Yeni spora başladım, yağ yakımı için tavsiye istiyorum..

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve kkasap tarafından 13 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. kkasap

kkasap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

Adım Kaan, 23 yaşındayım, boyum 173cm ve kilom 72.9(spora başlarken ölçülen)

Spora başlamadan önce diyet yaparak 88kg dan 73kg ya düştüm..

Vücut kütle endeksi: 24.4
    Vücudumdaki yağ: 9.3 kg (%12.8) - 5.5 kg karın bölgesinde gözüküyor
    Kemik ağırlığı: 2.9 kg
    Kas ağırlığı: 60.7 kg
    Sıvı ağırlığı: 46.6 kg
    Metabolizma Yaşı: 19
    Bazal Metabolizma Hızı: 1868 kcal

Bugün sporda ilk günümdü, 740 kcal enerji harcadım (%16 sı yağ olarak gözüküyor) Sporun yanında yağ yakıcı kullanmak istiyorum. Önerebileceğiniz bir ürün var mıdır acaba? Biraz fazla detaylı yazdım ama :

2. brhmcr

brhmcr Guest

Oncelikle yag yakimi ve beslenme formunda okuyarak beslenmenizi duzenleyiniz, yag yakiminda asil olan beslenmedir. Ilerki donemlerde yag yakici dusunebilirsiniz.

3. kkasap

kkasap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Protein diyeti yaparak kilo verdim, bu diyete devam etmem mantıklı mı olur yoksa beslenme tarzımı değiştirmelimiyim?

4. brhmcr

brhmcr Guest

Normal bir beslenme programina gecmende fayda var, kalori sayarak ve karbo alimina dikkat ederek kilonu koruyabilirsin.

5. kkasap

kkasap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şuan salonda hocanın yazdığı spora ilk girişte verilen program var. Hamlıktan olsa gerek dün yaptığım antremandan sonra bugün karın ve kol kaslarım ağrıyor. Antreman sonrası ve günlük beslenme programını kime danışarak hazırlayabilirim?

Son düzenleme: 13 Eylül 2012
  6. brhmcr

brhmcr Guest

7. kkasap

kkasap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim. Son olarak bir sorum olucak. Başlangıç seviyesi için günlük antremanda 740kcal harcamak fazla değil mi?

8. brhmcr

brhmcr Guest

Takilma bu kadar, alet olcumleri genelde hatali da olabiliyor. 740 cok da degil bu arada :)

9. kkasap

kkasap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım.. Polar FT80 kullanıyorum. O da bu kadar hatalı mıdır?

10. brhmcr

brhmcr Guest

Farkindaysan direk hatalidir demedim, hatali olabiliyor dedim. Marka olarak bilemiyorum, ancak ben yazna pek guvenmem ama kafaya da cok takmam.Sen beslenmene ve idmanina odaklan gerisi gelir.

11. kkasap

kkasap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    O zaman önce beslenme olayını çözmem gerekiyor. Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için

12. kkasap

kkasap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenme olayını hallettim sanırım. Spor yaparken kullanabileceğim yağ yakıcı tavsiyesi olan varmı?

13. brhmcr

brhmcr Guest

Beslenme olayini hallettiysen yakiciya gerek kalmayacaktir. Illa alacam diyorsan bari yenisin CLA- L-carnitine kombine et, sonra temojeniklere bakarsin.

14. kkasap

kkasap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Marka olarak önerebileceğiniz birşey varmı acaba?

15. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Sabah kahvaltıda, vücutta metabolizasyonda önemli rol oynayan vitaminleri içeren bişeyler ye mutlaka.Bunu kalöriyle beraber ayarlayamıyorsan bir bemiks c yeterli olacaktır ayda 2.5 TLye gelir.Başka bişeye gerek yok.Karnitin işe yaramayan bişey sakın bulaşma karnitin yalanı yazıp gogılda arat çıkan yazıyı oku.

16. brhmcr

brhmcr Guest

L-carnitine den ne bekledigin onemli, tabi ki beslenmeni duzeltmeden ise yaramaz. Ancak yag hucreleri ustundeki etkisi kanitlanmis.Google a bilmem ne yalani yazsan gene cikar, secici olmak lazim. Umarim Ingilizcen vardir.

http://www.vanderbilt.edu/AnS/psychology/health_psychology/l-carni.htm

SAdece bir tane arastirma paylasayim.

Hatiralatayim mucize bir urun degil ama etkisi yok denemez.

17. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    İşte o linkini verdiğiniz yazıda yazıyor zaten ingilizceniz varsa dikkatlice okuyun.duh

Ben bunu anlatamıyorum insanlar illa 80 lirayı çöpe atacaklar.

Ortada kanıtlanmış bişey yok hiçbir zaman da olmadı ve hiçbir zaman da olmayacak çünkü ticari yalan olduğu ortada. karnitin eksikliği olur onu da yediklerinden alırsın zaten.Ağızdan 4-5 gram alınan karnitinin yaptığı etki anti-oksidan etkisindendir ve bikaç bardak bitki çayının etkisini geçmez.Diğer uçan arkadaşlarınki ise placebodur.Verdiğiniz yazıda dendiği gibi ''inanmak'' tır.

Yağ yakımında artış olması için bu düzeneğin ''hızlanması' gerekir bu da kalp atışının,kan dolaşımının hızlanması ile olur.Bunu kardiyo yaparken zaten yapıyorsunuz yağı yakıp hareket ve ısı enerjisine çeviriyorsunuz.Termojenik yağ yakıcılar da kardiyo yapmazken normal gün temponuzda kalp ritminizin belli bi hızın altına inmesini engellerler böylelikle yavaş yavaş sürekli bişeyleri yakıp ısıya çevirirsiniz.Antrenmandan önce alındıklarında ise kalbin hızla atmasına destek olurlar kanın hızlıca kaslara glikoz taşımasını sağlarlar.

18. akean

akean Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben de l carnitine kullanmak istiyorum.131 kg. 190 cm boy.işe yarar mı ? spor ve diyet yapacağım.nasıl beslenmeliyim teşekkürler

19. stroxis

stroxis Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba.....bir bayan olarak 10 kilo fazlam var.uzun süredir de vermeye çalışıyorum.evimde koşu bandından tramboline, twis shape kadar birçok alet var.diyet ve sporla ideal kiloma ulaşmıştım yaklaşık 4 sene önce.şimdi 4 sene önceye dönmek için sporla birlikte l-carnitine kullanacağım (bu arada benim bünye çok dirençli).beslenmem de daha çok protein ağırlıklı (arada cozuttuğum zamanlar hariç)bu 10 kiloyu 2 ay gibi bir sürede verebilir miyim. Hydroxycut mu yoksa bana carnitine yeter mi.spor olarak ne yapmalıyım: tempolu yürüyüş mü, koşu mu, ek olarak plates yapmalı mıyım(sıkılaşmak için) bana önerileriniz nelerdir

selamlar/saygılar

daydreamer bunu beğendi.
  20. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    İlla bişey alıcam diyorsanız bayanlar için ulaşabileceğiniz termojenik:
    http://www.sahibinden.com/ilan/alis...hape-120-kapsul-bayanlara-ozel-87550048/detay

İçeriğinde bizimkilerden farklı olarak bikaç bitki ve ornitin aminoasidi var bayan metabolizması için ne yapıyorsa artık vardır bi bildikleri koymuşlarsa.
    şurda incelemesi var :
    http://www.ultimatefatburner.com/hydroxycut-shape-for-women.html

daydreamer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş