Yeterince Tavuk ve Et yiyorum, Toz gerekli mi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Dampierre tarafından 6 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Dampierre

Dampierre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, forumda hiç mesaj ve konum yok şu ana kadar ama bayağı süredir takip ediyorum aslında. Forumu cidden çok beğendim. Aklıma takılan bir soru var. Her antrenman sonrası 450-500 gram tavuk yiyorum ve proteinli beslenmeye dikkat ediyorum. Bu sporu 10 aydır yapıyorum, 3 ay kadar protein tozu kullandım ama bir işe yaradığını görmedim, yani ekstradan bir işe yaradığını. Kahvaltımda 2-3 yumurta (fazlasını yiyemiyorum) ve %25 protein oranlı light peynir tüketiyorum yiyebildiğim kadar. Ama şöyle bir sorun var, ben aşırı derecede zayıftım 1 yıl önceye kadar. 178 boy ve 52 kiloydum düşün halimi. Kilo almak için bu spora başladım, hamdolsun 10 ayda 11-12 kilo aldım, şu an 63-64 arası bir şeyim. Yağ oranım düşük, %5 %7 arası bir şey. 2 cm uzadım 180 oldum, yaşım şu anda 18. Toza gerek var mı açıkcası bilemiyorum. Kreatin falan da baktım ama gereksiz gördüm. Ben tamamen supplementsiz geliştirme taraftarıyım, görüşlerinizi alayım.

Şu anda çalıştığım program şu, Arnold Schwarzenegger'in workout variation 1'i yapıyorum ve gayet yeterli geliyor.

Arnold Schwarzenegger Volume Workout Routines | Muscle & Strength

2. wixxx

wixxx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Kimse kullan demez. o kadar tavuğu tek öğünde yeme en az ikiye böl farklı öğünlerde yersin ayrıca bulgur yulaf gibi besinleri bazı öğünlerde kullan sırf tavuk yumurtayla olmaz

3. FATEMA

FATEMA Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Hayatından memnunsan kullanma bence zaten hiçbir zararı yok demek doğru değil bence doğal demekte doğru değil,doğal olan yaratılandır onun haricinde insan üretimi olan herşey yapaydır ki toz zaten içinde yabancı maddeler barından birşey ve kontrolsüz kullanıldığında karaciğere baskı yapabiliyor ve enzimleri yükseltiyor,ama gerekli olduğu zamanda kullanacağım onuda belirtiyim çünkü bi sigara kadarda zararlı olduğunu düşünmüyorum.Kola gibi görüyorum protein tozlarını zarar bakımından yapaylık bakımından.Birde benim bir düşüncem var ne kadar doğru bilmiyorum ama sanki doğal olarak vucut geliştirmek daha uzun sürer fakat daha kalıcı olabilir gibime gliyor ne kadar doğru bilmiyorum çevremde gözlemlediğim arkadaşlarımdan böyle bi düşünceye karşılaştım.Bence gelişmeniz devam ediyorsa ve sizi tatmin ediyorsa gerek yok.Gelişim yavaşlayınca kullanılabilir.

4. Huzur53

Huzur53 Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Protein tozu alternatif zaten işe giden insanlar için yeterli protein alamayan insanlar için üretilmiş bir bulgudur.Senin kilona 1 günde 250 gr tavuk 500 gr da yağsız kırmızı et ile gayet sağlam bir kütle oluşturursun.

5. MaXimuS_

MaXimuS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    işte okuma özürlü halkımız :D iki satır okumak yerine aynı soruyu kırkbin kere sormaktan bıkmadınız mı. forumda bununla ilgili bintane yazı var. 63 kilo yarım prosiyon vücudun var bunu yemekle doyuramıyosan pes derim.

6. Dampierre

Dampierre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler arkadaşlar, o zaman protein tozuna şimdilik gerek yok.

Sayfayı Paylaş