yeniden ketosis

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve heldic tarafından 15 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    yeniden ketosis diyetiene baslıyorum

en kolay ve etkili yag yakma diyeti olan ketosise baslıyorum diger beslenme sekilleri insanı yorgun bitik bırakıyolar ömür boyu böyle beslencem

sabah 5 tam yumurta
    biraz peynir
    2 zeytin

oglen zeytinyaglı tavuk

aksam fırında sardalye yesillik

PÖTİKARE bunu beğendi.
  2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    sabah 3 tam yumurta 2 zeytin tereyagi

oglen sut kaymagi kuzu haslama

aksam ton baligi zeytinyagli arada marul roka maydanoz

PÖTİKARE bunu beğendi.
  3. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    5 tam yumurta mı ? Her sabah 5 yumurta sarısı yemek içerdiği kolesterol açısından yerinde olur mu emin değilim...

4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    kolestrolun vucud icin cok faydalı ve gerekli oldugunu ogrendikten sonra bol bol tuketiyorum kuyruk yagı tereyagı yumurta yaglı etler hepsi cok faydalı yiyecekler

5. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    kolesterol konu vucut geliştirme olduğunda aslında dost gibi.birde yumurta sarısı gun içerisine bolunurse dahada hoş olur. mesela her ogunde bir tam yumurta yemek gibi. sadece sabah ogununde 1 tam - 5 adetde akından yerseniz dahada iyi olur. ben iki hafta once uyguluyordum izin verirseniz burada paylaşabilirim...

cadocx ve PÖTİKARE bunu beğendi.
  6. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ketejonik diyetlerde yag alimi fazla oldugu icin sabah 4 yumurta sarisini atsam yerini tamamlayacak yag almam lazim

15 tam yedigim gunlerde oldu

7. PÖTİKARE

PÖTİKARE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    15yumurta mı :) yumurtadan nefret eden biri olarak bu günlüğü an itibariyle terk etmek istiyorum :)))

8. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    peki ağırlık çalışma varmı ?

9. zumruduanka

zumruduanka Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    pazarlama
    Yer:
    istanbul
    günde 100 yumurta yesek?

10. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    onu parkta top oynadigin cocuklara sorman lazim :)

11. zumruduanka

zumruduanka Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    pazarlama
    Yer:
    istanbul
    Heldic ne bu agresyon,ketojen diyet testosteronu baya artırıyor heralde :)

Şaka bi yana ironik bi şekilde yan etkilerini değerlendirmek açısından sordum,dalga geçmene gerek yok.Ciddi ciddi bir insanın günde 100 yumurta yediğini düşünelim,bu herhangi bir probleme yol açar mı?
    Senin coyotenin achillesin ve oklohoma nın ketojen diyetle ilgili yazılarınızı severek takip ediyorum.Kötü bir maksatla sormadım bu soruyu.

12. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Madem sordun bende cevaplayayım, mesela günde ortalama 4-7 arası tam yumurta yenebilir.

Mesela neden 4-7 arası?

özellikle insan vücudunda hayati öneme sahip olan kolesterol, ortalama günde 2500 mg üretiliyor.

Kolesterol yaşamamız için son derece gerekli ayrıca testosteron ve yağda çözülen hemen hemen bütün hormonların yapımında direkt etkili.

Özellikle 1 yumurtada 400 mcg gram kolesterol bulunuyor dolayısıyla eğer 6-7 arası tüketirsek günlük kolesterol ihtiyacımızın tamamını karşılamış oluyoruz.

ayrıca yumurta sarısında bulunan diğer bütün bileşenler hem beyin faaliyetlerinin mükemmel çalışması hemde konsantrasyonun önemli oranda arttirilmasını sağlıyor.

Mesela gunde 4-7 yumurta ve balık yağı tüketen biri kolay kolay sinirlenmediği ve muthiş enerjik olduğu görülüyor.

Heldic dost demişki 15 tam yumurta,

Eğer kendinizi iyi hissediyorsanız bir kartonda yiyebilirsiniz, ancak şu varki kan kolesterol düzeylerinde biraz yükselme gerçekleşebilir, ancak hücre içi kolesterol üretimide tavan yapar.

Ketojenik beslenen kişilerde yapılan bütün araştırmalarda 7 taneye kadar sorun cıkmadığı görülüyor.

Çünkü ortalama 3 tam yumurtanın = 100 grama ete eş değer olduğu görülüyor.

Fakat tek taraflı beslenmeyi bende onaylamıyorum, bu işin psikoloji boyutuda var çünkü.

O yuzden gunluk 4-7 tam yumurta için ben olumlu diyorum .

10 tane biraz risk faktörleri içeriyor Fakat sigara içmiyorsanız alkol kullanmıyorsanız şekerden uzak duruyorsanız damar sertliğinin görülme olasılığı yüzde 20 lerde kalır.

Suçlunun kolesterol ve yağ olmadığı, karbohidratlar olduğunu defalarca açıkladık.

Hala birileri çıkıpta kolesterol suçludur diyorsa depresyon ile yaşamaya devam etmeli.

Gerçek suçluyu açıklayalım

hemen her türlü şekerli gıda, rafine edilmiş tahıllar(rafine edilmeyenlerin bazıları iyi ve sağlıklıdır), sigara, uyuşturucu, alkol,az uyumak, yürümeye üşenmek, sabah erken kalkmamak, şehir hayatı, antreman yapmamak, hareketsiz yaşam (sedanter)

suçlu olanlar yukarıda yazanlar.

Ayrıca yumurtası ve eti yenen hayvanların doğada otlaması tercih nedeni olmalı.

Ancak günümüz üreticileri insanların sağlıkları ile oynuyorlar, bütün hayvansal ürünlerde neredeyse hile var.

Bunuda dürüstçe söyleyebilen insanların sayısı oldukça az.

Son düzenleme: 3 Haziran 2011
    Jubaven ve zumruduanka bunu beğendi.
  13. zumruduanka

zumruduanka Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    pazarlama
    Yer:
    istanbul
    yani 7den sonraki yumurtalar kolesterolü yükselttiği için mi tehlikeli?

14. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Tehlikeli değil, sadece kan kolesterol seviyesini yükseltiyor. Fakat hayvansal gıdalarla besleniyorsak sorun yok. un ve şeker ve nişasta içeriği yüksek besinler alınmaya başlanıldığı zaman risk faktörleri artiyor.

Cunku hayvansal gıdalar unlu ve şekerli gıdaları nazaran vücutta cok daha az hasar veriyolar.

kolesterol konusunda korkulan damar sertliğidir ama un ve şekerli gıdaların yaptıkları yanında kolesterolün verdiği zarar yüzde 3 olarak gözüküyor.

yani ataerskleroza uğramış bir damar içerisinde kireçlenme oranı yüzde 50, enfalamatuar hasarlar yüzde 47 iken kolesterol yüzde 3.

Hayvansal yağlara bile rastlanmıyor görüldüğü gibi daha cok damar tıkanıklıgında bitkisel yağlar görülüyor.

Buda şu demek oluyor kolesterol damarları onarmaya gidiyor siz sürekli vücudunuza hasar verici ürünleri tüketirseniz kolesterolde sürekli damarları onarmakla uğraşır.

Kolesterol asla korkulmaması gereken bir vücut yapı taşıdır.

modern toplumlarda insanlar kolesterol almadıkları halde nasıl oluyorda kan kolesterol seviyeleri kabile toplumlarına göre oldukça yüksek çıkıyor ve üstelik hücre içi kolesterol oranlarıda düşüyor.

Bunu bazı sözde bilim adamları biliyor ama hala kolesterolün zararlı oldugunu dusunuyorlar.

Bir çok insanın 50-60lı yaşlarda ölmelerinin sebebi yağdan ve kolesterolden fakir beslenmedir. Bu gerçektir.

Son düzenleme: 4 Haziran 2011
    zumruduanka bunu beğendi.
  15. zumruduanka

zumruduanka Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    pazarlama
    Yer:
    istanbul
    un tuz şeker almıyorsak 100 yumurta çok da zararlı değildir diyebiliriz öyleyse.

16. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    100 yumurta demek 5 karton demek.

hesabını sen yap.

gunluk ihtiyac ortalama 150 gram protein.

kusura bakma zumruduanka ama biraz mantıksızca soru sormuşsun :).

seni kırmak istemem saygıdeğer kardesım.

sadece mantık önemli bence.

17. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    sabah yumurta , oglen tavuk gogsu , aksamda hafif olması nedeniyle yagsız sut + protein tozu alın. o kadar yumurta yersen kesin zarar gorursun. bir elmadan hiçbir zarar gelmezken. 1 kg yersen zarar goreceğin gibi. ...

18. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    yenilen gidalar anca kan kolestrol seviyesini yuzde 10 yukseltiyor coyote oda onemsiz bir rakam dilediginiz kadar kolestrollu beslenin damar sertligi ile alakasi yok

19. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Kan kolesterol seviyesinin yükselmesinin zarar vermediğini bende biliyorum ve söylüyorum. Kanda kolesterolün ve C reaktif proteinin artması demek vücudumuza hasar veriyoruz ve kolesterol hasarları tamir ediyor demektir.

Özellikle, modern yaşayan insanlar kolesterolden fakir beslendikleri halde nasıl oluyorda kan kolesterol seviyeleri yükseliyor.

Çok açık ve net.

Daha önce bunun altı çizilmişti, insan sağlığını tehdit eden her türlü uyuşturucu madde, karbohidratlar, sigara, alkol, her türlü şeker bununda altı çizilmeli, damarlarda enflamasyonlar yaratıyorlar.

Kolesterol de geliyor damarları onarıyor, eğer onarmassa zaten damar tıkanır büyük ihtimalle miyokart enfarktüs geçiririz. Yada dolaşım bozukluğu sonucu organlarımızda hasarlar oluşabilir doku ve organ kayıplarına kadar gidebilir.

işte kolesterol böyle hayati bir maddedir.

dışarıdan kolesterol alınmassa vücut kolesterolü kendi üretiyor. Tıp otoriteleri ne kadarda çarpıkça düşünüyorlar. Kolesterol zaten vücudumuzda yapılıyor(yaşam faaliyetleri için steroid) dışarıdan kolesterol almak niye zararlı olsun?

he birde dışarıdan kolesterol almayanların hücre içi kolesterolleri düşüyor. Bu daha hızlı yaşlanma anlamına gelir.

karbohidratların düşman hayvansal yağların ve kolesterolün dost oldugunu aklı selim her insan bilir ve onaylar.

yapılan araştırma sonucuna göre konuştum ben sayın heldic.

ayrıca yapılan deneyde 7 tam yumurtanın hiç bir olumsuz etki yaratmadığı gözüküyor.

7den sonra kan kolesterol seviyeleri biraz yükseliyor hepsi bu.

Son düzenleme: 6 Haziran 2011
  20. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    evet de 7 den fazla yumurta kisinin kan kolestrol seviyesini biraz yukseltir ki bu onemsiz bir miktardir

Demek istedigim bir kisi 7 yumurta yesede 100 yumurta yese de kan kolestrolunde onemli bir degisiklik olmayacaktir

Hele hele hayati riskle alakasi hic olmayacaktir o yuzden kolestrolden korkmadan doya doya hayvansal yagli gidalar yiyebilirsiniz benim tercihim bol kuyruk yagli kuzu eti gun asiri tuketiyorum

Sayfayı Paylaş