YGS ve LYS sinavlarina hazirlanacagim haftada 2 gun calissam olur mu ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve can_man tarafından 9 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. can_man

can_man Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaslar bilindigi uzere okullarin acilmasina 1 haftadan az kaldi.Ben bu sene sinavlara hazirlanmaya baslayacam spora bu yaz basladim.3 ay kadar oldu baslayali vucudumda cok iyi bi gelisme kat ettigimi dusnuyorum sadece biraz kilom kaldi.Simdi sinavlara calismaya baslayacagim.Gunde 2 gun antreman yeter mi? Bi gun gous kol ici diger gun kol arkasi ve omuz calissam olur mu ? yoksa yol yakinken birakayim mi sporu ? Lutfen kafa cok karisik yardimizina ihtiyacim var.Eger birakirsam kaslarim erir mi ? Erirse eksik antrmanda eritebiljr mi ? Hic bi ek besin kullanmiyorum bu arada.

2. k.b.

k.b. Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    mantıklı olanı 1 sene spora ara vermen (ben mesela üniye hazırlanırken evde mekik çekerdim 1 sene boyunca sağlam mekik çeke çeke harika kaslara sahip oldum laf aramızda hafif bir deri var üzerlerinde:)), çünkü ülkemizde saçma sapan sınavlar insanların geleceğini etkiliyor, her şeyin gönlünce olması dileğiyle.

can_man bunu beğendi.
  3. kemolina

kemolina Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Kardeşim ben bu sene girdim sınava :) sana tavsiyem sakına bırakma sporu:) 65 kg idim sene başında 95kgye kadar çıktım şimdi 85 kg düştüm haftada 2 günde olsa git yediklerine dikkat et stres di sınavlardan aldığın puanlardan dolayı istemesen bile yemek yiyorsun aman dikkat:D Haydi kolay gelsin

4. rewind

rewind Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kocaeli
    ben kemolina'ya kesinlikle karşı çıkıyorum.spor tamam çok önemli birşey ama bu sınav malesef çok daha önemli birşey.bunu kafana bence yerleştirmen lazım.bu sene sınava girdim bende allaha şükür kazandım istediğim üniversiteyi ve tekrar başladım spora.
    seneye başlarken 79 kiloydum sene sonunda 84 kiloya çıkmışım.
    şuanda başladım tekrar yağ yakımına.
    benim sana tavsiyem kesinlikle sporu filan herşeyi bırakman sadece ders çalışmandır.ama tabi ki beslenmene dikkat edeceksin.unutma spor yapmadan da kilo verebilirsin.
    eğer hedefin yüksekse bunları tavsiye ediyorum sana eğer diyorsan orta halli bir üniversitede okucam o zaman bu kadar ciddi çalışmana gerek yok diye düşünüyorum.
    ben ders çalışırken 1 saat bile birşeye gidince vicdan azabı çekiyordum o yüzden sana da bu tavsiyeyi verdim.gerisi sana kalmış.
    haydi kolay gelsin.

5. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba
    Gunde iki gn demissin? haftada mı iki gun gunde cift antreman mı demek istedin?
    Haftada iki gun oldugunu dusunuyorum.
    Bu duruma gore fikrim su. Derslerine calıstıgın surece sporın derslerine bir etkisi olacağını dusunmuyorum. hatta daha faydası olacak seni daha direncli yapacak. Zaten 24 saatin en fazla 1 saatini ayırsan yeter.
    Sporu bırakırsan ever kas kaybın olur
    Beslenmeni iyi ayarla hem sınavlar hemde spor icin gerekli
    Ekisik antreman demekle ne demek istedin anlamadım ama duzenli atnremana zaman bulabilieceğine inanıyorum ( ben yapmıstım)
    Antraman konusunda burada bulunan BB ciler sana yardımcı olacaktır.:)

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Çok yanlış düşünüyorsun , gün içerisinde boş vakitlerini değerlendir.Okul-Dershane-Staj varken dahi antremana vaktim oluyordu.Eminim seninde vaktin vardır.Düzenleme yap idmanların 1,5 saat geçmesin yeterki.Sadece biraz sıkı bir tempo olarak ilerler.

7. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    3 ayda ne kadar kas yaptın da ne kadarı ericek boşver sınava hazırlan.

8. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba
    Spor yapmak isteyen arkadaslarımızı destekleyelim...

9. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    haftada 2 gün spor olur bir gün üst birde alt vücut çalışırsın iyi beslenirsin sonuç alırsın eğer sporu bırakırsan 3 aydaki kazandığın kas ne kadarsa hepsi gider ayrıca iyi bir üniversitede okumak yüksek gelirli iş yapmak çok önemli hele ki bu devirde bunu ilerde anlayacaksın eğer ilerde kariyerin kötü olursa maalesef çoğu yerde görmezden gelinirsin onun için önceliğin sınav ve sağlam bir üniversite olsun sonra spora dahada ağırlık verirsin artık orta halli üniversite okumakta işe yaramıyor çünkü herkes artık kötü yada orta derece üniversitelerde eğitim görüyor iyi yerlere gelmek için iyi çalışıp sıradan olmamaya bakacaksın konuya dönersek sporu bırakmana gerek yok 7 gün 24 saat ders çalışmakta olmaz arada nefes almak lazım bunu uzmanlarda diyor zaten ama dediğim gibi önceliğin sınavların olsun

Son düzenleme: 11 Eylül 2013
  10. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Son sınıfsan cok yogun bir dönem seni bekliyor. Ders çalışmasan bile cok yıpratıyor. Haftanın 7 gunu dolu oluyorsun birde hafta içi etütleri falan.. Hedefe göre değişir bence bu iş.

11. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,

Sınav her şeyden önce gelir.
    Ancak spor yapman için bir bahane olamaz.
    Belki spor salonuna gidemezsin; ancak evinde şınav ve mekik çekerek en azından vücudunu spordan uzak tutmamış olursun.
    Dışarıda barfiks çekebilirsin mesela.
    Yani istedikten sonra yapabilirsin.
    Zamanını iyi değerlendirmeyi öğrenmelisin.
    Bugün sınav var, yarın da illa ki başka bir şeyler olacak.
    Tabi burada sınavı önemsememelisin demiyorum; ama biraz daha disiplinle 24 saatin içine istediğin şeyleri yapmak için vakit ayırabilirsin diyorum.
    Tabi ki karar senin, sınav yolculuğunda başarılar.

İyi günler,

rockybalboa7 bunu beğendi.
  12. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    çok iyi bir noktaya değinmişsiniz okuldan sonra iş hayatı başlıyor ki bazı günler başımı kaşıyacak zamanım olmuyordu onun için spor salonuna giderken bir yandanda evimizin bir odasınıda spor salonuna çevirmemiz lazım ben öyle yaptım vaktim çok az olduğunda evde çalışıyorum

13. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    ben bu sene isi okul ve sporu beraber yapmacağım. Is yeni eklendi bakalım ama bahane yok spora devam ama azaltacağım. Zaten azaltmak isiyordum:)

14. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,

Aynen size katılıyorum.
    Benimde evde küçük bir spor köşem var.
    Bar, dumbell, bench sehpası ve 100 kg'ya yakın ağırlık..
    Bazen salona gidemediğim zamanlarda yada olur da derslerden ötürü gidemeyecek durumda olursam evde yapıyorum.
    Olmadı şınav, mekik, dışarıda barfiks.
    Bu sporu hayatın parçası haline getirmek durumundayız bir nevi.

İyi günler,

15. can_man

can_man Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Oncelikle hepinize tesekkur ederim arkadaslar odamda spor ekipmanlarim var zaten barfix cubugundan kumtorbasina dumbel setlerinden yaylara ve kosubandindan twiste hepsi var.Ya biraz ara vermeye basladim spora.sanki kollarimi tutunca azcik yumusamis gibi hissediyorum dun kardiyo calistim kum torbasinda calistim barfix cektim.ama galiba beceremeyecem bu isi dersle aynanda yurumuyo.hedefim buyuk 440 puan yapmak istiyorum okul puani disinda.basarili bi ogrenciyim insanlarin beklentisi buyuk ondan sitressde var.bi de bi sorum var kum torbasi kaslarimin gelismesini saglar mi ?

16. Çapulcu

Çapulcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben geçen sene girdim sporu bırakıp baya hazırlandım baya iyi puanda aldım ama giremedim istediğim bu sene sporu bırakmadan tekrar hazırlancam haftada 3 gün 2 şer saat spor yapsam zaten geri kalan sürelerde derse yeteceği düşüncesindeyim

Sayfayı Paylaş