Yeterlimi ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Selizar tarafından 10 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum
    Merhaba

evde çalışmak için bu material , alet , edevat yeterlimidir ?

2. ALTIS X-P ÖRGÜLÜ DERİ ELDİVEN-Small
    3. ALTIS X-P KESİK DERİ ELDİVEN-Small
    4. ALTIS KROMAJLI 120 cm. Z HALTER BARI
    5. ALTIS KROMAJLI 213 cm. HALTER BARI
    6. ALTIS KROMAJLI 120 cm. HALTER BARI
    7. ADLER 8239 MEKİK SEHPASI AÇILI
    8. ADLER 20 KG DÖKÜM DAMBUL SET -ÇANTADA
    9. ALTIS KAPI BARFİKSİ
    10. DO-SMAİ PROFESYONEL CIRTLI BODY ELDİVEN-Large
    11. ALTIS HALTER ( AĞIRLIK ) KEMERİ SİYAH 15 cm -Medium
    12. ALTIS SİYAH DÖKÜM PLAKA 10 kg x 2 adet (toplam 20 kg)
    13. ALTIS SİYAH DÖKÜM PLAKA 10 kg x 2 adet (toplam 20 kg
    1. ALTIS SİYAH DÖKÜM PLAKA 5 kg * 5 adet (toplam 25 kg)
    2. ALTIS DÖKÜM PLAKA 3kg x 8adet (toplam 24kg)
    3. PROTECH VINYL ( PLASTİK ) DAMBIL 5 Kg. x 2
    4. ALTIS PVC DÖKÜM DAMBIL 10 kg. x 2 adet
    5. ADLER VINYL (PLASTİK) DAMBIL 3 KG X 2
    6. ALTIS NEOPREN DÖKÜM DAMBIL 1 kg. x 2 adet
    7. ALTIS PVC DÖKÜM DAMBIL 8 kg. x 2 adet
    8. ALTIS SİYAH DÖKÜM PLAKA 10 kg x 2 adet (toplam 20 kg)
    9. ALTIS KROMAJLI 160 cm. HALTER BARI
    1. VOIT T-700 AĞIRLIK SEHPASI
    2. KETTLER TWISTER
    3. LIGA BK-350 MANYETİK KONSİYON BİSİKLETİ
    4. AB KING PRO (ORJİNAL)

gereklı spor salonundakı yer sartlarının hepsını temın ettım pekı bunlar?

2. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum
    aa ayrıca ben su anda okul dolasıyla oturdugum yerde degılım fakat bb bırakmak ıstemıyorum gıtıgım yerdede spor salonu yok boyle bır sey dusundum nasıl sızce yorumlrınızı beklıyorum.

3. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    bence yeri geldiginde snav mekik barfiks bile yeter

4. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum
    eğer dediğin tarz olsa idi askere giden bütün mehmetlerimiz bb'ci olurdu bence sınav mekık barfıks sadece strong olmak ıcın tamam yararı var fakat bır adeleye kendı kılosu harıc ekstra kılo cekısıı yaptıgında buyume yapar anlatabıldımı??

5. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    valla kuzen gitti amfibi komandodan yarasa gibi kanatlarla geldi, askere kac tane sisman gittiyse caki gibi geldi, aynen dedigin gibi oluyor :)

65 kilo kansizlik sorunu olan duzceli bir arkadasimiz findik pekmez kuru uzumu kombine ederek snav mekik barfiks bir de kitap dolu cantayla merdiven in cik idmani uyguladi kendine, 10 kilo kadar aldi ve hep omuz kanat kalca gibi zayif insanlarda zor gelisen yerlerden hacim aldi.

anlatmak istedigim yarisma hazirligi degilse saglam fit bir vucut isteyen bir sekilde azimle kapatiyor aradaki acigi. alet edevata bence bu kadar takilmamak lazim en guzel gelisim zaten kendi vucut agirliginla yaptigin hareketlerde oluyor.

