Yeni bir başlangıç...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kules tarafından 12 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kules

kules Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar...

Vücut geliştirme sporuna ilk defa başlayacağımı belirtmek isterim. Uzun zamandır büyük bir merakım vardı ama neredeyse şuan bile hiç bir bilgim yok bu spor hakkında. Bir kaç gün içerisinde spor salonuna yazılmaya karar verdim. Okuduklarımdan yola çıkarak sabırlı olmanın oldukça önemli olduğunu anladım. Ama aklıma takılan bir kaç soru var. 16 yaşındayım ve 1.80 boyundayım. Kilom ise malesef ki 50. Oldukça zayıfım. Verim alabilmem için kilo almam gerekiyor mu ? Spor hocası bu konuda sizce nasıl bir yol izler ? Ayrıca ben vücut geliştirme hakkında neredeyse hiç bir hareket bilmiyorum bu hareketleri bana öğretecekler mi ne yapacaklar ? Hoca bu konuda nasıl yardımcı oluyor ?

Şimdiden teşekkürler , iyi forumlar !

2. kules

kules Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ayrıca bu sporun kilo ile ilgisi nedir ? 50 kilo birisi bu sporu yapamaz mı yani illa bu sporu yapabilmemiz icin kilo mu almak gerekiyor ? Ya da bu sporu yapanlar neden kilo almak istiyor ? Kilonun bu spor için ne getirisi oluyor ?

3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Ağırlık çalıştıkça kas olarak kilo alırsın. Böylece ölçülerin, hacmin artar. Vücut geliştirmenin amaçlarının en önemlilerinden biri zaten bu.

Benim önerim; forumun beslenme ile ilgili sabit başlıklarını detaylıca okuman ve edindiğin bilgiler doğrultusunda beslenmen.

Bununla birlikte direkt spor salonuna gitmeni önermem.

Bir iki ay evde şinav-çömelme vs. gibi evde vücut ağırlığınla yapabileceğin egzersizleri yapmak, ayrıca flexor un evde iki dambılla yapılabilecek programını uygulayıp, belli bir temel attıktan sonra salona daha bilinçli ve sağlam başlamak daha mantıklı olacaktır.

Sayfayı Paylaş