Yeni kombinemi nasıl yapmalıyım ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Ec0 tarafından 20 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    ben yeni bir kombine düşünüyorum ama muscletech ürünlerinden amino fx düşünüyorum tek diğerlerini almıcam başka marka almayı düşünüyorum.
    Alacaklarım
    Whey protein tozu
    Kazein protein tozu bu ya optimum olacak yada weider çünkü stokta olan başka kazein protein tozu bulamadım
    amino asit olarak amino fx düşünüyorum
    creatine
    multivitamin
    çinko hapı
    no ürünleri
    başka neler eklemeliyim ve neleri önerirsiniz bana spora başlamadan önce hazırlıyayım bunları bir yandan

2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bana soracak olursan aminoasit gereksiz. Onun yerine bcaa kullanman daha iyi olur. Protein tozu farketmez ama paranı kazeine harcama derim. Lor ye daha ucuza gelir paranı başka supplementlere ver kazein yerine. Creatine kesinlikle tavsiye ederim. Bunlardan başka multivitamin isteğe bağlı. Çinko yerinede Zma alırsan daha iyi olur. Ben uyumadan önce zma ve 2 gr kadar omega 3 alıyorum kesinlikle iyileşyi iyi etkiliyor.

sultanmehmed ve Ec0 bunu beğendi.
  3. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    bu sporu ne kadar zamandır yapıyosun, yeni başlıcaksan supplemet gereksiz

4. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    o kısmı çoktan geçtim bile ben 1.5 sene oldu ara verdim işte hastaydım iyileştim evde olmuyor ağırlıklar yetmiyor bana pek iyi idman çıkartamıyorum dolayısıyla salona yazılcam tekrar kasımda. amino asit antrenman öncesi çok iyi oluyor enerji açısından ondan istiyorum birde amino fx denemek istiyorum bu nedenle kazein için doğru söylüyorsunuz ama loru sevmiyorum yağ oranıda var kazein protein tozundada var ama o kadar yok omega 3 unutmuştum hatırlattığınız için teşekkür ederim.no ürününden vazgeçtim.

5. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    şöyle düşünüyorum ben ama
    kazein olarak Weider Pure Casein (1.8 kg) 249 tl
    amino asit olarak amino fx 78tl
    whey olarak bunların arasında kaldım
    ALL STARS Whey-Plex WPC 80 908 gr 125 tl
    Universal N. Ultra Whey Pro 908 gr 95 tl
    Ultimate Nutrition Prostar Whey Protein 907gr 96 tl
    American Pure Whey %100 Whey Protein 2270 139 tl
    veya weider marka düşünüyorum american pure whey ucuz geldi diğerlerine göre sizce hangisini kullanmalıyım ?
    creatine olarak cell-tech tekrar

Son düzenleme: 21 Ekim 2011
  6. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    amino asit enerji içermez, ağır idman koşullarında kasları hızlı beslemek için kullanılır, düşük ve orta tempo antrenman yapanlar için gereli diğildir. amino asit yerine BCAA daha etkili olur, vucuda gerekli olan lösin, izolösin ve valin içerir. daha ilerki zamanlarda amino kullanabilirsin. ayrıca whey protein kazein içermez, complex proteinden bahsediyosan olabilir. Son olarak lor peynirin yağ oranı çok düşüktür.

7. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    ilk önce yorumun için teşekkür ederim.whey kazein içerir dememiştim ben.lor yağ oranı bana yüksek geldi.bcaa aldım hiç bir etkisini görmedim amino asit enerji verir değerlerine bakarsan görebilirsin ve kullandıktan sonra daha enerjik hissediyorum no ürünleri kadar olmasada

Sayfayı Paylaş