Yeniden Başlayacağım ve İstediğim Vücut Hk.?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve TxMaco tarafından 24 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. TxMaco

TxMaco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    1.73 boyunda ve 74 kiloyum. Kilolu durmuyorum hedef kilomun üstünde olsam da. Göbeğim yağlı ama çok fazla kilo göstermiyor. 1 sene ara vermiştim okuluma daha iyi asılmak için bu aşamada da ciddi manada tam ekmek dönerler, cipsler gırla yenildi. Bayramdan sonra tekrar fitness'a başlıyorum. Asıl sorumun özüne dönecek olursam karın kası yapmak istiyorum. En öncelikli hedefim bu. Bunun için karın egzersizlerinin de payı olsa da yağ oranını düşürmek amaç olmalı diye okudum. Yani diyet. 66-67 kiloya düşersem bu hedefine ulaşabilir miyim? Bununla birlikte kilo verince hacim kaybedeceğim haliyle ve kollarım çok cılız durur mu? Hem kol hem göğüs hacmim de iyi olsun istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim? Bu yolu izlersem hedefime ulaşabilir miyim? Teşekkürler cevaplar için şimdiden.

2. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Ayni boydayız. Ben 59 kiloydum başladığımda başlayalı kisa bir sure oldu gerci .suan boyda kiloda seninle ayni 67 kiloyum bende. Ve bu kiloya nasil gerilemek.istiyorsun anlamis degilim. Benim en az hedefim senin kilona gelmek 1.73 boyla 66 kilolara düştünmu.fit olursun ama hacim diye birşey kalmaz.

emrezgnn bunu beğendi.
  3. emrezgnn

emrezgnn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Benimde boyum 1.75 90KG yim. Boyuma göre kilom fazla ama ben kilomu 80-85 arasında sabitleyip bunun üstüne kas çıkmak hacimlenmek istiyorum. Kilo verdikçe küçülüyor insan :) Hacimlenmek daha iyi daha dolgun yapılı olursun

4. TxMaco

TxMaco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam o zaman karın kası yapmak için ne yapmalıyız bu kiloda?
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Mayıs 2019 ---
    Diğer bir sorum da çok abur cubur yediğim için göbek var ama kücük. Yağlıyım yani. Bu kilo vermeden nasıl gidecek de düz bir karnım olacak? Fikrini belirtirsen sevinirim

Son düzenleme: 24 Mayıs 2019
  5. Samet Şentürk

Samet Şentürk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Kilo vermeden göbek düz olmaz kardeşim büyük ihtimal skinny fat bir vücuda sahipsin karın kası kişiden kişiye değişir ben bu spora 52 kg başladım karın kasım vardı 66 kiloda karın kasım vardı 75 civarıyım yine karın kasım var sen de olabilir olmayabilir bunu deneyerek göreceksin kardiyo yaparak başlayabilirsin tabi kilo verince doğal olarak hacim kaybı yaşarsın ama kafana takma inan hedefine ulaştığında daha rahat ve mutlu hissedersin

6. TxMaco

TxMaco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yorumun icin sagolasın. Skinny fat değilim aksine omuzlarım çok fazla geniş ve kollarım hacimli. Bununla beraber hafif de göbeğim bulunmakta. Açıkcası kilo verip düz bir karınlı olmak ve şuanki kol hacmimi daha da geliştirmek istiyorum ama dediğim gibi kilo verdiğimde hacim kaybıyla kollarımın hacim kaybetmesini istemiyorum, daha fazla olsun istiyorum. Bunu nasıl yapacağim? Tecrübeniz benden fazla olduğu için fikir sahibisindir diye düşünüyorum.

7. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Spora bosuna gitmiyorsun:) siki antrenlanlar sonucu duzgun bir beslenmeyle o karin yerini kayaya bırakır. Sorunun cevabını sende cok iyi biliyorsun da.isine.gelmiyor kesiceksin bos yicecekleri duzgun beslenip saglam antrenman yapacaksın. Kardiyoya gerek bile yok inan.

8. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    Benim doktorumun oğlu zayıflarken(20 kilo vermişti) kol kasları aynı kalmıştı. Mümkün yani. sanırım bunun için ağırlık çalışırken kol kaslarına daha ağırlık vermek gerekiyor. Başka bir seçenek görmüyorum.

9. emrezgnn

emrezgnn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Bendede aynı sanki ne var ne yok göbek tarafına toplanmış. Kilo verdim bacaklar inceldi kollar küçüldü hacim düştü haliyle. Ancak geri kalan göbekte toplandı sanki :D Göbeğin düzleşmesi için çok uğraşmamız lazım

Sayfayı Paylaş