yeni sayılırım yardımlarınıza ihtiyacım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve wormwood3 tarafından 5 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. wormwood3

wormwood3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    arkadaslar ilk önce hepinize selamlar yaklasık 1 yıldır forumunuza üyeyim su anda 300 400 konu okumusumdur ve cok bilgilenmisimdir 1 yıl önce kadar 2 ay body building yapdım bir spor salonunda 1 ayda evde kendi capımda yapdım birşeyler bu aralar yeniden başlamak icin ekipman topladım ve bu gun tamamladım.
    elimde bulunanlar :
    1 adet dunlop yaylı el pensesi
    2 adet 5 kg lık dambıl
    1 adet abrocket mekik aleti
    1 adet deri eldiven

yaş 15 kilo 100 boy 184cm öncelikli olarak tansiyon hastalıgım var hap kullanıyorum doktorup dan izin aldım spor yapabilirisn dedi tansiyon hastalıgım genetik falan değil kilodan dolayı 10 kg verirsem ve yağ oranını azaltırsam tansiyon hastalıgı tamamen kaybolurmus kas oranını arttırp yağ oranını azaltabilecek bi egzersiz ve beslenme önerebilirmisiniz kahvaltılarda 5-6 tane yumurta yiyemiyorum yani doktorum en fazla 2 tane dedi onun dısında isdedigimi yerim. Protein tozu falan almadım gereksiz die bitki çayı tüketiyorum. yardımlarınız icin tşk ederim

http://img822.imageshack.us/img822/1887/24082010226.jpg
    http://img838.imageshack.us/img838/8266/24082010227.jpg
    http://img191.imageshack.us/img191/8328/24082010228.jpg

Son düzenleme: 5 Şubat 2011
  2. wormwood3

wormwood3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    birde bu gun gainer aldım %82 karbonhidrat %18 protein

3. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Tansiyon hastalığınız için geçmiş olsun.

İlk olarak gainer den başlamak istiyorum.Gainer'lar kilo alma üzerine yapılmış ürünler olduğu için kilo verme döneminde kullanılması şiddetle önerilmez.

Sabahları 5-6 yumurta yenmesi kas kütlesi olarak kilo almak isteyenlere önerilir.Normal bir insanın gün içinde 6 yumurta yemesi bile fazladır aslında :)

Spor aletlerinden ise işine yarıyacak olanlar dumbbel'lar ve abtronic mekik aleti.Öncelikli hedef kas kütlesi elde etmek değil.Yağları sağlıklı biçimde yakmak olmalı.

Beslenme için uygun bölüme bakabilirsin veya arama butonuda çok işine yarayabilir :)

Sana lazım olan 3 detay,

1.Diyet programı
    2.Düzgün bir kardiyo çalışması
    3.Kilo verme üzerine egzersizler içeren Fitness programı.

Başarılar.

4. wormwood3

wormwood3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    teurg cok teşekkür ederim ben zaten antremana başlayınca karbonhidrat baya bir yakıyorum %82 karbonhidrat %18 protein varsa %82 karbonhidratı yakıyorum ztn geriye kalan protein bana kas olarak geri dönüyor oyle acil kilo vermeme gerek yok ayda 1 kilo versem yeter oda cok zor birşey olmasa gerek gainer allahdan 500 gr aldım deneme amacıyla bundan sonra whey alırım ztn kaslarım 10 güne kadar eski halini alır önceden 2-3 aylık bir geçmişim var baya bir zorlamalı calısmısdım o günler .. bu arada 3 detay demişsin onları daha detaylı yazabilrimisin bir spor salonuna gidemiyorum yoğun okul temposundan evde calısıyorum

5. jetthefast

jetthefast Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    resimlere bakilirsa kilon tansiyon hastaligina sebep olacak kadar cok gelmedi bana yasin da genc yine de bunu daha iyi doktorlar bilir.
    gainerler kilo aldiricidir bence sen degil cok asiri zayif olmadiktan sonra alinmasi en gereksiz suplementtir 500 gr tuket ama daha fazla alma sakin.
    spora gelince yapmak istedigin spor seklin ve iradene bagli. zayiflamak mi istiyorsun yani fit duzgun yagsiz vucud mu oncelikli yoksa kasli vucud mu cunku 2 si farkli antremanlara sahip.
    yine de ne olursa olsun zayiflamak ilk atacagin adimdir ve bence yavas yavas degil kisa bir zaman icinde vucudu sekle sokman lazim. yoksa sporda ilerledikce yaglari atmak zorlasiyor. kas buyutme antremanlarini birakip zayiflama antremanlarina yonelmek sonradan bikici geliyor.

6. wormwood3

wormwood3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    doğru fiyorsun ben fit düzgün sağlıklı bir vucuda ulassam önce daha iyi bir karar olur hem sağlık acısından da iyi olur zaten sonra kas yapmaya başlarım ama eve dumbell mekik aleti falan da aldık ...
    düzgün fit yağsız bir vucud icin forumda antreman bulamadım evde nasıl calısabilirim

Sayfayı Paylaş