Yeni biceps programı için

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TheBlack_D-D_ tarafından 29 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    arkadaşlar şimdi şöyle bir sorunum var. yaklaşık 2 aydır falan bu programdan bir verim alamadım uzun süredir kullanıyorum zaten. artık bicepsleri şaşırtmam gerek diye düşünüyorum. eski programım şu şekildeydi :

Barbell Curl
    Hammer Curl
    Concentration Curl

Kendime yeni bir biceps programı çıkarmak istiyorum ama bir sürü seçenek var ne yapacağımı şaşırdım. 3 hareketten olursa program en az 2sini compound(umarım doğru yazmışımdır) olarak ayarlamak istiyorum. aklımda şöyle bir şey vardı :

dumbbell curl
    dumbbell preacher curl
    dumbbell alternate curl

sizce bu program doğru olur mu ? programın hataları vs var ise bunları belirtir misiniz, yardımlarınıza ihtiyacım var.

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bir hafta
    Barbell Curl, Hammer Curl, concentration Curl
    diğer hafta
    dumbel curl,icn hummer curl, eğik sehbada biceps olarak çalışabilirsin

ancak asıl sorun çalışma programın olmayabilir
    dinlenmen, beslenmen ve son olarak antreman programın (tümünü ele laırsak) yanlış olabilir
    mesala sırt, bacak vs diğerlerini hakkıyla çalışmıyorsan bu iş olmaz olsada çok uzun sürer ve istediğinkadar gelişmez

TheBlack_D-D_ bunu beğendi.
  3. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    diğer antremanlarının normal olduğunu varsayarak şöyle bir sıralama yapıcam

*Alternate Barbell Curll
    *Seated Dumbell Curll
    *Preacher Curll

ama evet boksunda dediği gibi diğer antremanları iyi çıkartman lazım ve günü doğru seçmen lazım mesela kanattan sonra yazacağın kol verimli geçer birde koldan sonra bilek çalışırsan (sadece biceps için) kola daha fazla kan pompalanır

4. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Yardımlarınız için teşekkürler. Önerilerinizi dikkate alacağım. Bu arada spora uzun süre ara vermiştim bir süre önce yeniden başladım ve beslenmeme dinlenmeme vs çok dikkat ediyorum. Diğer programlarımda da bir sorun yok gibi yani biceps dışında diğer bölgelerde ölçü alıyorum. :)

5. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    bicepse çok ağır giriyor olabilirsin ölçü alamazsın o zaman

TheBlack_D-D_ ve StormBlast bunu beğendi.
  6. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    Biceps eğer diğer kaslarınıda geliştiriyorsan fazla bi zorluğu olucağını sanmıyorum ve ayrıca kasların durağan zamanları var diye bişi okumuştum o konuyu biraz araştır derim. Birde bicepsi hacim almak için az set ve yüksek ağırlık mı giriyorsun nasıl yapıyorsun orasıda önemli ve başka bi kasa yorulduktan sonra bicepse girmende etki eder. Ve sana en güzel söyleyebileceğim şeylerden birisi de kaslarını sevmelisin :) mesela ben 1 gün çalışıp 2 gün poz vererek kas yapıyorum ya :D :p :p Tabi biraz şakayla karışık oldu ama gerçekten moralden iyi olup aynanın karşısına geçip poz vermek bile etkili oluyor diye düşünüyorum :)

7. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Ağır girdiğim söylenemez yani Dumbbell curl(ara sıra barbell),hammer curl ve concentration curl hareketlerini yapıyordum 3er setten. Ağırlık az gelince artırıyordum ancak programı uzun süredir kullanıyorum değiştirme zamanı geldi gibi hissediyorum ondan sizlere danıştım

8. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Arkadaşlar hangi hareketin bicepsin hangi bölgesini vurduğu hakkında küçük bir araştırma yaptım. Programı şu şekilde düzenlemeye karar verdim :

Barbell Curls(veya Dumbbell Curls) 10/10/8 (Belki 8lik bir set daha ekleyebilirim emin değilim)

Reverse Grip Curls 3x8

Close Grip Barbell Curls 4x8

Sizce bu program ne kadar doğru olmuş ?

9. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    3 tane barbell curll ard arda :) ne kadar farklı bölgelere vursada etkisi hemen hemen aynı.
    barbell curll den sonra hammer curll ve bitirici concertions curll yapmanı tavsiye ederim sen bilirsin.

(haa bide bu hareketlerin hepsini yazıyorsunda çıkarabilecekmisin çok zor olur 3 tane barbell)

Sayfayı Paylaş