YINE BEN ;-)

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve Ayberk tarafından 7 Şubat 2005 başlatılmıştır.

1. Ayberk

Ayberk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    21
    Yer:
    Almanya/Hamburg
    Yan Etkisi biraz daha az olupta kisa zamanda kaslanmam icin ne alinabilinir????????arkadaslarim bi sürü haplar kullanmaktalar fakat yan etkilerini duyunca baya ürküyorum?su an sirf bcaa haplari kullanmaktayim antereman öncesi 2 ve sonra si 2 almaktayim .hoscakalin

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.081
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    kac senedir yapiyorsun bu sporu ? ben 3 senedir yapiyorum daha almadim, karar veremedim, iyice bir düsün. Ne kadar kilo almak istiyorsun ?

Hap alma..

3. Ayberk

Ayberk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    21
    Yer:
    Almanya/Hamburg
    Yine Ben :)

Ben bu sporu Futbol yani sira 1 yildir yapiyorum! daha cok futbol oynuyorum almanya 3 liginde.baya spor yapiyorum yani.ne kadar kilo almam konusunda bi fikrim yok daha henüz asil amacim hos bi üst gövde kaslanma bunu hizlandiracak biseyler alma konusunda kararsizim yan etkiler ürkütüyor ;-)

4. Guest

Guest Guest

Hic creatin aldinmi ?

Yada nasil bir antreman programin var? fitness olarak soruyorum.

5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.081
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Ayberk, yan etkiler kacinilmaz, bana kalirsa ilac kullanma, hem daha cok erken daha yeni yeni baslamissin ilaclara hotlamanin nedeni yok, dogal olarak yap. Creatin + protein, kilo almada zorlaniyorsan, weightgainer derim.

Boyun kac ?

6. Ayberk

Ayberk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    21
    Yer:
    Almanya/Hamburg

Kilo Almakta zorlanmiyorum, boyum 179 cm kilom 81-82 ! creatin alanlardan duyduguma göre yag yapiyor mus bazi insanlarda, kilom zaten iyi saniyorum,hizli kaslanmaya yarayacak birsey ise kullanmaktan yana olucagimi düsünüyorum

7. Guest

Guest Guest

Creatin hakkinda sana anlatanlar yanilmislar. Cünkü creatin kesinlikle vücuda yag depolamaz. Öyle bir bilesigi ve özelligi yoktur.

Creatin kazandirdiklari;
    1. Kas gelismesi (muskelaufbau)
    2. Vücudta enerjinin artmasi ( Energie aufbau)
    3. kondisyonda artma ( Ausdauer steigerung)
    4. Kuvvette artis (Kraft aufbau)
    5. Konsantrasyonda gelisme ( Konzt. steigerung)

hatta son amerikali ve avrupali arastirmacilar creatinin yag yakmada yardimci bir madde olacagini söylemislerdir. bunun ne kadar dogru oldugunu söyleyemeyiz cünkü elimde kesin bir malumat yoktur sadece uzman arastirmacilarin yabanci ülkelerden yaptiklari arastirmalari söylüyorum ki bunlar FLEX+SPORT REVUE gibi dergilerde yer almistir.

Creatin bircoklari dogru kullanmiyorlar. Bunun karsiligi olarak creatinin hic ise yaramadigini söylüyorlar yada senin kulagina gelen yag depoluyormus gibi mantiksizca bilgi.

senin kilon yerinde ve 2 kilo vücuddan atip güzel bir forma ulasman mümkündür. Futbolcu olman nedeniyle kilo vermede sorun yasamazsin ve sana yakisanda zaten atletik bir yapidir. onun icin antremanlarini ve programini iyi ayarlaman gereklidir. Creatin sana iyi fayda saglar.

8. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    0
    panzehir creatin öyle çok övülecke bir madde değil benım izlenimlerim kadarıyla. alıcaktım sivilce, yağlanma gibi yan etkileri yüzünden almadım. zaten benım vücut çabuk su topluyor. Arkadaşım kullandı. Sonuç hüsran. Kullanan bir çok kişinin isteğini karşılayamamış durumdadır. Sadece yardımcı olabilir kanımca. zaten 2-6 kg arasında hacim kazandırır. onunda rahat %70 i sudur. bcaa da bence hikaye suppelementler arasında.

Protein tozları iyidir. Protein miktarı ne kadar çok olursa o kadar iyi. yani kas gelişimi o kadar iyi olur. Onun için alacaksanız whey protein iyidir diyorum. O da sivilce yapar yalnız.

maximum kas yapmak için iyice bulk yapmak gerekiyor. 1.5 senedir gözlemlediğim kişiler var. Hepsini her ay kontrol etmeye çalışıyorum. ve maximum hacimi yakalayan kişiler acaip bulk bir halde. Ve vücut anatomileri çok iyi , aynı decadaki gibi vücut su tutuyor fakat, gelişgüzel değil. Sadece göbekleri, hafiften göğüsleri ve bacaklarında definisyonsuz kslar var. Omuz, kol, sırt kısımları pek bulk halde değil.

Ya adam 34 yaşında, görseniz hayret edersiniz. Her ay ( Yazın bile) süper bir kas gelişimi yakaladı. en son 41 cm definisyonlu kolları vardı. ( eylül)

bu adam ben geçen sene 37 cm kola sahipti. ( şubat)

şu an bulk oldugu ıcın resım cektırmek ıstemıyor. zaten görünce söyleyeceğim abi erkekler master da yarış diye.

9. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada hiç bir yan ürün kullanmadı. amino vs vs. şunuda belirtmek isterimki adam haftada 5-6 gün çalışıyor ona rağmen böyle bir gelişme yakaladı. yani olay beslenme bence.

10. Guest

Guest Guest

Creatin yeni bir madde degildir. 20 sendir spor camiasinda kol gezen ve kullanilan maddedir. Kesinlikle %70 yada %40 gibi bir oranlarla su depolamaz. Creatinin su depoladigi dogrudur ama bu su olayi ayni steroid gibi derinin altina degilde sadece kaslarin icine su depolar. Bu su ileriki günlerde gitmez. Gitmis dahi olsa yerine kas hacmi saglanabilir.

Creatin dogru kullanilmadigi takdirde ondan fazla fayda görmezsin. Zaten creatini biz büyük bir madde olarak göstermedik. Sonucta dogal bir maddedir ve hic bir dogal madde steroid gibi sentetik hormonlarla es degerde tutramayiz. Fakat bugün birisi creatinle 5 kilo alabiliyorsa o zaman bu büyük bir basari demektir ki primoyla bile bircoklari bunu elde edemiyor. O zaman creatinin degerini anlamis oluyoruz. Ben agir calistigim belli dönemlerde creatin+B12vitamin(injeksiyon) tribulus gibi maddeleri kombine ediyorum ve muhtesem kuvvetimin ve dayaniklilik gücümün arttigini hissediyorum ve görüyorum. Eger ben her sene sadece creatinle 15 kilo daha fazla gögüs pressde kaldirabiliyorsam ve bunu da hic steroid kullanmadan yapabiliyorsam o zaman bunu creatine tesekkür etmem gerektigni düsünüyorum. Tabiki ilave maddelerinde yardimlari cok ama creatini defterden silmis olsaydim bu basari zor gelirdi.

Simdi vücut sekli yapi degisebilir. Burada vücud cok su depolamaya müsait ve yaglanmaya müsait olabilir. O zaman protein agirlikli beslenilmeli ve karbonhidratlarda asiri yükleme yapilmamalidir. O zaman vücuda su depolama orani kat kat düser. Zaten cok su depolamaz.
    Sivilce yapma gibi özelligi yoktur ama creatinde steril bir özellik yoksa yada maddenin icinde baska bilesimler varsa, o zaman akne cikabilir. Bu durumda Creatin Pure almanizi tavsiye ederim. Saf creatin tozu.

Proteinler sivilce cikarmaz. Cikmasi icin vücut gidasini diger besinlerden alamazsa ve sadece proteinlerle vücud gidalaniyorsa o zaman cikabilir bunun disinda bir oturusda mesela 80 g gibi protein alinirsa bunu vücud kaldiramayabilir. Ama onun disinda whey yada soja protein olsun hic akne yapma gibi bir özelligi yoktur. Fakat yagli yenilirse sivilcenin cikma kolayligi vardir. CIKOLATA+CIPS+HAMURLU YIYECEKLER gibi.

bugün bircoklari ne kullandigi söylemezler. Ayni durumda bizim stüdyodada öyledir. Bizim stüpdyoda iri yari sporcularin yanina git ve anabolik sorular sor yada ögrenmek icin yada herhangi bir konu ac. Adam hemen öfkelenir ve git arastir benim bunlarla hic ilgim yok der. Kimse konusmaz hatta samimi arkadasi bile yaninda ne kullandigini bilmez. Birde bazilari kendini dogal göstermek icin cantasinda Creatin ve amino asit tabletleri tasirlar. Görsünler bak ben ne kullaniyorum diye. Bütün bu sporculari görevli oldugum stüdyoda benim bilmem . kendime göre bir avantaj olsa gerek. Ve zaten bende herkese söylüyorum. Kesinlikle kimseye ne kullandigini söyleme diye.
    onun icin arkadasinin gelismesi ve sadece amino almasi dogru olmayabilir. Ama yanlistirda demiyorum ve deme hakkina sahip degilim. Insanlari görmeden bilmeden bir anda ani cevap vrmek dogru degildir.

11. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.576
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    benım bıldıgım kadarı ıle creatın su tutar ama bu anabolıc gıbı degıldır.kullanım sonrası kısa sure ıcerısınde bu suyu atar.ben her kullanısımda faydasını gordum.

12. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    0
    creatin yada whey pronun sivilce yapmayacağına emin olsam 5 dakka durmam. ikisinide alırım. ama benim gibi şahıslarda özellike sırtta çok sivilce yaptığı bilinir. tekrar roaccutane kullanmak zorunda kalmak ıstemıyorum.

bana bunların birinin yada ikisinin yapmayacağını garanti et hemen kullanmaya başlayim. aminolar birşey yapmamıştı. oda işe yaramıyor zaten.

13. Guest

Guest Guest

Kardes istersen birde söyle dene.

sen yine creatin ve protein al. proteini dogal kaynakli alsanda olur. Bunun disinda günde 100mg gibi bir dozda Cinko(zinc) al. Sex olayini azaltmaya bak ve yagli yiyecekleri kisitlamaya bak.

Bunu 2-4 hafta arasinda denemeni isterim ve sonucunda eger sivilce yada kirmizi akneler cikmazsa o zaman creatin ve proteinden gelmedigi kanaatine variriz.
    Creatin olarakda her sergilnen markayi kullanmamak icap eder. Tablet forumlari daha kolaydir.

14. Ayberk

Ayberk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    21
    Yer:
    Almanya/Hamburg
    YINE BEN :)

Panzehir dostum cok iyi yazdi,kime ne sorsan cevap alamiyorsun,ama antreman sirasinda yanina gelip su hareketi söyle yap bunu yanlis yapiyorsun deyip siritmalarini cok iyi biliyorlar.hepsi anadan dogma süt kuzulari.benim de kafami karistirdilar!Futbol oynuyorum ve yaninda bb yapiyorum!boyum 178-79 cm,kilom iste 81-82! biri diyor 3-4 kilo in,biri diyor yok kilon iyi calismana devam et.kol ve gögüs yogun calismaktayim ve gögüs kaslari baya cabuk gelisti.protein icecegi ve bcaa kullanmaktayim. zayiflamaya gitmem mi dogal ,yada aynen devam mi edeyim????

15. Ghaldszar

Ghaldszar Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir / Turkiye
    Eğer Creatin ya da Why protein kullanımıyla sırtında sivilce çıkıyorsa bnce bunun sorumlusu Why Pro. ya da Creatin değil senin karaciğerindir.
    Yapıyorsa da vakit kaybetmeden bir doktora gözüksen hiç fena olmaz.

16. Guest

Guest Guest

@Ayberk

Futbol oynayanlar icin zayiflik her ne kadar tavsiye edilmis dahi olsa bana kalirsa zayiflik da bir futnolda zayifliktir. Demek istedigim futbol dahi olsa biraz kasli biraz hacimlide olmak gerekir. Cünkü vücut dili daima futbolda konusuluyor. Aklima fenerbahceli Johnson(yanlis yazmis olabilirim) geldi. Bu adamin kilosu 80 den fazla. Normalde futbolcuya tavsiye edilen kilo genelde 75 kilodur. Bana kalirsa 85 kiloda gecerli olabilir ama bu 85 kiloda yag orani belirgin ise o zaman futbolcunun basarisi maksimum düzeyde düsecektir. Vücuttaki yaglar esnek degildir ve gerilme imkani yoktur onun icin reflex ve hizlilik kaybi yasanir. Eger kas hacmi yaparsaniz -ki asiriya kacmamak gerekir- o zaman vücut esnek ve hizlilik yönünden hic bir sey kayip etmis sayilmazsiniz.

Antremana devam ve aynaya gecip vücudunu incele. Karin bölgesinde ve yanlarda yag orani ne kadar? Bunu incele ve en cok o bölgeye yogunluk ver. Futbol yaptigin icin asiri gögüs ve sirt calismalarina gerek yok. Bacak calisirkende cok agir calismamalisin ve az setler uygulamalisin. Bunlara önem vermen gerekir. Futbolda yeterince kosma ve hareket vardir ve enerji harcama düzeyi vücutgelistirmekden kat kat fazladir. Onun icin yag eritmede aslinda cok zorluk yasamazsin. Sadece programini disiplinli bir sekilde uygulamalisin.

17. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    0
    bende hap düşünmüştüm zaten. http://www.gym-center.com/multipower/ultimatecreapure.htm bu marka iyimidir? hap olarak türkiyede başka markada yok sanırsam. Sex olayını zaten sen dedıgınden beri baya azalttım. 2 haftada bir. yağlı yiyeceklere dikkat ediyorum zaten. bu arada roaccutane kürünün son ayı.

abi 3 sene sivilcelerle, aşırı yağlanma ile uğraştım. yani bir daha cıkarsa kafayi yerim. roaccutane ağzımı yüzümü kuruttu, yemeklerden tat alamıyorum.

18. Guest

Guest Guest

roaccutan cildi kurutur onun icin kesinlikle yagli kremler kullanmamalisin. Yagsiz krem bulmaya bak ve onu kullan. Bunun disinda solarium gibi yerlere gitme. Dus yaparken kremli sampuanlar kullanma. Sadece sabun kullan.
    Sabah yüzünü yikarken saf sabun kullan ve ilik suyla yüzünü yika.

Bunlarin faydasi coktur. Ki sen roaccutan kullaniyorsun diye ben söylüyorum. Günde kac mg aliyorsun?

Ultimate markasi gayet iyidir tavsiye edebilirim.

19. Ayberk

Ayberk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    21
    Yer:
    Almanya/Hamburg

hmmmmm,simdi o zaman siki bir yag yakma programi uygulayip kondisyon agirlikli calisip 3 kilo atmayi planliyorum sonra kas gelistirmeye yönelik caliscam! yag yakma da bcaa lari kullansam hizlandirici bir etkisi olur mu `??? yada tamamem yag yakmaya yönelik hap mi kullanayim???

20. Guest

Guest Guest

BCAA nin yag yakma gibi özelligi yok. Senin yapman gereken bir sey varsa oda Protein oranini artirman ve yüksek kalorili karbonhidrat ve yaglardan uzak durmandir.

corba+salata+meyva+sebze+yagsiz süt+yumurta+et+az yagli peynir+meyva sulari+haslama patates+kuru fasulya+mercimek+Cay+zeytin+yogurt+findik gibi besinleri tüketmeni tavsiye ederim.

*Antremanlardan 30-40 dakika önce yarim litre meyva suyu icmen iyi olur.
    *etlerden Tavuk+Hindi+Balik tercih edilir. Bunun disinda Sigir+Boga etleride tavsiye olunur ama bu ikinci tercih olmalidir.
    *En cok ta meyva sebze tüketilmelidir. ve ekmekde asiriya kacilmamalidir. Sen futbol oynadigin icin sana enerjide lazim. Bunu hizli karbonhidratlardan elde edebilirsin. Daha cok sekerli yiyecekleri tavsiye ederim ama yiyeceklerden ziyade icecekler ön planda olmalidir.

Ve bunu sadece enerji niyetine almalidir.

Sayfayı Paylaş