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    cannabis lütfen konuyu farklı yönlere çekmeyelim..sorulana cevap vermeye çalışalım..

bence yeterli..bazı detaylar hariç..
    mesela 213 ve 120lik düz bar varken 160lık almaya gerek yok..
    5kgdan 5 adet değilde 6 adet alırsan daha iyi olur..yada 5kgx4 artı 7,5kg x2 alabilirsin..
    6 adet 10kg , 4 adet 5 kg, 2 adet 7,5 kg toplam 95 kg ederki 3 kg.larla baya bi süre işini görür..hatta partner bile bulman gerekir ilerde..
    dumbbellları bence ayarsız alma..
    2 yada 4 adet kısa dumbbell barı al..plakaları bunlara takarsın..dumbell row yada shrug gibi hareketlerde ağır dumbbell lazım olacak çünkü..hazır dumbelllar yetmeyebilir..
    ayrıca 1 ve yarım kiloluk plakalardan da alabilirsin..front raisede vs..azar azar artırmak zorında kalabilirsin..

7. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum
    213 luk duz barı bacak ıdmanı ıcın almıstım 120'lık ı ıse bıceps trapez gıbı bolgelerı calısmak ıcın aldım 160 lıkı ıse voıt multı press de bench press vs gıbı gogus adelesını calıstırmak ıcın almıtım. 5 kg 5 adet satıyorlardı :D 7,5 kg yok malesef aldıgım yerde dumbellar ayarlanabılır 2 cıft var 1 tanesı 20 kıloluk 1 tanesıde sadece bar halınde.

bısı sorjam sızın bıldıgınız Barfıks demırı varmı tavana monte etmelı yada kolanların arasına vs yada nebıleyım soyle bısı dusundum barfıks demırı tavana monte edılecek altan cıkıntısı olucak hem dıps yapılacak sekıde alt tarafı olacak hemde karın calısmak ıcın bolgesı olacak bole bısı bulabılırmyım acaba?

8. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Çeşitli ağırlıklardaki dumbel ler yerine; ayarlı (vidalı) iki dumbell barı alman daha cazip. Ayrıca 213 cmlik uzun barın gereği yok. Ki 120 cmlik düz bar da kanaatimce o kadar gerekli değildir (aynı işi 160 cm lik düz bar görür) Hem curl hem de press hareketleri için 160 cm lik bar yeterli gibidir.

Ağırlık plakaları 1.25 kg 2,5 kg 5 kg 10 kg şeklinde olması daha iyidir. Ne bileyim setler arası orantılı olarak kilo arttırılabilir.

Bir de bu kadar aleti (listenizdeki) sığdırmak için büyük bir eviniz olması gerek. Ama salona vereceğiniz 1 yıllık aidat ücretiyle kendilerini amorti ederler...

9. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum
    mesajda belırtıgım gıbı 2 adet ayarlanabılır 2 cıft dumbellım var 1ısı kendısınden 20 kg flans lı dıyerı ıse sadece bar.anlatıgım gıbı 213cmlık barı ayak calısmak ıcın ıspartda senırkentym spor salonu yok o yuzden eve actım bır odayı kkapatım ve yaklasık oda 20 metre kare fılan.bana malıyetı yaklasık 1.350 ytl fılan.

10. solaris777

solaris777 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar. Selizar arkadaş ben aylarca evde çalışmış ve ocaktan itibaren yine evde çalışacak biri olarak sana şöyle tavsiyelerde bulunmak isterim

birincisi KESİNLİKLE bi sürü kendinden kilolu dambel ve bar alma evde çalışan biri için iki tane ayarlı-vidalı kısa bar(dumbell yapmak için) bir tanede ayarlı-vidalı uzun bar ve gerekli kilolar tüm ihtiyaçlarını karşılar. senin için önemli olan ağırlık sehpasıdır. sana tavsiyem eğer imkanın varsa- altis falan gibi yada Marcy nin en ucuzlarını KESİNLİKLE alma, çünkü, oldukça dandikler ve açıları bir garip olduğu için üst göğüs antremanı adam gibi yapılmıyor, yana takılı olan şeyler KESİNLİKLE bir işe yaramıyor yani asla onlarla butterfly hareketi yapabileceğini zannetme. ben kendim MARCY PHC 2000 Powerhouse alacağım , sanırım fiyatı piyasada 400 ytl civarı birincisi çok sağlam kişinin kilosu dahil 370 kiloya kadar ağırlık kaldırıyor üstelik arka tarafında squat a yardımcı yerleri var vede dik açı olabildiği için omuz military press gibi hareketlerde yapılabilniyor. Yine ab-king pro gibi şeylerden uzak durmanı tavsiye ederim mide için olay mekik ve sıkıştırmadır benim fikrimce, bunun içinde
    MARCY Competitor SB550 yi tavsiye ederim hem düz hem eğimli mekik yapılabiliniyor hemde düz masa olark dumbell kareketlerini yapman için uygun. bu da piyasada 120 ytl civarı idi. kapı barfiksi kanat-sırt için iyi olur, ben pek bu bölgelere önem vermediğim için almadım ama tavsiye ederim işe yaradığını biliyorum.

