Yeni Kondisyona Başladım ve Çok Zorlanıyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sacmasapanad tarafından 12 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sacmasapanad

sacmasapanad Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ben 22 yaşındayım 1.87 boyum ve 65 kilom var. Kilo alabilmek ve düzgün bir fiziğim olsun diye bu spora dün başladım. Pek hoca yok gittiğim yerde ve pek ilgilide değiller. Her neyse konuya gireyim ben 4-5 yılımı hemen hemen hiç haraket etmeden pc basıdna geçirdim. Şuanda gerçekten çok güçsüzüm özellikle kol haraketlerini zor yapıyorum. Dambıll falan bi çok haraketde kola dayanıyor aslında özellikle sol kolum çok güçsüz. Herneyse bana bu konu hakkında söylemek istediğiniz bişeyler varmı yani bişeyler tavsiye ederseniz bir akıl verirseniz sevinirim. Birde programım yok gittiğim yerde asılı olan bir program var sora sora yapmaya çalışıyorum. Bugünde bir arakdaşımla gittim onun programını yapmaya calıstım. Bana bir program verirseniz sevinirim fakat aletlerin isimlerinide bilmiyorum resimli olursa program çok iyi olur. Haftada 5 gün gitmeyi düşünüyorum. Zaten zamanla sıkılıp süreyi azaltırım birde kollarım bacaklarım acıyor ertesi güne nasıl daha dinç ve bir önceki günün yorgunluğunu üzerimden atabilirim? Herneyse her türlü fikirlerini tavsiyelerini yorumalrınızı bekliyorum. Lütfen tecrübeli arkadaslar yardım etsinler :)

2. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Madem yenısın ılk 1-2 ay antrenman da tum hareketlere calıstırırlar. Bende ılk gıttıgımde pek ılglı degıller falan dıyordum ama gıdıp konusunca yardım edıyorlar merak etme. Onun dısında evde mekık - sınav - (varsa kapı barfıksın falan) barfıks çek. Bu cok onemlı. Sakın kucumseme bu üçlüyü. Beslenırken de proteın agırlıklı ye ve biraz kılo al. Benım tavsıyelerım bunlar olur

3. sacmasapanad

sacmasapanad Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    valla hala tüm kaslarım acıyor özellikle sol kol bugün gitmedim spora gidemezdimde ama yarın gidecegim fakat yarında düzelcegimi sanmıyorum hoca ilgisiz yanlızca yoksa oradaki herkes yardım ediyor hoca bazen olmuyor orda sonra gelmiş laptopu acmıs knight oynuyor diyorum program falan yazın, ben bilmiyorum diye. ben sana aletleri gösteririm falan diyor ben istiyorumki elimde bir kagıta yazılı bir program olsun onlara uyayım kafamda kalmzki zaten aletlerin isimlerini bile bilmiyorum

4. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    kasların agrıyorken dinlenmelisin özellikle yeni basladıgın icin hamlıgın var sakın yarın gidipte üstüne antrenman yapma bu sadece zarar verir program olayına gelince flexor hocamızın yazdıgı yeni baslayanlar icin program var forumda ordan baslayabilirsin tüm vücut rutini ve her bölge icin bir hareket secip tekrar yapmalısın haftada 5 gün demissin bunun icinde cardio varmı? sadece antrenmanmı?yeni baslayan biri icin 5 gün fazla suan icin tüm vücut calısmaları ve 3 gün yeterldir

GencGrafiker bunu beğendi.
  5. sacmasapanad

sacmasapanad Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    4 güne indirdim gittiğim yer pazarları kapalı cmrteside öglen 1de kapanıyor 5 gün aralıksız spor yapmasıda zor oldugu için 4 e indirdim herkes bana farklı birşey söylüyor. agrıdıgındada gitmem gerektgini söyleyen var agrının bu sekilde gececegini ara verirsem tekrar acı cekecegimi söyleyen var. cardio falan gibi terimleri bilmiyorum ben kosu bantı ve bir kaç basit haraketle vücudumu ısıtıyorum ardından gittiğim yerde duvara asılı bir program var ona uymaya calsııyorum 2. gün de bir arakdasım benle geldi onun programına uymaya calıstım biraz karısık işte rayına sokamadım daha

Sayfayı Paylaş