yeni biceps ve triceps proğramım nasıl

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve colkurduu tarafından 12 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    chin-up 3*8-7-5
    barbel curl 3*9
    alternate incline dumbel curl3*9 veya hammer culrs 3*9 acaba alternate incline dumbel curl mu yoksa hammer curls mu karasız kaldım sizce hareketler doğrumu
    triceps proğramım
    Close-Grip Bench Press 3*9
    One Arm Supinated Dumbbell Triceps Extension 3*9 yada One-Arm Dumbbell Triceps Extension 3*9
    kickback3*9 yada pusdown 3*9 sizce kikbaxs mı pusdown mu proğram nasıl biraz kararsız kaldım..............

2. cokcu

cokcu Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    amacınızın ne olduğunu belirtir misiniz?

3. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    amacım tabıkı hacım hareketleri sil bastan değşitridm eskı hareketler yerıne bunları yapmayı dusunuyorum bilgisi olan arkadaslar yorum yaparsa sevinirim

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    yine bir sipaiş örneği daha.ben yazmak istemiyorum ama sizler laf istiyor gibi ısrarla bakkal usülü sipariş açıyorsunuz.mantık nerede.daha hareketlerin kas grubu üzerinde nereye vurduğunu veya izole egzersiz olup olmadığını veya sistem içinde izole hareketin ölçü alımına katkısı olup olmadığını okumadan,forumda araştırma yapmadan ezbere program çıkarıyorsunuz.kickback veya machıne triceps egzersizlertinin etki noktalarını bir kenara bırak vucuda bukadar hareket olmuşmu önce onun sorgulaması için ön bilgi bile yetersiz kalmış.şu yazıları yazıp çocuk muamelesi görmemek veya yazdılarınızın çöp kutusuna gittiğini görmemek için eski ilgili konu başlıklarına bir göz atın.
    birde herşeyden önce şunu aklınızda bir kenara yazın; BEN KİMİM Kİ KENDİ KENDİME PROGRAM YAZABİLEYİM.özeleştiriyi başkaları yapmadan biraz kendiniz yapın.

5. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    guardbody ben sadece yardım istedim burası yardımlasma bilgi alsı verişi yapılan bir form eliştiriniz için sağolun ama dozu aşılmış ;
    1,si gittiğim bir spor salonu yok hocada yok lojmanın zemın katında fazla alet yok ama idare eder
    2, si 18 aydır vg yapıyorum profesyonel birisi değilim anterönörlük deneyıirmım yok
    3,forumda tricepsle bicepsle ilgili bir sürü proğram var ve aynı zamanda bir sürü yorum var
    4,bilgisi olan arkadaslr var mı dedim sizce proğram doğrumu dedim yanı anlıcanız yardım istedim
    5. hareketlerın nereye vurdunu biliyorum az cok
    6 ben bu hareketlerı ısrarla kımseye tavsiye etmedım yapında demedım sadece yorum istedim
    iç bicepsim dısa göre biraz eksık tircepsimde yan kafa kısmı zayıf

Son düzenleme: 13 Kasım 2011
  6. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    butun gece arastrıdım ve bu hareketler uzerınde karara vardım
    triceps proğramım
    Lying Close-Grip Barbell Triceps Press 3*9
    One Arm Pronated Dumbbell Triceps Extension 3*9
    Close-Grip Bench Press 3*9 yada benc dips karar veremedim
    biceps
    chin-up 3*8-7-5
    barbel curl 3*9
    alternate incline dumbel curl 3*9

7. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    benim yazdıklarım hiç zoruna gitmesin arkadaş.bugünde aynı fikiğrdeyim.öncelikle salona gitmiyorsan salonun birine gidip durumunu anlatırsan elinden gelen yardımı yapacaktır.ikincisi forumu okumuş olsan vucut seviyelerine göre ne gibi mantıklı tavsiyeler aldıklarını okurdun ki bu programı oluşturmazdın.üçüncüsü hareketlerin nereye vurduğunu biliyor olsan farklı kısımları çalıştıran hareketleri muadil olarak yazıp seçenek içine sokmazdın.yazma tarzın en başından falso.ilerleyen dönemlerde izole egzersizlerin ölçü alımına etkisini ve kaslara kazandırdıklarını araştırmanı tavsiye ederim.tavsiye ediyorsun demedim ama tavsiye isteme tarzın yanlış.hazırlayıp koymak ve düzeltin demek yerine 2 foto koysan sıfırdan gelen bilgiler sana daha kaliteli yol gösterir.

colkurduu bunu beğendi.
  8. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    hocam kollarım cok sert ve sık ama hacımlı değil bu proğramım nasıl guard body hocam
    triceps proğramım
    Lying Close-Grip Barbell Triceps Press 3*9 temel
    One Arm Pronated Dumbbell Triceps Extension 3*9 izole
    Close-Grip Bench Press 3*9 temel
    biceps
    chin-up 3*8-7-5 izole
    barbel curl 3*9 temel
    alternate incline dumbel curl 3*9 bunu bilmiyorum yabancı sitelerden baktım ama orda da hareketlerın hepsıne izole denilmiş sıralama doğrumu izole temel hareket bakımından yanlısm varsa duzeltın
    eğer sağlam değilse proğram siz 1 proğram önersenız ?chin up mu değiştirsem olurmu yerine
    dumbel biceps curl yada hammer culr koysam sizce
    güneydoğu bölgesindeyim burda salon yok olsa bile gidemem:)

Son düzenleme: 15 Kasım 2011
  9. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bu yazdıkların bence daha net olmuş.öncelikle bulunduğun yerde açılı sehpa yoksa ınclıne dumbell curl yapamazsın yada zor yaparsın.ben senin yerinde olsam bulunduğun yer ve alet yetersizliği yanında beslenme ve dinlenme şeklinide tam olmadığını varsayarak kas grubu başına 2 hareket ile sınırlandırırım.triceps kasında ilk hareketi makinada press öneririm.düz bar ile yapacak olursa uzun orta dediğimiz kısım daha fazşla etki altında kalacak ve ölçü alımın gerçekleşecek.ardından ise z bar ile yapacağın lyıng triceps egzersizi eksik kalan dış kısmı vuracak.hıt sistemdeki gibi ağır çalışırsan 2 hareket kaslarını fazlası ile doyurur.benim prensibim 4 saniyede indirme ve 2 saniyede kaldırmadır.
    biceps egzersizi olarak biraz olağanın dışına çık ve ilk egzersizini z bar scott curl yap.ikinci olarak ise barbell curl.kol idmanı bir günde olsun ve yanına başka kas grubu ekleme.bunu 2 hafta çalış daha sonra yine konuşalım.

10. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    hocam z bar var ama scot curl yapmam için sehpa yok hocam ama benc sehpası var acılı 90 derceye kadar cıkıyornclıne dumbell curl yapabilirm hocam beslenme ve dinlenme iyi amino protein createin var gunde 125 gr 160 gr arası proteın 250iel 350 karbondiakrat tuketıyorum.triceps pusdown ve long cable triceps extensionyapablirim makınede
    tesekkur ederim sağolun

Son düzenleme: 16 Kasım 2011

Sayfayı Paylaş