Yeni Türeyen Ücretsiz Yağ Ölçüm Merkezleri

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve YSF-JOSEPH tarafından 8 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. YSF-JOSEPH

YSF-JOSEPH Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bi kaç gündür yağ oranımı ölçtürmeye merak sardım. Geçenlerde body salonuna giderken bi dükkanın önünde ücretsiz yağ ölçüm yazısını okudum.. Fırsat ayağıma geldi diyerekten direk daldım içeriye, sordum kandan mı nasıl ölçeceksiniz diye.. bi makine vardı çıplak ayakla onun üzerine çıkıp yine bi aparatını kalp hizamda tutarak durdum sonrasında genel özelliklerimi çıkarttılar bi karta yazdılar, sonra sonra bunun içinde bi iş olduğunu anlamaya başladım amaçları ordaki toz halindeki vitaminmidir protein midir artık neyse unuttum ne dediğini onları satmakmış gerçi bilmiyorum belki yararlıdır o sattıkları şeyler markasına falan dikkat etmedim sizlerden de belki gören olmuştur ben bağcılarda oturuyorum ama çoğu yerde şubelerinin olduklarını söylediler.

bu arada
    kilo 66
    boy 168
    yağ oranı %12

çıktı bunlar yeri burası değil ama küçükte olsa oranlarla ilgili bi yorm yaparsanız iyi olur

yağ oranımın iyi olduğunu ama kemik yapımın pek iyi olmadığı için o tozlardan kullanmamı önermişti oradaki bayan

2. BuRaKxX

BuRaKxX Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    bende aynı şekilde minibüsten indim stant gördüm oradan bir yere yönlendirdiler.sanki stant için gelmiş gibi standı farkedince hemen yanaştım boyum 175 kilom 71.4 yağ oranım %11.9 çıktı :-D

3. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu şekilde ölçüm yapmaları etik mi ?
    Benim böyle bir başlık altında aklıma ilk gelen soru bu oldu ...

4. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Bence hiç güvenmeyin o tür yöntemlere. Seninle aynı kiloda, aynı boyda, aynı yaşta biri çıksa o tartıya yağ oranıda aynı çıkar gibi, çünkü boy-kilo-yaş bilgilerini kullanıyorlar, mantıkende olanaksız bir yöntem gözüküyor zaten? Bende yaklaşık 2-3 ay önce hastanede ölçtürmüştüm. %11.4 çıkmıştı yağ oranım.

Geçen body salonundaki hocama sordum, bu tartı ile ölçümlerin güvenilir olmadığını söyledi. Gerçek yağ ölçüm şekilleri var tabiki. Hocam, sporcularla ilgili sağlık yerlerinde olabileceğini söyledi, zor bulunabileceğini söyledi o aletlerin, ve sanırım kol seviyesine vs vss bazı ölçüm kabloları bağlıyorlarmış. :D

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ben tahmin edebiliyorum hangi marka ürünleri satmaya çalıştıklarını ama yine de günahlarını almak istemem..

6. YSF-JOSEPH

YSF-JOSEPH Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ewt mantıklı olabilir, bi arkadaşım daha war aynı anda ölçüldük ben kendimi daha yağlı beklerdim ama çita gibi çocukta %14 yağ oranı çıktı şaşırdım

peki normalde yağ ölçümü nasıl hangi şekilde yapılıyo hastanelerde falan yine bu aletlerden yok heralde

7. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Vücuduna elektrik verilerek yaptırmıştı bir arkadaşım, vücudun elektrik akımı direncine göre ölçüm yapılıyor sanırım.

8. YSF-JOSEPH

YSF-JOSEPH Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bunu ilk senden duydum çok tuhaf bi yöntemmiş

9. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    bende uzun süredir şehrin en kalabalık noktalarında bu standları görüyorum hatta bir kaç kere bana da sormuslardı ''ücretsiz olarak yağ oranınızı ölçtürmek istermisiniz?'' diye bende bir şey vardır bunda kesin diyerek ölçtürmedim..amaçları da bir şeyler satmakmış demek..

söylede bir şey var ben bu tarz cihazların hastanalerdeki makinalar dısında gerçegi yansıttıgını düşünmüyorum özellikle bu yollarda bozuk parayla çalışan cihazlar ,ev için yapılmış teraziler vs..

bu tarz araçlar normal insanların kılolarına göre hesap yapıyorlar ama spor yapan birisyle ,spor yapmayan birisinin kıloları aynı olsada yağ oranları kesinlikle farklı oluyor bu nedenle pek güvenemiyorum bu tarz ürünlere...

10. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Bir polikliniğe gideceksin. Hastaneye bile gitmene lüzum yok. Kan tahtili yapılabilen her yerde yağ ve kas oranına da bakabiliyorlar. Bizim evin 200 metre ilersine özel bir poliklinik açıldı. Üstelik devlet kapsamında kabul ediyorlar tahlil. Yani para vermenize bile gerek yok. Vizite ücreti olabilir bazı yerlerde. Tahlili yaptırıyorsunuz; bir süre sonra elinize bir kağıt tutuşturuyorlar. İstemediğiniz kadar bilgi var zaten o kağıtta...

MegriM ve slymnasye bunu beğendi.
  11. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Evet ben de duyunca şaşırmıştım. Çarpacak kadar değil ama :)

12. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    salvadore xpnin dedigi tahlilde kandaki kreatin miktarinida gosteriyorlar. yakin zamanda kreatin kullanacak olan arkadas varsa kullanmadan once ve kullandiktan sonra olcturup bizlerle degerleri paylasirsa harika olur aslinda

salvadore_xp bunu beğendi.
  13. MegriM

MegriM Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bilgi için teşekkürler.

14. MegriM

MegriM Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Nerede oturuyorsun? Hangi özel poliklinik o acaba? Ölçüm yaptırabileceğim, makul bir yer bulamadım ben.

Sayfayı Paylaş