Yeniden Spora Dönüş ''Kick Boks'' ile

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve avengeren tarafından 29 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Merhaba.
    Yaklaşık 6 aylık Body-Fitness geçmişim var. Bazı sebeplerden dolayı sporu bıraktım. Yaklaşık 2 ayın ardından yeniden başlıyorum. Yalnız bu kez kick boks ile. Haftada 3 gün kick boks antremanı yapıcam. Bu sene lisede son senem. Üniversite için spor akademisine girmeyi planlıyorum. Fitness yaptığım için atletiklik kazandım. Ama ben daha atletik ve daha hızlı olmayı istiyorum. Bu sene böyle deniycem olmazsa seneye spor akademisine hazırlayan kurslara gidicem. İstediğim vücut David Beckham, Brad Pitt tarzı zayıf, az kaslı bir vücut. Yağ yakımı için kick boksu ideal olarak görüyorum. Önerileriniz varsa bekliyorum. Şu anki boyum 1.73 cm, kilom 71, yaşım 17. Kas alt yapısı biraz var fakat üstünde hafif yağ var.
    http://www.starazzo.com/wp-content/uploads/2008/01/david-beckham.jpg
    http://media.onsugar.com/files/2011/01/03/1/1331/13311615/29/david_beckham_body.jpg
    http://www.chinadaily.com.cn/lifestyle/2007-05/28/xin_09050428190645837475.jpg

2. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Yok mu tavsiyesi olan ? Kick Boks yağ yakımı için nasıl olur, yeterli midir ?

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    İlgin kickboksa olduğuna göre kickboksa gitmelisin bence kilonda fazla değil yağ yakımı olarak görmemelisin kickboksu ama kickboksta kondisyon çalışmaları yaptığın zaman torba dövdüğün zaman vbz şeylerde kilo kaybı olucak.Yeterli mi? bilemem ama tavsiyem Kickboksa git yanında , fazla yavaş gelirsen kendine ve yağ yakmak istersen koşu vbz cardio çalışırsın.

avengeren bunu beğendi.
  4. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Evet bu aralar dövüş sporlarına merak saldım. Kilom fazla değil ama son 2 aydır falan sporu bırakınca aşırı derece abur cubur tarzı şeyler yedim. Birde benim istediğim vücut tarzlarının resimlerini koydum. O tarz vücutlara bakıyorum Örneğin 1.75 boyunda 67 kilo, 1.80 boyunda 70 kilo... Bende o şekil zayıf, yağsız vücut istiyorum. Herkesin kendi zevki tabi.

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Tamam tavsiyem dostum haftada belli gün kickboks antremanların olucak diğer günlerde dışarda koşu yap Cardiosuz yağsız vücuda ulaşmak zor :D abur cubursuz bir beslenme şekliylede devam et.Hedefine ulaşırsın.

avengeren bunu beğendi.
  6. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Ben de öyle düşünüyorum 3 gün kick boks 1 ya da 2 gün kardiyo. Abur cuburu yeniden kestim. Ama yinede kick boksun yağ yakımına çok büyük etkisi olur değil mi kardiyoyla da destekleyince yağ yakımı çok hızlı olur diye düşünüyorum.

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Valla Kickboks ile uğraşmadım bu konuda keşke yapan biri yorum yapsaymış ama onu şöyle söyliyim ilk hafta gittiğinde antreman sonunda nefes nefese , terli oluyorsan bil ki calori yaktırıryordur buda senin istediğin şey.Cardioyla tabi destek var ama ne kadar çok destek verirsin o kadar yarar alırsın.Yani
    Pazartesi Cardio
    Salı Kickboks Antremanı
    Çarşamba Cardio
    Perşembe Kickboks Antremanı
    Cuma off
    Cumartesi Kickboks Antremanı
    Pazar Cardio
    buna benzer bir haftalık program yaparsan eğer verim alırsın gibi birde HIT cardio yu bir araştır istersen belki işine yarar amacına ulaşman konusunda pek çok kişi öneriyor.Beslenmenede dikkat etmelisin ama unutma vücud geliştirme sporu sabır işi 1 ayda 2 ayda verim alırsın ama hedefine ulaşman için en iyi şekillerde düzgün beslenme , düzgün bir hayat , antreman aksatmadan , doğru antreman ile , dinlenmeyi unutmadan..Sabırsızlıkla değil çalıştıkça hedefe ulaşacağına inanırsan o hedefe ulaşırsın!

avengeren bunu beğendi.
  8. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    HIIT kardiyo daha önce yaptım. Mükemmel verim aldım. Hem yağ yakımı hem de kondisyon açısından mükemmel.

9. anderas

anderas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Kickboks
    Bence uygun fiziğin var benim başladıgımda kilom azdı kilo aldım ama aldığım yağ değil düzenli bir vücut.
    Yanımıza başlayan çok kilolu bi abimizin fiziği harika denilecek kadar düzeldi :) Kesinlikle Başla

Sayfayı Paylaş