yeni basliyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve yurdaer75 tarafından 30 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. yurdaer75

yurdaer75 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar arkadaslar..Yaklasik bir kac aydir yorum yapmadan sitenizi takip ediyorum vede baya bilgi edindim sayilir, ilgimi ceken seyleride not ediyorum.. Henuz bb ye baslamadim ama asiri motive oldum bu site sayesinde ve sanirim en kisa zamanda bir salona basliyacagim.. Benim sorum su olacak 180 boyundayim ve 80 kiloyum.Ozellikle kollarimi ve ince olan bacaklarimi calistirmak istiyorum ama sonucta guzel ve kasli bir vucuda tabiki sahip olmak istiyorum.Fazla yagli biri sayilmam ama gobek etrafim yagli gibi geliyor bana oturdugum zaman baya cirkin bir goruntu olusuyor...Acaba bu bulk donemine girmek icin benim kilom yeterlimi yoksa daha fazla kilo almalimiyim? Normal kilo orani ne olmali benim boyumdaki bir insan icin? Asiri kilolanip sonra bu kilolari atamamaktanda korkuyorum... Bana bu konuda yardimci olursaniz minnettar olurum... Motive edici cevaplarinizi bekliyorum..Saygilar

2. cquick

cquick Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşını yazsaydın, boy ile kilo orantını yazabilirdim.

180 boyundaki bir insan için;
    20 yaşındaki ideal kg : 68
    25 yaşındaki ideal kg : 71
    30 yaşındaki ideal kg : 71

Kilon fazla görünüyor olabilir ama esasında body için ideal bir kilodasın. Bodye başladıktan sonra kg alabilirsin, örneğin salonumda çalışan birisi 88 kg ve boyu da 1.82-85 civarında ama body yaptığından oldukça düzgün bir vücuda sahip ve kilolu görünmüyor.

Senin amacın fazla kilolarını vermek mi, yoksa kilo alıp vücudunu şekillendirmek mi? Salona kaydolduğunda hocan isteklerine uygun bir program verecektir zaten.

yurdaer75 bunu beğendi.
  3. yurdaer75

yurdaer75 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili cquick 32 yasindayim.. Hayir kilo vermek istemiyorum ama vucut yapmak istiyorum.. Merak ettigim sey ise fazla kilo alimina girmeden sadece vucut mu calismaliyim yoksa kilo almam hatta 90 kiloya cikmamda bir sakinca olurmu..Bir diger sorumda bacaklarimin vucudumun diger kisimlarina oranla ince olmasi.. Acaba hem kilo alimi hem bacaklara agirlik vermem bu bolgeye bir hacim kazandirirmi? Saygilar

4. cquick

cquick Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo almanca hiçbir sakınca olmaz vücut çalıştığın sürece, zira kilolu gözükmezsin. Kilon şu an bodybuilding için çok müsait, fakat 85 kg'a çıksan da bu senin lehine olur, zira aldığın kiloların hepsi vücut geliştirme ile kasa dönüşür. Bodybuilding ile uğraşan çoğu insan kg almak için çabalıyor, örneğim salonumdaki kişi 88 kg olmuş ve bana bunu söylüyor, kg almak için çok çaba sarfediyor. Zaten body'e başladıktan 1-2 ay sonra da kg alır, 85'e kadar çıkarsın.

Bacaklara gelince, leg extension, leg press, leg curl, squat gibi hareketler ile bacaklarını kalınlaştırabilirsin, baldırlarını güçlendirebilirsin. Kilo alman ve bacaklara ağırlık vermen dediğin gibi hacmi arttırabilir.

Spor salonuna kaydolduğunda hocan vücut ölçülerini alacak ve bu doğrultuda eksik bölgelerini tespit edecek, dediğin gibi eğer bacak kısmı daha zayıf ve cılızsa, hoca buna yönelik programlar verecektir.

Salona bir an önce kaydolmanı ve salondaki hocanla çalışmalara başlamanı öneririm. Tabii kaydolacağın salon nezih bir yer olmalı ve hoca da bu işi iyi bilen biri olmalı ki sağlıklı bir vücut gelişimi olsun.

yurdaer75 bunu beğendi.
  5. yurdaer75

yurdaer75 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cok tesekkurler cquick.. Aydinlatici bilgilerdi.. Saygilar

edit : teşekkür butonunu kullanınız..

Son düzenleyen: Moderatör: 1 Ocak 2008

Sayfayı Paylaş