Yeni bir program sizce ideal mi ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve CruelKing tarafından 21 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. CruelKing

CruelKing Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Vize-Final
    Yer:
    Bursa
    2. günüm hindi yerine tavuk göğüs eti tüketiyorum sadece ve şimdilik caseinim bulunmuyor bu hafta içi onuda temin edeceğim.
    hacimlenmek istiyorum 01.06.1993 doğumluyum seneye gençler yarışmalarında boy göstermek mart ayında da güzel bir kürle kaslarımı inşa etmek istiyorum seneye hazırlık.
    sizce bu programa ne eklemeli veya çıkarmalıyım ?
    bugunlerde cardio yapamıyorum pazartesi gunleri antreman sonrası hergun cardio hareketlerine başlayacağım.
    antreman programımıda vereceğim 4.günlük ama hftanın 6 günü yapıyorum düzenli şekilde her antreman sonrası crunch 4x25 4x20 adonis 4x20de cableda mide yapıyorum terimlere gülebilirsiniz ama hazır aldığım şeyler şimdiden teşekkürler yorumlarınız için.

2. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Günde 5 servis whey ne demek biliyormusun sen ? Böbrekleri karaciğeri eline alırsın en yakın zamanda.

Sana bunu sanırım salondan yazmışlar beslenme programını. Biran önce kendine yeni bir salon bul. Senin sağlığın için bu salon hiç uygun değil adamlar seni yazar kasa gibi görmüşler resmen. Hadi 100 kg sin diyelim hacimlenmek istiyorum dediğine göre 80 kg civarısın ama 100 kg diyelim sana.

Bulk için ihtiyacın 100 kg için 200 gram protein 550-600 gram karbonhidrat. Ama sende 328 gram protein 140 gram karbo var.

Ben 80 kg yim birde arkadaşım var 90 kilo oda neredeyse sen bizim aldığımız proteini tek başına alıyorsun. Ki arkadaşımın kolu 43.5 benimde 39-40 arasında geziyor hep.

Bu beslenme ile hacimlenmen imkansız zaten bu kadar supplement almak yanlış. Forum Co-Modlarımızdan Sayın Brhmcr 'ın supplement ile alınan proteinin günlük ihtiyacın %20 sini geçmemesi gerektiğini söylüyor. Kendisi benim gözümde forumun en bilgili beslenme ve supplement bilgisi olan birisidir.

Antrenman programında da bence eksiklikler var ancak antrenmandan daha iyi anlayan arkadaşlar sana bilgi vereceklerdir.

Eğer bu besinleri hocalar yazdı ise bunlara hoca demeye imkan yok .....

Saygılarımla...

Son düzenleyen: Moderatör: 23 Aralık 2012
  3. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    tek yorumum;
    salonu hemen değiştir.

dur tahmin edeyim sen bu whey olayını hocana danıştığında sana "whey proteini ben aldırıcam" sana tarzı bir şey söyledi değil mi?

mehmetanil bunu beğendi.
  4. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    bir ek daha yapayım liste baştan aşağı yalan ve atmasyon.

2 servis whey 170 kalori;
    40 gram proteinx4 =160 kalori
    5 gram yag x9=45 kalori

Toplam 205 kalori eder. Diyecek tek sözüm kalmadı atıyorsun bari daya da at ya kardeşim.

İdman öncesi öğün e bakın birde;

1 servis whey
    300 ml süt
    30 gram fındık.

Karbo nerede çok merak ediyorum adam enerji almıyorki antrenman yapsın.....

serkankull ve -RevoLt- bunu beğendi.
  5. bozkurtnail

bozkurtnail Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    :) çok haklısın dostum :) aynısı benım salonda başıma gelmişti. hoca değil mübarek pazarlama uzmanı. bunu uygularsa şımdıden böbrek nakli için gönüllü birini bulmalısın:D

6. CruelKing

CruelKing Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Vize-Final
    Yer:
    Bursa
    Ben sağılası inek değilim bireysel alıyorum zaten salondan herhangi bir ürün almayacağım kesin.
    Öyle bir öneri ile hiç karşılaşmadım.
    2 ay geçerli olcağını söyledi bu programın.
    Çoğu dergide yazıda profesyonel günde 5-6 ölçek aldığı yazıyor.
    Bu dediğiniz kadar zararlı mı gerçekten bu ?
    Kullanan nasıl kullanıyor sizce ?