Tüm bunların sonunda sana kendiminde ocaktan itibaren alacağım alet-edevat listesini buraya yazıyorum:

- MARCY PHC 2000 Powerhouse Ağırlık sehpası (2001 modeli de olur)
    - MARCY Competitor SB550 Mekik Sehpası
    - 4 tane 1 kg plaka
    - 4 tane 1,5 kg plaka
    - 4 tane 2 kg plaka
    - 4 tane 2,5 kg plaka
    - 4 tane 5 kg plaka
    - 4 tane 10 kg plaka
    - 2-4 tane 20 kg plaka(bunlar ileri aşamalar için hemen almasanda olur)
    - iki tane (zaten genelde ikili satılıyor) kısa vidalı - kilo takılabilinir bar
    - bir tane uzun vidalı - kilo takılabilinir bar
    - ağırlık kemeri (squat falan için gerekli)
    - kapı barfiksi

benim listem bunlar. ve tavsiye ederim inan oldukça uzun süre - profesyonel yarışmaya falan hazırlanmıyosan - tüm ihtiyaçlarını karşılayacaktır. eğer alınacak yer falan soruyosan özel mesaj at bir iki bildiğim yer var. bu arada ben amatör şekilde 10 yıla yakındır (tabii devamlı aralıklarla) body-fitness tarzı çalışan normal bir öğrenciyim, yani reklam falan yaptığım sanılmasın, tecrübelerimi paylaştım sadece.

kolay gelsin,
    iyi günler.

11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    forumda barfiks demiri konuları vardı ararsan çıkacaktır..

12. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum
    ook dıez arıorum saol.

solaris777 vbmenu_register("postmenu_113065", true); yazıkların ııcn cok tsk ederım kendımce degerlendırecegım.bu aletlerı zaten aldım son4 tanesı daha gelmedı evet marcy cok kalıtelı ama pahalı ayrıca lat press yok leg scout press yok hıc bırısınde bulamadım yane

13. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum
    MARCY PHC 2000 Powerhouse Ağırlık sehpası aman tanrım az once kontrol ettım sadece lat press yok ama cok kalıtelı alet yaw kac kurus acaba ?

14. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum
    bu arada yakında bıtırcem salonu komple fotograflarını cekıcem atıcam bakalım beyenıcekmısınız :) tam salon rtarzı olacak yoksa eskı calıstıgım spor salonunu ozluyorm.

15. TERMİBODY

TERMİBODY Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    tamam bendekinlerde senin gibide

salonu biraz bende işgal etmiş durumdayım

evde yaşayan başka kişii yokmu

bizde var 24 saat nedir bunlar böyyle diye diye balkondan fırlatıcam bech presi filan:D

16. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum
    :D salon derken ev salonu anlamında dememıstım ben Unıversıte dolasıyla yasadıgım sehırde dııylım yanı bodrumda artık ıspartda / senırkenteyım o yuzden ev 3 oda 1 salon 1 odasını Can Spor Center yapıcam :) karısan olmaz bana :D

17. TERMİBODY

TERMİBODY Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    heheheeh valla bende aynı üniversiteye gitseydim dağatırdık heralde ortalığı :D

18. _Çapkın.olguN_

_Çapkın.olguN_ Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Gayet yerinde kanımca..

İşi ağırdan ve düzgün tamamlayarak yaptığın sürece vucudun sana karşılık verecekdir..

19. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum

ehehe yaw senle goruselım termı :)
    msn adresın varsa pm at bana.

ayrıca 1 arkadasımız kansızlıkla ornek vermıs kansızlık kalıtsal olmadıkca hıc bır sorun tasımamaktadır.Benexol alıp gnde 2 adet atarsan 1 ay ıcınde yenı kan tahlıllerınde HPLC gerekli asgari düzeyin üstüne çıktığını göreceksın.

20. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum

resimleri web cam'den cektım o yuzden cozunurluk bukadar berbat yarın daha ıyı bır makınayla guzel ve ayrıntılı resımler cekıp atıcam...su anda eksık olan multı press'dekı lat bar fuctıons'u , ayna , mezura , birde tartı :D

Sayfayı Paylaş