Yeni Beslenme Programım bir bakar mısınız ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve vozturk tarafından 15 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. vozturk

vozturk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu spora başlayalı 3 ay oldu.
    Yeni programım şöyle;

Sabah;
    Tahin Pekmez
    1 Dilim Ekmek
    Meyve Çayı

2 Saat sonra; Kahve (Kafein yağ yakımını hızlandırıyormuş)

Öğle;
    Tavuk Döner - Ayran
    Yada
    Lifli Bisküvi-Meyve Suyu (İkisinden birini seçmem gerek yardımcı olursanız sevinirim)

AkşamÜstü;

2 Yumurta
    80 gr Ton Balığı

Akşam;
    Sebze Yemeği
    Pilav yada Makarna
    Yoğurt

Gece;
    250 ml Süt

Karın bölgemdeki yağlanmadan şikayetçiyim hangisini azaltabilirim.

2. CaLL

CaLL Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Pilav Yada Makarnayı Yağlanmadan Şikayetciysen Çıkar Bence Sebze Yemeğini Ve Yoğurdunu Ye Sadece Aksam

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kahvaltıda ıyı beslen zayıflamak ıstıyorsan kahvaltı onemlıdır az yersen daha fazla acıkırsın gun ıcınde ve dıyetı bozmak zorunda kalırsın ayrıca vucudu ac bırakmak kılo verdırmez

ayrıca kahvaltı ıyı yaparsanız gun boyunca zinde olursunuz daha enerjık hıssedersınız kendınızı

sabah yumurtanızı yulaf ezmenızı peynırınızı cayınızı ıcın lıght sut urunlerı kullanın yumurtayıda omlet yerıne haslayın yıyın

ara ogunlerde meyve yıyın hem lif ıcerdıgı ıcın zengınler hemde vıtamın

öğlen haslama ızgara tarzı yıyın ornegın tavuk gogusu haslama yanında makarna veya pılav ama yagsız

gene ara ogunde meyve

akşamda sebze turu yemek yada gene tavuk balık yanı boyle haslama ızgara yaparak yıyebılırsınız

ben 20 kg verdım ve fazla gramlara vagımlı kalmadım genelde yagı azlatıp proteın agırlı beslendım ve sporumu yaptım en ufak sarkma dahı olmadı

kardıo ve mekık bel hareketlerı yaparak çözume varıcaksınız

Son düzenleme: 15 Mayıs 2011
  4. kizil_anka

kizil_anka Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Pekmez ya da bal yiyerek kahvaltı yapman güne zinde başlamana sebep olur çok güzel bir başlangıç. 1 dilim ekmek mutlaka yenmeli ama bu ekmek çavdar ekmeği ya da kepekli ekmek olmalı. Ama kahvaltın proteinden yoksun. Bu yüzden 50 gr lor peyniri yemelisin. Bu sayede protein kana çabuk ulaşır, gece boyunca salgılanan kortizolü de keser. 2 tam yumurta+2 yumurta beyazı yemelisin. Eğer bu kadar kolestrolü istemiyorsan 1 bıldırcın yumurtası ye.

Tavuk ya da kırmızı et yemelisin. Izgara, haşlama olursa iyi olur olmazsa da dert etme çok önemli değil. Bir porsiyon pilav yemen lazım bunun yanında ayrıca. Esmer pirinç ya da bulgur olursa çok iyi olur. (Kırmızı et ve tavuk yerine haftada 1-2 kez balık da yiyebilirsin.)

Ara öğün olarak ton balığı çok güzel bir seçim. Ton balığının kapağıyla ya da bir kaşıkla yağını süzebildiğin kadar süz azıcık kalsın yoksa tadı çok kötü olur :) 2 yumurta ton balığı gibi protein dolu besinin yanında fazla kaçar. Onun yerine 1 dilim kepek ya da çavdar ekmeği yemelisin karbonhidrat da almayı ihmal etme.

Antremandan Önce öğünü de eklemelisin.
    Bu öğün şöyle olmalı: Bir porsiyon pilav içine 50 gr lor peyniri ya da bir elma ile birlikte 50 gr lor peyniri (lor peyniriyle birlikte yersen lor peynirinin kötü tadını çekmezsin :)

Antremandan hemen sonra 3 kaşık bal ye, lor peyniri ya da beyaz peynir ye bir de meyvesuyu iç.

Akşam yemeği menün şöyle olsun: Yeşil fasulye, baklagil tarzı sebzeler... Ya da Pilav-makarna ile bilrikte et ürünleri. Yoğurt yersen light olsun mutlaka.