7. bozkurtnail

bozkurtnail Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    herşeyin fazlasının zararlı olduğu gibi protein tozlarınında zararı vardır elbet. .

8. CruelKing

CruelKing Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Vize-Final
    Yer:
    Bursa
    Hacim için 6x6 programlar yapıyorum salonda bunlarıda en güzel bu şekilde destekleyebilceğimi sanıyorum bu arada hoca buna olabildiğince yakın beslen diyor.
    ben bir kaç gün oldugu gibi uyguladım ancak şimdi bazı ögünlere içli köfte(bulgur,et ve cevizli) katıyorum protein maddi açıdan beni biraz zorlayacak ama yararlı olcağına inanıyorum farklı bir yorum alabilir miyim ?

9. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Ancbk sana bu programı veren hoca bizden farklı yorum yapar

mr_dblue bunu beğendi.
  10. CruelKing

CruelKing Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Vize-Final
    Yer:
    Bursa
    nasıl değiştireyim bunu ?
    hoca musabık ve sayılır kişi bilgisiz oldugunu sanmıyorum . yarışmaya katılma hayalim var ve martta küre baslayacağım bunuda göz önünde bulundurdugumda normal gelmişti bana sence ne yapmalıyım ?

11. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Ben müsabık değilim ama kendimce 10yıl tecrübem var
    dışarda olduğumdan detaylı yazamıyorum ama diğer arkadaşlar yardım edecektir

12. CruelKing

CruelKing Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Vize-Final
    Yer:
    Bursa
    Bir cevap bekliyorum bu konuda dergilerde görüyordum cunku profesyoneller 5-6 ölçek yazıyordu. Nitro-tech bile tam verim için 4-5 ölçek kullanılmalı gunde yazıyor diye okumuştum

13. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Kutusunda 3 yaziyor nerde okudun?arada aldigin 2olcek whey yerine blend protein 1olcek daha mantikli olympia olcak degilsin ne kadardir yapiyorsun body bilmiyorum ama yarismalarda derece icin 15 16 yasinda baslaman lazimdi,kur yapmakla bitmiyor

14. CruelKing

CruelKing Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Vize-Final
    Yer:
    Bursa
    11. ayım sporda olympia yarışmacıları gunde 900 gr alıyor biliyorum proteinide forumda bir yazıda geçiyordu 5 rakamıda unutmadığım birşey.
    Eleştiriden çok ne gibi değişiklik yapılabilir konusunda duruyorum ama sizde dikkat eder ve bu bilgileğinizi yardım amaçlı kullanırsanız inanın çok sevineceğim.

Ha unutmadan seneye yarışmalara katılacağım

15. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    cruelking vucudunu gordum gayet iyi gelistirmissin ve 11 aydir bu isin icindesin senin artik o sordugun tum sorularin cevaplarini zaten bilmen gerekirdi.sana tavsiyem bu forumu kitap okur gibi hergun 1-2 saat oku bilgi seviyen cok artacaktir cunku burda sor sor bitmez:)

Gelelim su protein tozu meselesine.oncelikle o dergilerde protein ile ilgili yazan hicbir seye itibar etmemeni tavsiye ediyorum.%99u satis stratejisidir.dogal calisan bir kisinin vucudu gunde kgx2-2.5 grden fazla proteini sentezleyemez fazlasini yag olarak depolar.yani mesela 80 kgsin diyelim alman gereken protein 160-200 gr o tozdan 6 olcek alsan 150 gr protein eder(olceginde 25 gr oldugunu varsayiyorum) bunun yaninda gunde 500 gr tavuk 5 yumurta yedigini farzediyorum en kotu ihtimal bunlarda 150 grye yakin protein eder toplamda 300 gr protein etti senin alman gereken 200 gr idi.100 gr fazladan almis oldun vucut sentezleyemedi cope gitti. buda tam 4 olcek toz demek yani.aldigin 6 olcegin 4 olcegi cope gidecek.dergilerin boyle tavsiye etmesi cok normal amac fazzla fazls kullandirip urunleri cabuk tukettirip satisi arttirmak

protein tozlarinda gunde max 2-3 olcegi gecme steroid almiyorsan fazlasi cope gider.biraz karisik anlatmis olabillirim kusuruma bakma.

---------- Post added at 22:22 ---------- Previous post was at 21:59 ----------

beslenmeyi simdi gordum bence guzel degil.sen bu beslenmeyle o vucudu yaptiysan cidden helal olsun.hacimlenme donemindesin neredeyse hic karbonhirat yok.protein tozlari yiyecek gibi gorulmus.protein tozunu sabah kalkar kalkmaz 1 olcek ant sonrasi hemen 1 olcek gece yatmadan 1 olcek kazein olarak tavsiye ederim fazlasi gereksiz cope gider parana yazik. oglen 1 ton baligi az 2 tane ye ve yaninda mutlaka saglam karbonhidrat al.antrenmandan sonra 30-60 dk icinde gene et+bol.karbonhidrat almalisin.bu programda supplementler besin takviyesi degilde yiyecek olarak gorulmus yanlis bunlarin hicbiri normal gıdalarin yerine gecmez.ben sahsen boyle beslensem antrenman yapmayi birak karbonhidratsizliktan bayilir kalirim kolay gelsin.

jarhead bunu beğendi.
  16. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Sırt programını da beğenmedim.
    Müsabık olmak için hazırlanan kişiye nasıl deadlift ya da barfiks gibi birçok kas grubunu calıstıran hareket yazılmaz ilginc.

Omuz da ha keza ondan beter.

boksbody bunu beğendi.
  17. CruelKing

CruelKing Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Vize-Final
    Yer:
    Bursa
    Forumda gezinmeyi yeni şeyler öğrenmeyi seviyor ve yapıyorum salonda her aklıma geleni hocaya soruyorum kendisinede diyorum 'En az size sorduğum kadar evde araştırmada yapıyorum.' diye.Çöpe gideride okumuştum(Jay Cutler yazısında diye hatırlıyorum.) biliyorum bu yazdıklarını(Kilo-protein oranı,antreman sonrası karbonhidrat alınması) ancak beslenmede hep verdiğim kilolar için uğraştım için karbo,bulk bilgilerim olmasına rağmen bir eksiklik hissediyordum o yüzden bu programı aldım.
    En son fotağraflarımdan sonra abartısız 2 cm daha kol ölçüsü kattım kendime yakında paylaşacağım yemek programını sabah öğle 1 er ölçek akşamda casein alarak öğlende 2 ton balığı ve birer yagsız makarnayla süslemem ideal olur mu ?

Programı 3 gün önce aldım.

Onun bende farkındayım barfiks her antreman sonu 4x8 yapıyorum trapez geliştirmek için z-barla çeneye ek 6x6 yapıyorum (shrug lar ağırlık yetmiyor elimi mahvediyor açıkcası) barbel curl yerinede hummer curl yapıyorum programdan farkım bunlar. omuz programıda çok yaptığım şey onun hakkında yorumunuzu alabilirim.
    Yeni bir salondayım hocanın dereceleri var güvenmek istiyorum ona ancak kütle için böyle bir program verdi.

Son düzenleme: 24 Aralık 2012
  18. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL

Kullandığın ürünün arkaşını oku bak günde ne çok 2-3 ölçek alınız der zaten.

Ayrıca o dergilere inanma onlarda bu supplement markalarının reklamlarını alıyorlar ve o markalar için abartı rakamlar verebiliyorlar.

Ayrıca sadece supplemet değil aldığın protein çok fazla karbonhidrat çok az düzenlemen gerekmekte besinlerini.

Saygılarımla...

19. CruelKing

CruelKing Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Vize-Final
    Yer:
    Bursa
    Anlatamıyorum sanırım düzenlenilmesi için bir yardım istemişim biliyorum düzeltmem gerektiğimi artık,neler ekleyip çıkarmalıyım listeye protein ölçeği 3 e düşürdüm.
    Makarna , bulgur ne eklemeliyim ne kadar bunu söylerseniz gerçekten minnettar olucam :)

20. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    kahvaltida sorun yok oglen peyniri bosver 2 ton baligi +pilav,bulgur,makarna bu üçünden birini ye.idman oncesi wheyi su ile al.gene idmandan sonra 1 saatt icinde 200-250gr tavuk ve pilav guzel olur.aksamda brokoli yerine gene pilav makarna bulgur uclusunden birini yersen daha guzel oluryatmadan onceki ogunun guzel.

Sayfayı Paylaş