Yeniyim Önemli Sorularım Var!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hakingty tarafından 29 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hakingty

hakingty Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi ilk öncelikle burdan admin ve moderatörlere sesleniyorum sorucağım soruları forumda araştırdım bazılarını buldum okudum anladım ama yinede aklıma takılan sorularım var o yüzden bir dahaki girişimde konum kilitlenmemiş bir şekilde bulacağımı umuyorum.Gelelim sorularıma;
    Boy 1.83-1.85 Kilo tam 70 çok hafif göbek(belli bile değil) var ama göbekden ziyade zayıfım(fakat öyle çok aşırı zayıflığımda yok(öyle öküz gibi yumurta flnda yiyemiyorum)) kollarım ince omuzlarım zayıf aynada baktığımda göğüs bölgemde azda olsa kaburga kemikleri belli oluyo uzun boylu olmanın verdiği dez avantaj birde kamburluk var onun sebebi ise sırt kaslarının zayıflığı bizzat doktara giderek öğrendim...
    Gainer ve protein tozu arasındaki fark
    Ben optimum nitrion %100 whey gold protein tozu(30gr ant.öncesi-30 gr ant. sonrası) kullanıyorum fakat spor yaparken hocam bana dedi ki sen niye gainer kullanmadın kafamda soru işareti oluştu eve gelip forumda gainer(kilo aldırıcıları) araştırdım.Fakat ben kas olarak kilo almak istiyorum ama kaslarında parçalı yani çizgili şekilli ayrık olmasını istiyorum sporda görüyorum adamın omuzları kafam kadar Jay Cutler gibi şampiyondakilerin vücutları gibi yani irimsi :D Fakat ben öyle vücut istemiyorum şimdi ben toz mu kullansam gainer mi kullansam yoksa ikisinide mi kullansam .Ben ikisinide kullanabilirim ama karaciğerimin yağlanmasından yorulmasından korkuyorum.
    Kardiyo-Karın Kasları
    Dediğim gibi zayıfım hoca hatta kilo almak adına 1-2 hafta karın bölgesini çalışmamı söyledi bende şöyle bir şey düşündüm.Haftada 4 gün 1 gün dinlenme ile spora gitmeye çalışıyorum.Haftada 4 gün vücut 2 günde kardiyo ve karın bölgesi çalışsam (mekikvb.) vücudum için kötü bir sonuç olur mu?Birde kardiyoyu eğer antremandan önce yaparsam karbonhidratları yakacağım için antreman sonrasında yapmayı düşünürdüm fakat burda bi yazı okudum eğer antremandan sonra kardiyoyunun ayarlanamaması kas yanmasına sebep olacağı yazıyordu ne yapıcağım hakkında kararsızım...
    Beslenme
    Spora gitmeden önce ve spordan sonra bazen evden yiyemiyorum fakat dışardanda yiyecek hiçbirşey bulamıyorum ne yesem yağlı tuzlu ..... bunun için dışardan ne yememi önerirsiniz bazen gitmeden önce lokanta ciğer -pilav yiyorum ama dediğim gibi felaket yağ!!!Yulafı sütle karıştırıp yesem olabilir mi?Birde spordan önce cezerye vb.karbonhidrat patlaması gibi şeyleri yesem olur mu?(Öneriniz ne olurdu mesela Bimden yok şu adlı bi yiyecek al vb.)Aynı öneriyi spordan çıktıktan sonra hormon dengelenmesi için belirli miktarda şekerli yiyecek içinde isteyeceğim..
    Sırt Kası
    Kamburluğumun nedeni olan sırt kaslarımın zayıflığı için ters mekikden başka hangi hareketi önerirsiniz?

SORULARIM BU KADAR OKUYARAK ZAMAN AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.CEVAPLARINIZ İÇİN AYRICA ÇOK ÇOK TEŞEKKÜRLERR....

2. hakingty

hakingty Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Flood yapmak istemem 30 kişi okumuş ama en azından sorularımın birine cevap yazarsanız sevinirim...

3. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Forumda cevapları mevcut olduğu için konu altına yazan olmuyor :)

wrestler ve shaq bunu beğendi.
  4. hakingty

hakingty Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Çok haklı olabilirsiniz ama inanın araştırdım fakat bulamadım mesela bana gainer ve protein tozu arasındaki farkı anlatan konunun linkini yollarsanız benim içinde yararlı olur...

5. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Yahu gainer ın ne olduğuna bak, whey in ne olduğuna bak farkı gör.

wrestler bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş