yeterli besleniyor muyum ??

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve androm tarafından 24 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. androm

androm Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Paris
    Merhaba,

BB ile yaklasik 3 senedir ilgileniyorum ama su zamana kadar dikaktli sekilde herhangi bir diyet yapmamistim. yaklasik 1 aydir asagidaki diet i uyguluyorum ve vucudumda daha belirgin bir estetik olustu. Daha irilesmedim ama karin bolgesi ve definasyon daha iyi..Ilave veya degisiklik yapmali miyim ??

sabah: musli ve meyveli yogurt..bir veya iki muz
    ara : 2 dilim arpa ekmegi
    ogle : 150 gr tavuk, 100 gr pirinc, sebze
    ara : 3 buyuk patates haslanmiy
    aksam : 300 gr balik ve yesil mercimek

ayrica idmandan once ve sonra protein tozu ve glutamin aliyorum.

hangi ilave supplement kullanmaliyim ve dietim dogru mu ?
    whey protein + amino + glutamin karisimi nasil ?

soylemeyi unuttum :) boy 183 ve kilo 79...biraz zayifladim ama daha estetik su an..
    ayrica vitamin konusunda da tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar ithalat/kurumsal satış
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    Androm merhabalar..

Yaptığın diyet bazı eksikler var.Diyet yaparken dikkat edeceğin hususların başında aldığın karbonhidrat ve protein oranını iyi ayarlaman.Kilona göre diyet zamanı kas kaybını minimuma indirmen için proteini fazla alman gerekir.Senin için 200 gr civarı yeterli olacaktır diye düşünüyorum....Sabahleyin müsli güzel bir başlangıç yalnız yanında kesinlik 20-30 gr olacak kadar proteinli gıda alman gerekir(Yumurta beyazı-olabilir..Yanında multi vitamin tabletide iyi gider..2-3 saat sonrada protein tozu+glutamin çok iyi olur..Öğle besinin gayet iyi..patetes güzel seçim yalnız fazla patetesi kullanma pirinç lapası ilk tercihin olsun.Günlük 2 patetes yeter.Patetes derinin biraz kalınlaşmasına neden olur..İmkanın varsa prizola et ve özellikle hindi eti de koy bir öğüne.Akşam öğününde güzel..Antreman öncesi için ise protein+glutemin ve bcaa ve creatini kesin ekle çok yararını görürsün sonrası içinde protein+glutemine+bcaa..Ayrıca yatarken 2000 mg glutemin1000-1500 mg arginin ve 500-750 mg ornit.iyi olacaktır diye düşünüyorum...Başarılar...

3. androm

androm Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Paris
    Wolveron tesekkurler..
    kesinlikle haklisin cunku yaklasik 3 kilo kadar kilo kaybim oldu son 2 aydir..tavsiyelerini dikakte alcam..
    gece yatmadan once yazdigin arginin ev ornit ayri ayri satilan supplementler mi ? yoska aminoacid ve glutamin i karistirip icmem yeter mi sence ??

istanbul a selamlar...Sicak melbourne den sevgiler..

4. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar ithalat/kurumsal satış
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    Bu suplementleri ayrı ayrıda alabilirsin.Ve ya universal GH-MAX gibi ürünlerde kullanabilirsin..Bu arada sevgiler bizden

Sayfayı Paylaş