Yolda giderken insanların yüzlerine bakamıyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve draxex tarafından 2 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. draxex

draxex Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

Arkadaşlar yolda veya herhangi bir yerde yürürken başım dik yürürüm ama insanların yüzlerine bakmaya çekiniyorum.Yanlış anlaşılmaktan korkuyorum.Bu korkma kesinlikle dayak yeme gibi değil yani biri ile göz göze gelince herhangi bi yerde yürürken başımı direk çeviriyorum.Artık kendimdeki güven eksikliğimi nedir.

Akşam eve giderken mesela karşıdan bi kız geliyor tekiz onun kafasını çevirmesi gerekirken ben başka yerlere bakıyorum , yanlış anlaşılmak istemiyorum.

Bir arkadaşımla yolda 5 6 kez karşılaştık karşı karşıya geliyoz çocuk hep beni görüp selam veriyo , yani insanların yüzüne bakmaya çekiniyorum yolda yürürken.Özelliklede kızların.

Ama insanlarla birebir konuşurken gözlerinin içine bakarak konuşurum orada çekinmem.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim , bi öneriniz olursa.

2. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Psikologa Gitmeyi Düşündün mü

Fth056, Zerk, Danny Boy ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Yapma hemen öldürdün adamı :D

draxex

Arkadaşım yaşın kaç ?

Zerk, bystyler, Hymenalos ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. draxex

draxex Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yaş 18.Psikologluk olacak kadar değilim sanırım.Çünkü arkadaşlarımla ilişkilerim iyi içine kapanık değilim.Tek sorun yolda insanların yüzüne bakamıyorum , çekiniyorum.Biraz utangaçlık var.

Fth056 bunu beğendi.
  5. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Seni etkileyen utanç verici birşey yaptın mı ?

Fth056 bunu beğendi.
  6. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Arkadaşlarm Selam Veriyormuş Kimseye Bakamadığımdan Onlarıda Göremiyorm Diyorsn Bu Utangaçlık Olamaz :)

Fth056 bunu beğendi.
  7. draxex

draxex Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    enya beni etkileyen utanç verici bir şey olmadı yani hayatımda.Görüntüm olarakta utanılacak bir şey yok.Örnek olarak arkadaşla yürürken yolda 3 kız geliyordu karşıdan arkadaşım niye bakmıyorsun kızlara , kızlar bize bakıyodu dedi.

Yani benim ki şu sınıfta oturuyorum ve öyle etrafa bakarken biriyle özellikle kız veya tanımadığım biriyle bir anlık göz göze geldiğimde hemen başımı çeviririm.Yani düşüncem şu oluyor " şimdi bu bana niye bakıyo derse ? " gibi.

Pulbiber072 yolda giderken böyle kafayı gömüp gidenlerden değilim dik yürümeye çalışırım her zaman ama gözlerimi insanlardan kaçırırım.

Fth056 bunu beğendi.
  8. Muay-Thai

Muay-Thai Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Senın anlattıgın kadar olmasada , okulda bende bazen kasıyorum kendımı bu konuda , bir kızla göz göze gelince onu kesiyorum sanmasın diye hemen çeviririm kafamı :)

Bence ikimizde insanların ne düşündüğüne fazla önem veriyoruz ve bu kötü birşey.

Fth056, Ocensers ve enya bunu beğendi.
  9. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Bence ben senin sorununu anladım. Sen insanlar senin hakkında kötü düşünmesinler istiyorsun. Kızlar sana bakarken senin onlara bakmamanın sebebi onlara bakarken abaza gibi görünmemek olabilir

Fth056 bunu beğendi.
  10. draxex

draxex Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Heh Muay-Thai sen beni anladın.Arkadaşlarımın hepsi böyle etrafa bakıyo kızları falan kesiyo bende yok o_O insan ne düşünür benle diye düşünüyorum ve buna engel olamıyorum.

Mesela birileri gülse kahkaha ile düşünürüm bunlar bana mı gülüyo halbuki öyle değil.

Benimde sizlerden isteğim bu konuda beni rahlatmak,aydınlatmak ya da bu sorunu yaşayıpta aşan.

enya dediğin gibi aynen.Ayrı şekilde bi erkek olsun ne bakıyon demesinden korkarım.Bu korku ondan dayak yiyeceğim korkusu değil sadece herhangi bi şekilde yanlış anlaşılmamak.

Sokakta giderken düşünürüm bu insanlar hep banamı bakıyo diye insanların gözüne bakamadığım için.

Son düzenleme: 2 Mart 2012
    Fth056 bunu beğendi.
  11. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Ben çok sık yaşıyodum ve psikolojim bozulmuştu :) Kız bana bakıyodu ben ona bakıyodum sonra ben kafamı çeviriyodum salak gibi. Bu beni daha çok üzüyodu sonra kendime güvenim geldi rahat davranmaya başladım geçti.

12. draxex

draxex Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bu zamana kadar kız arkadaşı edinmedim teklif etme cesareti bulamadığım için.

Bu foruma yazma amacımda bu sorunu yaşayıpta aşan birinin ya da sosyal hayatı çok iyi birinin beni bu konuda aydınlatmasını istiyorum.Tabi bu forumda birinin bir şey yazması ile bu sorunu aşacağımı düşünmüyorum ama en azımdan içimi rahatlatacak ve güvenimi biraz olsun yerine getirmek istiyorum.

Bu sorunu aşacağıma inanıyorum ama biraz desteğinize ihtiyacım var bu konuda.

Son düzenleme: 2 Mart 2012
  13. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    tanımadığın kişilerle göz göze gelmeyi sevmemen anormal bir durum değil bence sadece huy.
    hatta türk milletinin didik didik inceleme durumunu düşünürsek, harika bir huyun var.

bakışamadığın için bir kızlar konusunda hep yalnız kalmazsın. ve illa beğendiğin kızı kesmek zorunda değilsin.

asıl derdin bu sanırım, arkadaşlarından yardım alabilirsin, onlar ayarlar. tanıştıktan sonra utangaçlık sorunu yaşamıyormuşsun zaten. diyalog kurdukça geçer çekingenlik.

wallcroft9'69 bunu beğendi.
  14. draxex

draxex Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Tabiki bir insanı incelercesine bakmak rahatsızlık doğurur karşıdaki taraf için.Ama bi kız ayarlıyacak olsam arkadaş sokmam devreye kendim gider söylerim.Ben insanların ne düşündüklerine çok takıyorum.Herhangi bi davranışta bulunsam derim acaba bunlar banamı gülüyo ya da benim hakkımda ne düşünüyor gibi.Kendimi kasıyorum yani.

15. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bence senin başından birşey geçmiş ki böyle düşüncelere sahip olmuşsun.Haklı mıyım?Başından yazdıklarına benzer birşey geçtiyse söyle dostum.Kimse bakıyorsun diye niye bakıyorsun demek 30 dk bakmıycaksın sadece yürürken boynunu çevirmeden önüne bakarken gözlerinle bakıcaksın bunu bende yapıyorum.Ben biriyle göz göze geldim mi ya çok ters şeyler oluyor yada atlayıp geçiyorum ama son olan olaylardan sonra benimde problemim var kaz kez karşı karşıya geldiğim göz göze baktığım kişilerle kavga ettim problemim var gibi birşey ama benim sorunum biri gözlerime baktımı bende bakıyorum ve o çekene kadar çekmiyorum ordan sonra kavga çıkıyor genelde İzmirde :D

16. draxex

draxex Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Gerçekten başımdan öyle bi olay geçmedi kimse ne bakıyosun demedi bu güne kadar.Öyle durum olsa inan çekinmem 4 senedir taekwondo yapıyorum.

Yani biri ile göz göze gelince tanımadığım kişi veya kız benim hakkımda o anda ne düşündüğüne takılırım.Acaba ayıp mı oldu vs..

Ya da basit bir örnekle dışarıda bi lokantada yemek yiyorum ve yemek yerken kafamda şu geçer.Acaba birisi benimi izliyo biraz yavaş yiyim vb. düşüncelere kapılırım.

17. wallcroft9'69

wallcroft9'69 Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Death Valley
    insanlarla göz göze gelmeyi ben de sevmem özellikle de yolda yürürken sadece önüme bakarım yani senin sorunun çok büyük birşey değil fazla kafana takma derim ben. hatta bu gün okuldan gelirken çarşıda kuzenime rastladım daha doğrusu yanımdan geçerken o bana çarptı (bilerek tabiki) yoksa farkında bile değildim dibime kadar gelmiş kaldırıp kafayı yüzüne bile bakmamışım :D yani olumsuz yönleri de var tabiki ama ben seviyorum bu huyumu..

j.claude.er bunu beğendi.
  18. draxex

draxex Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Düşünsene yolda gidiyorsun bakmıyorsun adamın suratına ama o sana dik dik bakıyo ve fark etmiyosun sen oradanda tanıdığın biri geçiyo.Demezmi bu ne kadar pısırık , korkak bi çocuk.

Yani tek sorun bu değil tabi aynı arkadaşımla inan en az 5 kere karşı karşıya geliyor oluyoruz ve hep o çocuk görüyor beni.

Ben bu sorunu aşmak istiyorum.

19. Ferhat_V

Ferhat_V Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    güven eksikliğin var sosyal ortamlara girdikçe açılırsın..

20. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    bende aynıyım kardeşim
    tanıdık falan gördüm mü görmemizlikkten gelirim genellikle.
    sevdigim adamsa farklı tabii..

kız konusu ise bende de var.Mesela bazı öküz arkadaşlarım otobüste anfi'de hayvan gibi kıza bakarlar.
    Ulan bakmayla birşey mi oluyor arkadaş.
    Hiç sevmem.
    Tanımadıgım kıza ne diye bakayım peh :)

bir saniye yukarıdaki yemek yerken biri bana mı bakar :D
    yapma kardeşim daha neler.

Sayfayı Paylaş