Yok mu şu cahil kardeşinize yardım edecek?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve pigwiddeon tarafından 21 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. pigwiddeon

pigwiddeon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

Boy 1.81 Kilo 69. Yaklaşık 2 aydır kendimce programlar bulup/uygulayıp vg ye bir giriş yaptım. Karın ve kol kasları baya belirginleşti diyebilirim (kollarda damarlar vs). Fakat ben şu aşamadan sonra biraz kütle ve hacim istiyorum. Metabolizmam hızlı olduğundan dolayı kolay kilo alamıyorum ve supplement kullanmak istiyorum. Arkadaşın whey proteini vardı ondan kullandım bir kaç kere fakat şimdi kendime almak istiyorum.

Size sorum çok açık: zaten sağlıklı beslenen ama kasların belirginliğini bozmadan, six packi kaybetmeden kütle-hacim kazanmak isteyen kişiye ne önerirsiniz? Kreatin mi whey mi yoksa bilmediğim başka şeylerden mi? Veya iyi bir kombinasyon?

Forumu çok gezdim ama aradığım soruya net bir cevap bulamadım.

Cevaplar için teşekkürler.

2. kiss

kiss Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara, İstanbul
    anapolon, boldenon, masterlon, clenbuterol, testo enantat ve winsterol tarzı anabolic steroid veya growth hormonu öneririm.. şaka bir yana bu spor gönül işi.. zamanla daha iyi bir hacim kazanabilirsiniz.. çalışmaya devam

3. bozkurt0025

bozkurt0025 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    klasik ama işe yarayacaktır anabolic halo+vapor+whey protein...

4. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    2 aydır body yapan birine halo ve vapor öneriyorsun farkındasın dimi ?

fungsclup, ferdityson, BioMech ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. pigwiddeon

pigwiddeon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yok mu baska biri engin bilgisini paylasacak? Net bir cevap alamadim :)

6. Berent

Berent Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    dostum sen glutamin ve whey al bence , 2 çay kaşığı glutamin ile 1 ölçek whey'i karıştır suyla vs. git sporuna düzenli olarak , idman biter bitmez o karışımı iç 1 saat sonrada yemeğini ye düzgün beslen. budur yani , zaten boy 181 kilo 69 , yağlı değilsin belliki. carnitine'e falan bulaşma..creatin ise kuvvet verir kaslara daha ağır çalışmalar için diye biliyorum , henüz erken yani adeleleri bi alıştır 5-6 ay bi git sporuna derim. (glutamin'i kullan dememin nedeni şu : idmandan sonra aldığın 10gram whey olsun diyelim...kanda kısa süre kalacağından 4gr'ı idrarla atılır sen kullanamadan ama kaslar bu 4gr'ı daha alabilecek kapasitededir , glutaminde bu noktada devreye giriyor , o proteini kanda daha uzun süre tutuyor 10'da 10'unu kullanıyorsun mantık bu)

7. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Yeni başladığın için supplementler gereksiz olabilir ama boyunla kilona bakınca arada uçurum var.
    Protein tozu yada gainer alabilirsin tabiki sağlam bir beslenme ile beraber

8. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Dostum sadece spor sonrası whey protein kullan şimdilik sabah kalkınca da ekleyebilirsin

9. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Bende daha erken derim. 2 aylıksın 69 kilosun. En azından 1 ay daha bekle. Beslenmen önemli. Sabah kalkınca 2 tam 3 beyaz ve içine lor peyniri atarak omlet 1 kase yulaf. Ara öğünde kuruyemiş, fıstık ezmesi yiyebilirsin. Öğünlerde pirinç,bulgur,makarna,patates yanına tavuk göğsü veya ton balığı. Yeşilliğini sebzeni bol tut basit şeker alma tuz alma. Yörsan lor ye bol bol özellikle antremandan sonra. Antremandan sonrada bi bardak meyvesuyu iç. Akşam yatmadan önce yarım yağlı yoğurta lor karıştırıp yiyebilirsin. Ayak üstü yazdım aklına bişey takılırsa burdan sor yazıyım.

10. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  11. pigwiddeon

pigwiddeon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam arkadaşlar zaten 3 hafta-1 ay sonra almayı düşünüyorum ama en aklıma yatanı alacağım için şimdiden araştırmaya başladım. 3 ay dolunca alacağım yok mu aynı durumda olan ve kullandığından memnun kalan?

12. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    optimum serious mass alabilirsin...

13. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Basit şeker alma derken dondurma falan heralde yiyebilir sonuçta yarışmaya hazırlanmıyor balda yiyebilir sabahları veya ara öğünlerde alma derken düşük tut manasında dedim çünkü her birimiz ister istemez alıyoruz. Yinede bunların kullanımında gerektiğince diyet ürünler kullanmamız gerek. Örneğin light puding, coca cola zero vs vs olduğunu düşünüyorum kendimce. Düzelttiğin için teşekkürler.

Son düzenleme: 24 Eylül 2012
  14. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Sana söyleyebilecegim tek şey haftada en az 4 antreman sıkı bi beslenme ve işi biraz ilerietince supplementle takviye yapman

15. pigwiddeon

pigwiddeon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten supplement takviyesi yapıcam. Benim sorum hangi supplement?

16. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Kompleks karbonhidrat yönünden zengin (kilo x 3-4), protein olarak bol (kilo x 1.5-2) bir beslenme uygula. Bence ilk 5-6 ay zaten besin takviyesine ihtiyacın olmayacak. Bol bol forumu oku ve bilgilen.

Sonrasında Whey, Glutamine, Creatine kullanabilirsin.

İhtiyacına/idman şiddetine göre BCAA ve/veya Amino Asit'de zaman içerisinde bu listeye eklenebilir.

Sayfayı Paylaş