Yogurt ve performans arasindaki iliski?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Emrahbozoglu tarafından 24 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Gecen yemek yerken togurt yedim bi miktar 2 saat sonra salona gittim fakat performansim cok dusuktu. Daha once girdigim agirliklari kaldiramadim cok zorlandim. Bundan sonra yogurt yiyip gitmemeye kara verdim.

Acaba yogurdun bu tarz bi etki etmesi normalmidir? Antrenmandan once yogurt yiyip de ayni seyi gozlemleyen var mi?

2. Karakul3s

Karakul3s Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Süt ve süt ürünleri kaslarda laktik asit birikimi yapar ve bunun sonucu kaslar da yorgunluk hissi oluşturur.Sanırım, problemin bundan kaynaklandı.

Kas yorgunluğu, kas hücresindeki iç ortam dengesinin bozulmasıyla alâkalıdır. Aslında yorgunluğa yol açan birçok faktör bulunduğundan, bunun sebepleri hakkında tam bir görüş birliği yoktur. Kas hücresinde lâktik asit gibi bazı maddelerin artması, glikojen gibi bazı maddelerin ise azalması, kasta iç ortam dengesinin bozulmasına yol açabilir. Bu değişiklikler kasın uyarılmasına ve/veya kasılmasına menfî tesir eder ve yorgunluk gelişir. Kas yorgunluğuna yol açan faktörlerin adale içerisinde bulunması da gerekmez; kası uyaran sinirlerde veya kas-sinir kavşağında da yorulma olabileceği genellikle kabul edilmektedir. Bu durumda yeterli sayıda kas hücresi uyarılamadığı veya bazı kas hücreleri sadece zayıf bir şekilde uyarılabildiği için, kas kuvvetinde azalma ortaya çıkar.

Alıntı.
    Kaynak : http://www.muhakeme.net/yorgunluk-kotu-mudur-t7186.html

ege_2048, Emrahbozoglu ve Akay bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş