Yeni sayılırım birkaç sorum var ..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Sarcofago tarafından 26 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Sarcofago

Sarcofago Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar öncelikle, 2-3 haftadır falan oldu ben bu spora başlayalı .
    16 yaşındayım ve 50 kiloyum, sigara içiyordum kilo almak ve güçlenmek amaçlı başladım.. şimdi günde 2-3 sigara içiyorum çok azalttım ve düzenli spora gidiyorum ayrıca Gainmax kilo aldırıcı kapsül ilaçtanda aldım ama birkaç sorum vardı yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ediyorum.

1- )dediğim gibi kilo almak istiyorum spora gitmeden önce , normal kahvaltı ederim , üstüne bir iki poğaça yerim ve 1 tablet büyük damak çikolata yiyorum sizde kilo almak ve kas yapmak için enerji olarak yeterlimi bunlar .. yada ne tavsiye edersiniz spor öncesi..
    2-) Spor sonrasıda idmandan bir saat sonra yemek yeniyormuş ve 30 gr protein almak gerekiyormuş , [ 3 adet haşlanmış yumurta , 2 kibrit kutusu beyaz peynir , 1 küçük kutu ton balığı yerim ((24 gr protein yazıyor ))]] sizce bunlar yeterlimi? yada ekstra tavsiyeleriniz neler?..
    3-) İdman olmadığı günler normal canımın istediği gibi beslenirim bundada tavsiye soracağım..
    4-) Gainmax kilo aldırıcı işe yararmı ? kullanıp deneyen varmı

2. ordakal39

ordakal39 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenciyim
    benim beslenme programım;
    sabah lorlu yumurta veya sucuklu yumurta,peynir,bal,süt
    öğle;üniv yemekleri;çorba,ana yemek,pilav veya makarna veya ciğer kızartması
    antrenmandan önce;yumurtalı patates kızartması,meyve suyu,eti puf,çikolata 2-3 tane
    enerji için karb şart antrenmandan önce daima karb al.
    akşam;kuru fasuly,mercimek,kıymalı yumurta,Tavuk eti,bunlardan biri ve makarna
    her öğünde 4-5 dilim ekmek
    yatarken,süt
    hepaplamştım unuttum sanırsam bu program 2500 kalori 80-100 arasında protein 200-300 arasındada karb verir.Buda yeterli olur
    antrenman olmadığı günlerde sürekli protein li yiyecekler al,Ton balığı denemedim çok fazla protein war listeye eklicem onuda,Ben toz almıyorum,pek bilgi sahibi değilim,onuda bilen bi arkadaş açıklamasında yardımcı olur.

3. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Sigaranın böyle bir fonksiyonu yok arkadaşım. 12 sene içtim. Güçlendirseydi herkül olurdum. Kilo aldırsaydı 150kg olurdum herhalde. İçmek veya başlamak için bahaneler aramayın ve her duyduğunuza inanmayın.

Kilo almak için sadece protein tozu tek başına yeterli olmayabilir. Ultimate nutrition'un pro gainer diye bir ürünü var. Bi incele istersen.

4. Sarcofago

Sarcofago Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sigarayı azalttım diyorum bırakacağım hattada ne yemeliyim bi yemek programım var elimde çok fazla 6 çöğün okula gidiyorum ben sadece idman öncesi ve sonrasını düzgün uygulayabilirim onun içinde besin tavsiye edin idman öncesi ne yiyim ve sonrası ve ne kadar ..

5. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Bak dostum. 6 öğün nasıl yapayım diye bi şeyi ben kabul etmiyorum açıkçası. Buna sen inanmazsan kimse seni inandıramaz. Hepimizin bi sosyal hayatı var. 6 öğün demek 6 kere sulu yemek yiyeceksin demek değil ki. Burada ama mideyi boş bırakmamak ve kıtlık psikolojisine girmeyi engellemek ve hiç çok acıkmamak. Bu ara öğünler eğer bir diyet programını incelersen zaten birkaç kuruyemiş veya 1 meyvadan oluşuyor. Ben işyerinde dolabıma lifli light bisküvilerden ve kuruyemişlerden koydum. Ara öğünlerimi yaptığım zaman zaten ana öğünlerde ekmeğe sarılmadan doyabiliyorum. Sana da tavsiyem bu şekilde ara öğünlerini aksatmamak. 2,5 saat'te bir bi şeyler yemelisin. 3 ana 3 ara öğün tavsiyedir ama geç kalktığın günlerde 3 ana 2 ara da mukabildir :)

6. spor

spor Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Amacın sadece kilo almaksa.Çok gezme,uyku saatini çoğalt,abur cuburu artır,yemekleri doymak için değil zevk için ye,falan ve filan daha çok şey sayabilirim.boşver kiloyu almayı vermeyi mevzu bu değil.sen düzenli ol sporunu yap ve 1-2 ayda sonuç bekleme çünkü eski haline dönmende 2 hafta sürer o zaman.1 yıla yakın bi süre çalış.zamanla kilo aldığını fark edeceksin.karbonhidrat ve proteini araştır alman gereken miktarları hesapla öyle tüket.sonra hacim kazanayım derken zayıf ama göbekli olmayasın aman dikkat thums:

7. PeRTH

PeRTH Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yanlış yönlendiriyorsunuz . Öncelikle gerçekten düzenli bir beslenmen olmalı . Bu spor sayesinde sende ne kadar kilo aldığını farkedeceksin . Önemli olan şeyler sende bitiyor sonuçta .

8. spor

spor Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım düzgün okumadın heralde.ben dedimki bünyene göre değişir yemek olayı.bazı bünye yakar bazısı yakmaz.detaylı bilgi vermek gibi bi niyetim yoktu sadece olayın yemekle veya yapılan sporla alakalı olmadığını.asıl önemli olanın hangi bünyenin ne adar yemek ve spor ihtiyacı olduğudur.bahsettiğim bu.yani bünyeni tanı dedim.

9. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    1- Spor öncesi öğünün gerçekten çok kötü. Antrenman öncesi öğünde bol karbonhidratlı ve protein ağırlıklı olması lazım . Bence antreman öncesi yemeğini bir gözden geçir.
    2-Antreman sonrası yemeğin iyi gibi. Ama idmandan sonra 100-150 gr tavuk göğsü ile makarna yada pilav yersen daha iyi olur kanaatindeyim.
    3-İdman olmadığı günler de istediğin gibi beslenemezsin.Kendine günlük protein ve karbonhidrat alım miktarı belirle ve ona göre beslen. Kafana göre beslenirsen bir gelişme göremezsin bizzat kendimden biliyorum..
    4-Gainmax hakkında pek bilgim yok ama elinden geldiği kadar doğal kilo almaya çalış , zorlandığın zamanlar da kullanmaya başlarsın.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Çok yanlış bir öneri. Bu sporda sağlıklı ve dengeli kilo almayı istediğimiz için yapıyoruz. Önce abur cubur sonra da kas felsefesi diye bir şey yok. Abur cubur elbette ki haftada yada ayda bir yenir ama kilo almak için sürekli yenmez sadece yağ elde edersiniz abur cubur dan mümkün oldukça uzak durulmasından yanayım.

10. Sarcofago

Sarcofago Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    şu şekilde yapıyorum mesela yarın idmanım var: sabah okula gitmeden 7 de 2 yumurta süt ekmek falan .. okulda poğça simit yerim. 3 te gelince 2 tane kaynanmış patates ve karbonhidrat idman sonrası balık yumurta.. .. idman programım buda ..
    Bana genel idman olmadığı günlerle ilgili program verebilirmisiniz . okula yemek götürmek zorundamıyım bazen 4 te 5 te çıkıyoruz teşekkürler 50 kiloyum 17 yaşında sayılırım

Sayfayı Paylaş