Yatmadan önce süt değil casein için beyaz peynir ye light olanından bu sayede kas ağrıların da düzelir.

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ton balığını haftada 23- gunden fazla yemen faydadan cok zararı olur cunku ton balıgı dip balıgıdır ve agır metaller vardır etınde haftada 2-3 gun uygundur fazlasına kacmayın ayrıca baska balık turlerı tuketebılırsınız onların yerıne

ton balıgı tuketırken lıght olanını tuketın yagını süzmekle ugrasmayın zayıflama donemınde tat aramayın zor bır donemdır kendım 20 kg verdım ve ne zorluklarla verdıgımı bır ben bılırım kendıme haftada 1 gun odul gunu bıle koymamıstım :)

Forumdan bir yazı:

BALIK
    Yağ oranı düşük olan balık hayvansal proteinin önemli bir kaynağıdır. Balık yüksek kaliteli protein, omega 3, omega 6, vitamin ve mineral içermesi açısından besin değeri yüksek bir besindir. Kalp sağlığı üzerine koruyucu etki göstererek, kötü huylu kolesterolün azalmasını, iyi huylu kolesterolün artmasını sağlayan, bu sayede kan damarlarının tıkanmasını önleyerek dolaşımın akışkanlığını devam ettiren omega 3 yağ asitleri yönünden zengin olan balığın bu etkileri konuyla ilgili çok sayıdaki araştırmayla da desteklenmektedir.
    Omega 3 yağ asitlerinin sağlık üzerine bir diğer etkisi kansere karşı koruyucu kalkan işlevi görmesidir. Özellikle göğüs, prostat ve kolon kanserinde omega 3'ün yararlı olduğu bilinmektedir. Balığın özellikle çocuklarda zekâyı geliştirici özelliği vardır. Düzenli olarak omega-3 bakımından zengin besinler tüketenlerde beyin yaşlanması daha da yavaşlar.
    Peki balığın vücuda verebileceği zararlar olabilir mi? Evet, maalesef günümüzde çevresel kirlenmeler nedeniyle yediğimiz balıklar da beyin hasarına neden olan cıva ve "poliklorine bifeniller" (PCBs) ile kirlenmiş durumdadır. Özellikle çocukların, doğurganlık çağındaki kadınların, gebe ve emziklilerin ağır bir metal olan civayı almaları, beyin gelişimlerini olumsuz etkileyebileceği için, yüksek cıva içeren balık tüketimlerini kısıtlamaları gerekir. Bu nedenle kılıçbalığı, kiremitbalığı, uskumru gibi cıva ile kirlenme oranı yüksek olan balıklar tüketim açısından tercih edilmemelidir.

6. kizil_anka

kizil_anka Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    İnsanları yanlış yönlendirme kardeşim bu forumun sabit başlığında var ara öğün olarak ton balığı yenmeli diye. Ana yemek olarak yemiyorsun sonuçta 1 konserve yiyorsun ben de onu diyorum ya yanlış anladın yazdığımı ya da bilmiyorsun. İstiyorsan YENİ BAŞLAYANLAR BÖLÜMÜ forumunda BESLENME TEKNİKLERİni iyice bir oku sonra yaz :)

Bırak hayatın keyfi olsun bu kadar lightla falan uğraşmaya gerek yok bence, peyn,r ve yoğurdun light ı ve normali arasında protein farkı da var ama ton balığı zaten ara öğünlük ve 1 konservelik bir şey bu kadar abartılmaz. Yağını süzersin ya da sudan geçirirsin yeterli olur. Her yerde yok zaten yağsızı.

Ayrıca alıntı yaptığın yer ile ton balığının çok alakası var dimi :) :D

Bu nedenle kılıçbalığı, kiremitbalığı, uskumru gibi cıva ile kirlenme oranı yüksek olan balıklar tüketim açısından tercih edilmemelidir.

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yaw sen ne boş konsuuyorsun be arkadas bu forumda defalarca soruldu ton balıgının fazlası zarar dıye hala tutmus gunde 1 konserve hıkayesı gıt ye benım her mesajıma cevap yazma cok gülünç oluyorsun:)

özel mesaj atıp özur dılıyorsun burda gene aynı hatayı yapıyorsun bu mesajınıda iletiyorum gereken yerlere ben uğraşamam kör cahıllerle

Son düzenleme: 15 Mayıs 2011
  8. kizil_anka

kizil_anka Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    İletirsen ilet kardeşim. Ben de senin bana yazdıklarını iletiyorum hiç merak etme :)

Sayfayı Paylaş