yine icimiz yandi 15 sehit

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve sivasli tarafından 6 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    ilk basta bu konunun kapanmamasi icin sunu arkadaslardan rica ediyorum,bu basligi ne türk kürt meselsien cevirelim nede burda siyaset yapalim,sadece belli bir düzeyde tartisalim.cünkü 2 gündür moralim sifir resmen,aklima geldikce aglayasim geliyor,ki ben cabuk duygulanan cabuk aglayan biri degilim..ama yediremiyorum bunu hazmedemiyorum.yaklasik 300 kisi atlarrla katirlarla öglen vakti bizim sinirimiza giriyorlar ve kimsenin haberi yok nasil oluyor bu.olay yerine hahhari yakin diyarbakir yakin ve bizim oralarda üstlerimiz var.bir f 16 savas ucaginin olay yerine gelmesi en fazla 10 dakika,belkide 10 dakika bile sürmez.ama adamlar saatlerce kursun yagdirip 15-16 canimizi alip gidiyorlar.su an bile ellerim titriyor,nasil oluyor bu.koskoca türkiye cumhuriyetinde bu olay nasil yasaniyor hemde gündüz vakti...ayrica 5-6 tane siralanmis koca koca daglarin arasindaki cukurda karakolun ne isi var.neden daha yüksek daha güvenli bir yerde degil..bu sorulari düsündükce cildiriyorum.ve kendime sordugum son soru,bordo bereliler nerde...evet sonucta onlarda insan ama youtube de ki videolari izleyince bir bordo bereli 50 teröriste bedel.haftalarca dagda yemeksiz susuz yasayabilen hayvanlarla beslenen........yani nerdeyse rambo gibi anlatiliyor.ama ortada bisey yok.biz böyle videolar yapiyoruz koyyoruz youtube ye..bizimmaskerimiz sunu yapar bunu yapar bordo berelimiz gelirse hic sansiniz yok....ama bizimki videoda kaliyor..adamlar güle oynaya baskina gelmisler ve bunu saniye saniye cekmisler.baskina gelirken yolda mola verip cay kahve bile iciyorlar..ve sonra karakolu resmen patlatiyor gülücüklerle havaya ucuruyorlar..15 gencecik hayalleri olan ana kuzusu delikanli yigit sehit düsüyor..ve genelkurmay direk sinir ötesi harekata basliyor.daglica baskininda da böyle oldu yine cok sayida askerimiz sehit edildi ve yine sinir ötesi hareket yappilmisti..bu vatansizlara karsi bi harekatta bulunmak icin ille 15-20 sehitmi vermemiz lazim.sehit vermeden biseyler yapsak olmuyormu...allahtan bütün sehitlerimize rahmet dilyiorum mekanlari cennet olsun.geride kalanlarina allah sabir versin

josef_1531, ammun, kimodedim ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli sivaslı kardeşim artık milletçe bu konularda o kadar vurdumduymazlaştık ki en basidinden lafım kesinlikle sana veya bir başkasına degil buna kendimde dahilim olay üzerinden 2 gün geçti ve daha yeni konu açıldı.Yıllardır şehitler ölmez vatan bölünmez laflarıyla uyutuluyoruz aksini iddia edenle sonuna kadar tartışırım.Ölen askerleimize tabi ki minnet borçluyuz ama sivaslı nın da dediği gibi 2 saat süren bi çatışmada destek güç nasıl gelmez gelmyor işte.Eger avrupanın herhangi bir ülkesinde böyle bir olay olsa millet ayaklanır o ülkenin genel kurmay başkanlıgını o adamların başına geçiriveirirler hiç acımadan.Bursa da oturuyorum ve hafta sonu hep dışardaydım gördügüm kadarıyla bu olay kimsenin umurunda bile degil.Eskiden en azından her yere bayraklar falan asılırdı şimdi o bile kalmamış.NMeyse anlatılcak çok şey aslında ama şimdilik bu kadar yeter.

3. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten tam da içimden geçenleri yazmıssın
    ne bi eksik ne de bi fazla ama genede
    söylemek istiyorum...
    herkes taraf oluo bu ülkede beyaz ya da siyah
    gri tonların hepsi kayboldu en ac verici olanıda bu
    birileri bunları yaratıp ellerindeki kanla
    bizim arkamızda gülerken biz gerçek düşmanımızı
    başka adlarla adlandırıyoruz
    çok yazık ki ne yazık ki
    duyarsızlaştık kelimesi dogru bu tespit
    herkes bikaç yalan söz kelam edip köşesine çekilio...
    sorgulanması lazım
    gerçekten sorgulanması lazım...

4. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bi dakika kimodedim yanlışmı anladım bu terörist eylem görüntilenmişmi bölücü örgüt tarafından..

artı bu konu bordo bereli mordo bereli işiylede olmaz arkadaşlar sizin gibi aydın insanlar bunu daha iyi bilmeli yiyeceksiz gıdasız bu iş olur pekala fakat teknoloji olmaksızın hiç bir şey olmaz biz kendi silah tıb cihazları gibi techizatları kendmiz yapamıyorsak, 10.000 km uzaktaki ülkede kriz oluyor ve türkiyem bundan etkileniyorsa biz bunu elimizi başımızın üstüne koyup ya ağlarız yada teknolojik altyapı için zemin hazırlarız.

Son düzenleme: 6 Ekim 2008
  5. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    evet atakan adamlar dakika görüntülemis.hemde iraktan cikip basilacak karakolun yanina gelene dek.yani 3-5 capulcu koskoca tr cumhuriyetini o kadar kücümsemiski adamlarda bi baskina gelme havasi yok.sanki dügüne gidiyorlar.güle oynaya cay kahve icerek geliyorlar.yani gelip zafer kazanacaklarindan istediklerinin olacaklarindan haberi var gibi..bu is 300-500 pkk li teroristi asar bence.kac kisi olursan ol sen bi ülkenin hemde askeri bakimdan natonun ikinci büyük gücü olan türkiyenin karakolunu basmaya gidiyorsun ve güle oynaya gidiyorsun.hemde gündüz vakti...yine diyorum bu is 300-500 kisiyle olacak bi oaly degil.isin altinda baska isler var bence.nasilki simdiye kadar türkiyede hep tv lerde gördügümüz türkiyeli ,türkiyeyi seven insanlar olarak bikldigimiz inandigimiz adamlar ergenekon diye bi olayin altinda türkiyeye darbe vurmak icin nasil ciktilarsa bu olayin altindada ben karanlik seyler görüyorum..ama konusmak imkansiz olan yine fakirin garibanin cocuguna oldu.cocuklar 1 aylik bir acemi birliginden sonra usta olarak bu karakola gönderiliyor.bir ayin icinde 4-5 kez pkk nin saldirdigi bu karakola böyle cahil,acemi cocuklari nasil gönderiyor bu yönetim.bir ayik acemi egitimi alan bir asker yüksek bir dagda basincin cok oldugu bir yerde 300 metre yürümeden tikanir oldugu yerde kalir.bu adamlar bu daglari avucunun ici gibi biliyor.dag kecisi gibi gibi bir gün op dagdalar bir gün o dagda.siz bunlara bu cocuklari nasil gönderiyorsunuz..resmen kurdun kucagina kuzu atmak...ben türküm sonuna kadar milliyetciyim ama bu ülkede rüsvet olayi döndükce zenginler parayi her isleriyle yaptirdigi sürece bir ülkenin en önemli özelligi olan o ülkeyi ayakta tutan askerlik gibi kutsal bir görevi bile zengin para vererek cocugunu göndermeyebilirsa o ülkenin düzelecigine ve ilerleyebilecegine ben inanmiyorum !

6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    arkadaslar burasi bir spor forumu ve kurallari biliyorsunuz.
    forum ve yonetim olarak bu olaylari kiniyoruz,tekrarinin olmamasini diliyoruz.
    sehit dusen askerlerimize de allah dan rahmet diliyoruz,basimiz sag olsun.

kimodedim, diez, aneximandros ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş