Yetersizmi besleniyorum ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve neverbackdown. tarafından 9 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba ben yağ yakımını amaçlıyorum. Programım 20 dk kardıo , göğüs press , butterfly , dumbell curl , dumbell hummer , triceps pushdown , Lat pull down , V bar pull down.

Beslenmemde yeterli 100-120 gr protein alıyorum. 1 tabak bulgur pilavı veya yulaf ve 3 dilim yulaf ekmeği yiyorum her gün.

Ama tartıya çıkınca bakıyorum mesela dün 91.5 ti bugün 91.1 çıktı bu fazla bir düşüş değilmi 1 gün için? Beslenmem çok iyi bol su içiyorum acaba su kaybediyor olabilirmiyim yağ ın yanında. Kas kaybetme olasılım düşük diye düşünüyorum zaten ağırlığa giriyorum ve fazla protein alıyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Kasım 2013 ---
    1 tabak bulgur pilavı ve 3 dilim yulaf ekmeği yazıcaktım yanı ikisinide alıyorum
    Örnek bir günüm :

sabah : 2 tam yumurta , 2 dilim yulaflı ekmek , 50 gr beyaz , 50 gr lor peyiniri , 1 bardak sıyah çay ( yarım çay kasıgı seker )
    kahvaltıdan 2 saat sonra okulda : 1 elma veya ceviz
    Öğlen : okulda ne varsa onu yıyorum mesela bulgur pilavı , tavuk , ayran ve çorba vardı dün.
    Eve gelince : 100-200 gr tavuk veya kırmızı et yanında salata ve bulgur pilavı
    Salondan çıkınca : Powerade 250 ml. , 100 gr tavuk veya kırmızı et.
    Akşam 7 gibi : 1 salkım üzüm

Bazen gece yarım yağlı süt ve hergün 2-3 lt. su

Son düzenleme: 9 Kasım 2013
  2. zeze_17

zeze_17 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    hocam çıktığın tartı okdar hassas tartımı bence 400 gr eksik çıktım diye kilo vermiş sayılmazsın su içmemişindir tuvalete gitmişindir mesela yani...sağlıklı kiloyu sabah kalkınca ve aç karna tartıldığında tam olarak öğrenebilirsin

neverbackdown. bunu beğendi.
  3. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Hassas bir tatı değil. Günün aynı vaktinde tartılıyorum. Yemek yiyip 1 saat sonra gidiyorum. Ama o tuvalet işi doğru olabilir :D
    Beslenmem nasıl peki bir sorun varmı ?

4. zeze_17

zeze_17 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    hocam bu kadar sürede değişmez yani sabah kalktığında tartıl yani sudur büyük ihtimal...

5. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Tamam teşekkürler. Evde tartı yok salonda tartılıyorum ordakı tartıda o kadar hassas değil kantar gibi :D :D

6. zeze_17

zeze_17 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    hocam daha iyi bilen arkadaşlar yardımcı olur ama bana göre kardiyon biraz az geldi bence en az 35 dakika kardiyo yapmalısın çünkü vücut yaklaşık olarak 12-15 dkdan sonra yağ yakımına başlıyor birde sen hayatından şekeri çıkarmalısın gereksiz kalori anladığım kadarıyla öğrencisin ve biraz zor tam diyet uygulaman artık elinden geldiği kadar yapabiliosan yapacan :)

7. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Yok onlara dikkat edıyorum zaten basit şeker almıyorum beslenmemı ayarladım bir problem yok. 110 kıloydum 91 oldum baya fark etti vücut çok hafif bi göbek kaldı , artık ağırlık programı uyguluyorum yanında 20 dk kardıo

Sayfayı Paylaş