Yeni Olan Boyun Ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Dark_ tarafından 19 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Dark_

Dark_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaslar
    uzun süredir spor yapıyorum ağırlık üzerine değil normal şekilde fakat 1-2haftadır ne zaman zorlanınca boynuma birşey oluyor yerinden çıkacakmış gibi ağrı giriyor mesela şınav çekerken mekik çekerken ve çok hızlı yüzünce önceden yoktu böyle birşey çok fena kasılıyor ense tarafı çok kötü oluyor lütfen yardımcı olun ne yapmalıyım benim aklıma gelen şey şu berberimi değiştirmiştim 2-3 kere traş sonrası boynumu çıtlatıyordu ondan olabilir mi gözünüzü seveyim yardım edin

2. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Boyun çıtlatmak ya da kırtlatmak kesinlikle önerilmeyen bir harekettir. Omurganızı kime emanet ettiğinize dikkat edin. Sağlıklı yapısı bozulmuş olabilir. Acilen doktora gitmenizi öneririm.

3. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Mekik çekerken aynı anda ellerinle kafandan veya ensenden çekiyorsan bunun boyun fıtığına yol açma olasılığı büyüktür.
    Çok fazla yapılan bi yanlıştır bu , mekikte asıl amaç karnı zorlamaktır elleri ise göğse ve ya kafanın arkasına sadece sembolik bi şekilde koyulur ve asla eller ile kuvvet verilmez.
    Ağrına gelince doktora görünmen şart boyun sakatlıkları büyük ve uzun süreli ağrılara sebep olabiliyor ne yazıkki.

Sayfayı Paylaş