Yeni bir program

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ua1905 tarafından 19 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ua1905

ua1905 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    23 yaşındayım , 185 boy 98 kiloyum.
    Nisan ayından temmuz ayına kadar 15 kilo aldım(yüksek miktarda alkol tüketimi sebebiyle:mad:)
    15-16 yaşlarımda 2-3 aylık periyotlarla fitness yapmıştım ancak çok düzenli olmadığı için çok bir faydasını görememiştim.
    Temmuz ayında kilo almamı durdurmak için spora başladım. kilo almam durdu. Ancak 3 ay da sadece 5 kilo verebildim.
    Başlarken 15 dk cross-training 15 dk bisiklet ve en sonda 30 dk koşu bandı(15 dk hızlı yürüyüş , 15 dk yavaş tempo ile koşu) olmak üzere 1 saat cardio yapmaktayım. Bunun yanı sıra;
    3*12 40kg pulldown(büyük ihtimalle yanlış yazıorum çalıştırdığı kaslar back ve biceps yazıyor.)
    3*15 25kg butterfly
    3*15 25kg triceps(tam olarak ismini hatırlayamıyorum)
    3*12 10kg biceps(arm curl)
    3*25 30kg abdominal crunch şeklinde bir programım var(duh isimler de yanlışlık varsa özür dilerim çok amatörüm.duh) ; bu programı haftanın 3 günü uyguladım bunun yanı sıra antremanlardan sonra 15dk yüzmekteyim ve 10 dk saunaya girmekteyim.
    Yeme alışkanlıklarımdan bahsetmem gerekirse açıkçası kilo verememe sebebi olarak bana bu programı veren hoca onu göstermekte çünkü sebze tüketimi 0'a yakın ama zaten amacım da her ay 10 kilo verip 3 ayda fit hale gelme gibi bir niyetim yok zaten böle bir hayalim de yok. (Karın bölgesini inceltmek bile yeterli olabilir)
    En son antremandan sonra hocam bu programı değiştirmemi önerdi. Bende internette araştırma yaparken buraya rastladım ve bilgilendirmelerinizin bir çok yere göre daha kapsamlı olduğunu gördüm. Sorularıma geçmem gerekirse;
    1)Yeni bir program da bana neler önerirsiniz?(lütfen anlayabileceğim dilden:D)
    2)Supplement tavsiye eder misiniz?(Ben henüz kullanmayı düşünmüyorum ancak fikirlere de açığım tabi ki)
    3)Yemekler konusuda nasıl tavsiyelerde bulunursunuz?(özellikle saatleri ve spordan öncesi sonrası)
    4)Cardio'dan sonra saunanın bir zararı olur mu sauna dan sonra havuzun bir zararı olur mu?
    5)Bir program önerirseniz haftanın kaç günü yapmalıyım?
    Konuyu yanlış yere açtıysam ya da sürçü-lisan ettiysem affola, bilgisi olanlardan makul cevaplar gelirse çok sevinirim, okuyanlardan dahi şimdiden teşekkür ederim.

2. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Konuya destek.Ben sadece evde çalışıyorum ve bodye gerek duymuyorum insanın içinde azim varsa her türlü yağınıda eritir kasınıda yapar.Tabi bazı aletler de gerekiyo bodyde ama kilo vermek için koşu ve 6 dan sonra yemek yenmemesi öneriliyor.Kuzenım 122 kiloydu 6 ayda 78 kiloya düştü.Koşu ve 6 dan sonra yemek yemedi şimdi evde dumbell aldı.Sarkan yerlerini kas ile doldurmaya çalışıyor.

Sayfayı Paylaş