Yeteri kadar karbonhidrat alamıyorum. Ne yapmalıyım?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Tun4 tarafından 20 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar merhaba,

Yurtta kalıyorum ve bazı imkansızlıklar sebebiyle kendi yemeğimi yapamıyorum. Dışardan sipariş veriyorum genellikle ya da okulda kafelerde yiyorum. Bu yemeklerimde sabah omlet yiyorum ama yanında beyaz ekmek olduğu için karbo alamıyorum. Yurda söylediğim yemeklerde de genelde tavuk, şiş tarzı şeyler söylediğim için yanında karbonhidatlı bir besin olmuyor. Yani günde 4 öğün yiyorsam 2 sinde ancak karbonhidrat alabiliyorum.

Böyle bir durumda bu eksiği nasıl giderebilirim?

2. bir soru olarak da eğer bir kişi o öğünde karbo alamıyorsa hızlı sindirilen karbo olarak meyve suyu içmeli mi? Yarar mı getirir bu zarar mı?

Not: Hacim kazanmaya çalışıyorum.

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Yurtta mutfak vardir bimden veya bir marketten ucuza bulgur aliyorsun ve salca ve zeytin yagi mutfaga rica ediyorsun bunu sana pisiriyorlar . Hacim istediğin için her öğünün yanında 1 kase pilav tüketirsin .

3. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    sabahlari yulaf ezmesi ye. Lor peyniri ile beraber.

4. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Öyle bir imkan yok malesef

5. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    "yaninda beyaz ekmek oldugu icin karbonhidrat alamiyorum" ne demek, anlayamadim?

gunde 2 tane muz yiyebilirsiniz.
    Patatesli omleti deneyebilirsiniz.

meyve sularindan genel olarak uzak durun, seker deposudur. icilecek tek zaman antreman sonrasi yikimi durdurmak icindir.

6. brhmcr

brhmcr Guest

Yulaf kesin cozum :) Pisirme derdi yok. Bir kase ve suya bakar, gozunu yumar yersin.

7. murinyo

murinyo Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    7ay polisokulunda kaldım içeri kaçak göçek bişeyler sokardım hep.sana tavsiyem bimde tam tahıllı ekmek var kaşar peynir yulaf ton balığı ve süt.ketıl varsa yumurtada olur..
    BAZEN İMKANSIZLIKLAR DAHA FAZLA MOTİVASYON SAĞLAR...şimdide değişen bişey yok kask çantasının içinde ekmek,yemek taşıyorum göreve giderken

8. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Buzdolabınız var mı? Özellikle derin dondurucusu var mı?

1kg kuru bulgur ile 1 tencere bulgur yap. Buzdolabı poşetleriyle 10'a böl. Buzluğa at. Gerektikçe çözdürüp çözdürüp yersin. Çözdürme için tencerede su kaynatıp üzerine şu tel gibi şeylerden takıp buharda çözdürebilirsin.

Onun haricinde yulaf al. Günde 2-3 öğün yulaf ye. Bol bol meyve ye.

Ders aralarında, zor duruma olduğunda kullanmak için yanında Eti Form Yulaflı ve şu sunta gibi olanlardan taşı. Çok yeme ama arada yiyebilirsin.

Başka senin gibi beslenen arkadaşın var ise ekmek pişirme makinesi alın. İçine istediğin kalitede bol tahıllı ve kuruyemişli malzeme ekleyip kuvvetli, besleyici ekmekler yapabilirsin. Ya da piyasada araştırıp kaliteli tam buğday ekmeklerine bakabilirsin.

Bakliyat ile yapılan yemekler hem bitkisel protein hem de karbonhidrat açısından oldukça besleyicidir. Fiyat olarak makul, saklama olarak kolaylık sağladığından tercih edebilirsiniz.

Biraz emek harcamak gerekiyor diyeti rayına oturtmak için.

Şahsen kurtarıcım whey ve yulaf. Öğün kaçıracaksam hemen süt ile karıştırırım. Whey, caseine ve bol lifli yüksek kompleks karbonhidrat içeren öğünümü yerim. Yanında da bir avuç kuruyemiş ile kaliteli yağları alırım. Her yönden besleyicidir.

technical1967 ve (silinen üye bunu beğendi.
  9. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Arkadaslar net mantıklı pratik cozumler sıralamıslar , ancak genede bunları yapmaya ımkanın yoksa sana benden bi can simidi.

En pratik yöntem bende zorda kaldıgımda yanımda şu Halk ekmeklerde satılan ALTIN ekmekler var ufak bir poşet içinde 25 kuruş gibi bişey.

grafik olarak ;

Tabi bu en kötü ihtimal beyaz ekmek tüketmekten iyidir :)
    Not: Eğer tahıl tüketebiliyorsan bulgur makarna yulaf vs.. ekmek herzaman son tercihin olsun.

Ekstra birkac bisi soylemek ıstyorum muhabbet acılmısken.
    -Yurtta kalıp bu işe gönül verenlerin işi çok zor diyebilirim.Başlı başına ekstra masraf , yanı hep dısardan alıp gunde 4 5 ogun lere cıkmak zahmetten cok , masraf demek.
    Eve çıkıp yemeklerini ewde yapsan daha cok Kâr a girersin, + yurttaki kamillere dert anlatmassın vs.. vs.. :) aklında bulnsun

Danny Boy bunu beğendi.
  10. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkür ederim arkadaşlar önerilerinizi dikkate alacağım.

@Dasaev

Öğünlerin yanında sadece beyaz ekmek, pide vs yolladıkları için yavaş sindirilen karbonhidrat alamıyorum demeye çalışmıştım

11. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Ek olarak şunu sormak istiyorum. Sizce Gainer kullanmalı mıyım? Şu an ilk kez bir kombinasyona başladığım ve Whey+N.O+Glutamine kullandığım için pek kullanmayı düşünmüyordum ama bu şartlarda gerekli mi sizce?

12. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  13. brhmcr

brhmcr Guest

Bence gereksiz. kombine guzel beslenmede karbo alimina ozen goster derim.

Sayfayı Paylaş