Yetiş Doktor, Belime Ne Olmuş Olabilir?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Blitz tarafından 1 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

1. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Selamlar, geçen gün sırt pozu verirken (back double biceps) belimi aşırı öne ittim ve kendimi geriye eğdim (limbo yapar gibi-çubuğun altından eğilerek geçme). Bunun üzerine kaslarımı da çok kasınca, belimde garip bir sakatlık oluştu(Ertesi gün acı başladı). Şimdi durup dururken bazı hareketler yapınca belimde anormal bir acı oluşuyor, daha sonra da geçiyor. Acının yeri tam belimin üzerinde ama ortada değil, belimin sol tarafında. Umarım ciddi bir sakatlık yaşamamışımdır. Dr.Flexor'un bu konudaki yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler.

2. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    o kadar bekledik bendede bazen böyle sakatlanmalar oluyor acaba ısınmadan kasları zorlamanda buna sebep olabilir geçmiş olsun bende dirsek ve omuzumdan sakatlandım ama acı çeke çeke devam ediyorum aslında ara vermeliyim ama bakalım hayırlısı

3. DR.FLEXOR

DR.FLEXOR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    DOKTOR
    Yer:
    KIRKLARELİ
    Belindeki ağrı eğer devam ediyor ,kalçana bacaklara vuruyor ise lumbal grafi tomorafi veya MR çektirmen gerekebilir muayene edilmeden kesin bir şey söylemek yanlış olur ,diskopati veya basit bir myalji olabilir hemen fizik tedavi uzmanına muayene olmalısın geçmiş olsun.

4. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    yanlız sıtenın kalıtesıde tavana vurdu haaa, anında uzman doktor gorusu , vay anasını.

Doktor bey, benımde sag dırsekte barbell curl yaparken bır kısa surelı acı oldu , hemen bıraktım calısmayı , ama o gun bugundur ara ara agrıyor, bazen
    tamamen yok oluyor bazen gene cıkıyor, 1 ay olmustur, sımdı ben bunu ıplemeyıp antrenmanlara devam edeyım mı, fazla yuklenme dınlensın falan nereye kadar.

5. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Teşekkürler Dr.Flexor; kalça ve bacaklarıma vuran bir durum yoktu. Sadece bölgesel bir acıydı, şimdilerde çok çok azaldı zaten tutulma gibi bir şey olmuş sanırım; hala daha kendimi biraz öne falan eğince bir acı oluyor sırtımda ama sırtıma çok ağırlık vermedim 15 gündür, böylece geçeceğini umuyorum 10-15 gün sonra en geç tamamen silinir gibi geliyor sorun.

6. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93

:D tavan yaptı çok iyi ya

Sayfayı Paylaş