Yine Yeni Yeniden Kıl Sorunu..

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Montana* tarafından 10 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Montana*

Montana* Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba forumu uzun süredir takip ediyorum ama yeni kayıt oldum. Hemen soruma geçmek istiyorum bende bi kıl problemi varki sormayın arkadaşlar , 18 yaşımdayım daha önce 2 yıl fitness yaptım. Sırtımda ve omzumda inanılmaz bir kıl olayı var. çok rahatsızlık duyuyorum , yarın ağda yaptırmaya gidicem daha önce 3-4 kere gittim ama 1ay sonra tekrar aynı oranda çıkıyor acaba karınca yumurtası yağı alsam diye düşündüm sonra dedim etki edebilirmi diye çünkü kıl kökleri çok kuvvetli yani şuan fotoğraf çekip şuraya koyasım geldi arkadaşlar. Sosyal hayatımı etkilemeye başladı , yani şu zamana kadar kız arkadaş sıkıntısı yaşamadım gayet iyi anlaşırım her insanla. Ama bu artık kızlar beni beğenmez gibi çocukca bir psikoloji yerine daha karmaşık bi sorun halini aldı. Lazer epilasyon için yeterli maddi gücüm yok sonuçta harçlık alan üniversiteye hazırlanan sıradan bi öğrenciyim. Tüy dökücü şu hamam otunu denedim gerçekten kötü kokuyor , neyse dayandım kokusuna ama bi faydasını göremedim , yönergeleri uyguladım ama işime yaramadı.

önerilerinizi bekliyorum. :eek:

2. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam,

Tüy dökücü kremler sınıfına giren her türlü aracı ürün, kıl köklerini tamamen etkisiz kılarak tekrardan çıkmalarını engelleyecek bir yapıda üretilmiyorlar ne yazık ki. Tek çözümün lazer epilasyon olduğunu söylemek seni umutsuz bir düşünceye sevk edecek olsa da, bilmende yarar var. Lazer epilasyon bile, kullananlara söylenen veyahut aktarılan bilgiyi tırnak içerisinde göstereyim "10 veyahut 15 yıl sonra tekrardan çıkabilme ihtimali var. Eskisi kadar olmasa da çıkma ihtimali var" Aynen bu şekilde bir sorun, biz erkekleri hedef almış durumda..

Benim bilgilerim bu kadar...

Saygılarımla,

HasanB bunu beğendi.
  3. yalova_77

yalova_77 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı sorun bende de var.Ssadece sırtta ve omuzda olsa yine iyi.Kollar,eller...Lazer epilasyon pahalı.

Acaba eller ve kollar için sadece bioder kullansam yada bioder gibi tüy azaltıcı krem kullansam yaza kadar tüylerim azalırmı?Saç kalınlığındalar şimdi yaw.İnsanın psikolojisini acayip bozuyor.Millet yazın denize girer sen giremezsin şort giyer sen giyemezsin.Sevgilisi olur ama senin sırf böyle olduğun için olmaz.
    Ya bu kızlara da noluyor.Bir ay ağda yapmasınlar,bıyık kıllarını almasınlar da onları da görelim.:D

4. theturx

theturx Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bir süre ağda ile devam et bu süre içinde para biriktirip iğneli epilasyon yaptır derim.

5. Montana*

Montana* Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar ağda yaptırmaya bu gün gidebildim. İşlerim dolayısıyla, bu arada canım çok fazla yandı ama omzumdaki tüylerin uzunluğu yaklaşık 7,5-8cm civarındaydı. Kıl olayı gerçekten lanet bi durum Allah her kıllının yardımcısı olsun diyorum. Lazer epilasyon yaptırmaya karar verdim. 7-8 seansta tamamen biter dedi ben 6seans yaptırıcam azda olsa kalıcak birazcık. Tavuk gibide çıkmak istemiyorum :)

Yalovalı arkadaşım senin için de şunu diyebilirim , benim bugüne kadar birçok kız arkadaşım oldu emin ol çoğu kız kıllı insanlardan hoşlanıyo dediğim gibi benim omzumda 7-8cm kıl vardı göğsüm aynı şekilde , dış görünüşten çok karizma önemli hal hareketlerin tavırların ve özgüvenin ile etkileyemeceğin kız çok azdır. Kıllısın diye kızlar uzak durucak diye birşey yok aksine çoğu kız kıllı erkek peşinde :D

Son düzenleme: 15 Şubat 2011
    1 kişi bunu beğeniyor.

Sayfayı Paylaş