yeni tasarım

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve legenDary tarafından 1 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 63 üye.
  1. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
  2. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir

3. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Eski hali çok iyidi, bu şekilde kullanımı zorlaşmış ve site basitleşmiş..

4. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Aynı şekilde düşünüyorum. El alışkanlığı pc açar açmaz giriyorum sonra hemen çıkıyorum.

Bu arada ByVendetta ortada bir emek yok. Kullanılan forum yazılımın opsiyonel teması. Umarım çok kullanıcı kaybetmeden eski haline döner şahsen gözümde karizması çizildi bile.

5. delikassap

delikassap ADMIN Admin

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    vBulletin geçmişte kalmış bir yazılımdır. Daha önce kullanılan 3.8 versiyonu 2000'li yılların başında yazılmış ve kodu 10 seneden eski olan bir yazılım. Bir zmanlar forum yazılımının en iyisiydi vBulletin ancak bu çok eskide kaldı.Her geçen gün market payını çıkardıkları kötü yazılımlar ile kaybetmekteler.

vBulletin'in durumunu merak ediyorsanız official forumlarını ziyaret ederek ne düzeyde olduğunu görebilirsiniz. Sayfa açılış süreleri 20-30 saniyelerde olan karmakarışık bir yazılım. Güncel server yazılımlarını destekleyemeyen ve bundan dolayı server üzerinde açıklar bulunmasına sebep olan bir yazılım vBulletin.

Xenforo'nun avantajları kod yapısının çok gelişmiş olması, hızlı yükleme süreleri ve geleceği olan bir yazılım olmasıdır.
    vBulletin 3.8 sürümünde olan neredeyse her özelliğe sahiptir. Buna ek olarak çok gelişmiş javascript kullanımı , inline ajax notifications , daha gelişmiş arama opsiyonları , sosyal medya ile daha iyi entegrasyonu , üye takip etme vs... gibi onlarca ek özelliği bulunuyor.

Hepiniz spor yapmayı seven insanlarsınız şimdi şu soruyu cevaplamanızı rica ediyorum sizlerden , hanginiz spor aletleri 10-15 sene öncesinde kalmış bir salona gidip çalışmayı tercih eder ? Yada hanginiz freni, motoru, şanzımanı bozulmuş idareten çalışan bir arabayı sadece görünüşünü seviyorsunuz diye kullanmaya devam eder ?

Standart Xenforo stili evet basit kalıyor ve bazı sorunları olduğu aşikar ancak o sorunların hepsi hazırlanacak özel bir stil ile çok rahat çözülebilmektedir.

Birde merak ediyorum mobil telefondan kontrol edemiyoruz diyorsunuzda ,vBulletin'de en ufak mobil desteği bulunmazken xenforo 100% mobil desteği ile gelmektedir. Çağımızda en çok tercih edilen responsive design formatını kullanmaktadır Xenforo.

Dünyanın en büyük forumları vBulletin'i terk edip xenforo veya ipb'ye geçiş yapmaktadır.

Bakmayın bu mesajı yazarken benim şahsen içim acıyor çünkü vBulletin'in eski bir developer'ı olarak geldiği nokta beni aşırı üzüyor.

Sizlere tavsiyem görünümden ziyade performansı ön plana koymanızdır , görünüm sorununu site yönetimi eminimki kısa sürede çözecektir.

Saygılarımla ,

Mert Gökçeimam

Rodwell bunu beğendi.
  6. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    delikassap açıklama için çok teşekkürler. Fakat hard-core severlerin hayli fazla olduğu bir ortamda hanginiz 10-15 sene öncesinde kalmış bir salonda çalışmayı tercih eder tarzında bir soru çok da konuyla paralel olmamış. :) Bir de vg malum herşeyden önce görünüm odaklı bir spordur, bu yüzden bu sporla uğraşanların görünüme çok fazla önem vermesi normaldir.

7. sthammer

sthammer Guest

görünümü bende beğenmedim ama profil ayarları vs. çok pratik olmuş, görünüm sorunu çözülürse güzel olacak bence, alışmadığımız için tuhaf geliyor, gözü yormayan ve görsellik açısından göze hoş gelen eski v2 version benzeri bir tema geldiğinde iyi olacaktır

8. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Çok kötü. Foruma giresim gelmiyor. Yeni bir tasarıma geçilmesi gerekiyorsa animalpak sitesindeki gibi motive edici yapabilirlerdi.

9. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Mert bey açıklama için teşekkürler. Sorun malesef yazılım değiştirmiş olmanız değil; bu değişim sürecine eksiksiz ve kullanıcıların sevebileceği şekilde girmemeniz. Yeni yazılım için kullandığımız temaya benzer yada yeni tema yapılabilirdi. Sadece tema da değil, butonlar, üye rütbeleri, bildirimler ingilizce. Dediğiniz gibi bodyforumtr'de dünyanın olmasa da Türkiye'nin sosyal ağlar ortaya çıktıktan sonra ayakta kalan büyüklerinden ve hatrı sayılır kullanıcı ve meraklısı olan bir platform buna bağlı olarak tabiki değişimi, gelişimi ve performansı hak ediyor. Fakat bu şekilde yayına devam etmesini kullanıcıları hak etmiyor. Dediğimiz gibi bfr sıradan bir forum değil bu yüzden değişim de sıradan olamaz.

10. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    daha doğrusu olmamalıydı

11. delikassap

delikassap ADMIN Admin

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Stil konusunda ben birşey diyemem , ben sadece iki yazılım arasındaki farkı açıklamak için düşüncelerimi belirttim ki bu yazdıklarımın site sahiplerinin haberi yok. Ben geçiş ve server optimasyon işlemleriyle ilgili geçici bir çalışma yürüttüm site üzerinde o kadar.

Eminim ki site yönetimi stil konusunda en kısa zamanda bir çalışma yapacaktır.

Rodwell ve boksbody bunu beğendi.
  12. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    eger tema en kisa zamanda degismese. Forum üye kaybeder.

SiR_Arawn bunu beğendi.
  13. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    "Tapatalk" gibi mobil uygulamaları destekliyor mu?

14. Dying Breed

Dying Breed Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Nefes alıp vermek.
    Yer:
    İSTANBUL
    Yeni tema için facebook ve forum üzerinden anket yapılması daha iyi olabilir.

15. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Arkadaşlar düşüncelerinizi anlayabiliyorum ve bazı düşüncelerinizi de haklı buluyorum. Öte yandan Despo'ya, teknik ekibe ve yönetim kadrosuna güveniyorum. Fikirlerinizin kesinlikle değerlendirileceğini düşünüyorum. Hem fonksiyon hem de görsel açıdan eskisinden çok daha iyi bir forumumuz olacağına inanıyorum. Bodyforumtr yeni bir oluşum değil. Eski, tecrübeli, vizyonu olan bir oluşum. Bu saydıklarım forum geleceğinin iyi olacağı yönünde içimi çok rahatlatıyor.

Sadece biraz sabır..

Hamartin ve sthammer bunu beğendi.
  16. SRTN

SRTN Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Yeni hali çok daha güzel ve kullanışlı. Belirlediğin üyeleri takip vs gayet işlevsel olmuş. Salt forum olmaktan başarılı bir portala dönüşmüş bence. Ben çok beğendim

17. VengeFul

VengeFul Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Teknik ve kullanım açısından ben de eskisinden iyi olucağını düşünüyorum ancak görsellik konusunda çok titiz çalışılmalı ve herkesin fikri alınmalı.Bu forumu diğer forumlardan ayıran , insanları buraya bağlayan özelliklerden birisi harika tasarımıydı.

En az eskisi kadar güzel bir tasarım yapılırsa forum güzel bir hal alacak.Ancak geçiş süreci çok yanlış ve ani oldu.İyi yönetilemedi.Eksiklikler giderildikten ve tasarım bittikten sonra yeni sisteme geçilmeliydi.vBulletin'den bu kadar ani kaçmanın altında bir sebep var gibi.

Despo bunu beğendi.
  18. berkehan_13

berkehan_13 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Allah rizasi için eski haline geri getirin su siteyi

19. weger

weger Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaslar forum hizlanmis ve mobil ile tamamen uyum icine girmis gerekli tema yuklenince cok iyi olacak eminim butun dunya sade tasarimlara geciyor artik eski eskide kaldi. Bence butun olumsuz elestriler renkle alakali oda halledilmeyecek birsey degil. Onemli olan pratiklik ve yeni cihazlar ile uyumluluktur.

Hamartin ve SRTN bunu beğendi.
  20. SRTN

SRTN Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Asıl forum vbulletin deyken telefondan takip edilemiyordu ve tasarım göz yoruyordu. Bence zamanla mükemmel olacaktır, yeni temamın da çok karanlık siyah vs olmaması gerektiğini düşünüyorum

Sayfayı Paylaş