yeni basliyorum vucut gelistirmeye

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sineksiklet tarafından 26 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. sineksiklet

sineksiklet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ingiltere/ Winchester
    merhaba kardeslerim.ben ingiltereden foruma henuz yeni katildim.forum muhtesem ve bilgi alisverisi ve okuduklarim beni vucut gelistirmeye baslamam icin adete atesledi.
    kisaca kendimden bahsedeyim.ben ingilterede yasiyorum.yasim 28,kilon 79, boyum 1.78 atletik tipliyim ayiptir soylemesi:lol:
    sigarayi birakmak icin mucadele veriyordum 1,5 aydir.isin asli sigara icerken 1,5 ay once kilom 70-71 arasinda gidip geliyordu.azaltip birakinca 80-79 arasi degisiyor.kendimi spora vermek istiyorum cunku hala aklima bazaen sigara geliyor ve vucut gelistirmek gurbet elde en azindan Turklugumuz ve efendiligimizin yaninda birde iri vucudum olsun saglikli ve ayni zamanda ingiliz genclerin hedefi haline gelmis azinlik olarak gencler tirssin diye yardiminizi istiyorum.ben 2 yillik evliyim 8 haftalikta elinizi oper zuhal adinda bir kiz bebegim var.fidanlikta isciyim.sabah 7.30 da is basi yapiyorum 9.30 da 15 dakika kahvalti molasi 13.00 da 40 dakika yemek molasi ve saat 16.00 da is bitimi ile hafta 5 gun 39 saat calisiyorum.kendime bir kac agirlik calisma icin malzeme aldim.forumu okudum fakat biraz kafam karisti.bu yuzden yardiminizi ve onerilerinizi rica ediyorumthums:

egerki bazi arkadaslarim evli cocuk sahibi 28 yasinda senin ne isin var vucut gelistirmekle diye mesaj yazarsada yorumu ve elestirisi isin simdiden tesekur ederim ve birazda haklisin kardesim derim.
    gordumki bazi kardeslerim yemek yemenin oneminden ve vitamin alimindan hatta yemek programi bile yapmis.cok etkilendim ve gercekten isini ciddiye aldigi icinde daha cok heyecanlandim vucut gelistirme isin icin.
    acaba ben nasil bir program uygulamaliyim 79 kilo,28 yas,1.78 boy
    tek sorunum bazi kardeslerim programda neredeyse her iki saate bir yemek yeme ogunu yazmis.benim sorunum calisiyor olmam.yani sabah uyaninca yiyorum 7.30 da ama saat 9.30 da omlet yiyemem is yerinde bu gibi seyler yani.pratik ve hizli birseyler almaliyim yoksa ingilizler hic tolerans gostermez boyle seye hele bir turksen:lol:
    kisacasi acigi vitaminle kapatabilirmiyim.agirlik calisma olayi isim icabi kolay olacak cunku fidanlikta hep agirlik kaldiriyorum.tir yukleme bosaltma,agac tasima...vs.
    kafanizi ilk mesajda fazla sisirdim affedin arkadaslarim.
    simdi bitirecem son olarak,
    olculerimi verdim sizden ricam bana hangi vitaminleri almam ve ne kadar almam gerektigini,agirlik calisma programi ve yemek programi yapmaniz.tek ricam bu.lutfen yardimci olun bende forumdaki bazi kardeslerim gibi saglikli ve vucutlu olmak istiyorum.simdiden olumlu ve olumsuz her turlu yorum icin tesekurler.
    selamlar ingiltereden
    ali

2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    -İlk olarak kimse sana evli, 28 yaşında birinin vücut geliştirmekle ne işi var diyemez.
    -2 saatte bir besin tavkiyesi yapmak zorunda değilsin. Elbette öyle yaparsan daha iyi olur, %10 civarında gelişimine katkı sağlanır.
    -Benim anlamadığım vücut geliştirme için yapılan aletleri kullanıp mı bu sporu yapacağın. Eğer öyle değilse yapacağan şey bodye girmez yani sorularının yanıtını burdan bulamayabilirsin.

3. sineksiklet

sineksiklet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ingiltere/ Winchester
    mestano sagol

arkadasim mestano.
    oncelikle mesajima cevap verdigin icin cok tesekurler.galiba kendimi tam olarak anlatamadim buda benim biraz fazla konuyu dagitmamdan olmali.kusura bakma.
    benim asil sorunum calisiyorum hafta 5 gun sabah 7.30 ogle aksam uzeri 16.00 beslenmemi ayarlamak istiyorum oncelikle.yani bu isi yapiyorsam elimdeki imkanlar cercevesinde gun icinde yapmak aksamda bitirince body malzemelerimi temin ederek evimde kendim bu acigi kapatmak isityorum.bilmiyorum anlatabiliyormuyum sorunumu.
    gercekten sizden ozur dilerim belkide cok mantiksiz bir is yapmaya kalkiyorum.belkide baslamadan bu sevdadan vazgecmeli.ama hersey kolay olmuyor hicbirimiz icin.yani eminim cogu arkadasim calisiyor gun icerisinde.neyse kardeslerim belkide sizden gelebilecek yorumlar bana bu konuda ne yapacagima karar vermeme yardimci olur.yinede zaman ayirip yazdigin icin sagol mestano arkadasim
    selamlar
    ali

4. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Bu şekildeki ağırbaş görünümünde,emir verir tarzdaki cümleler bu foruma yakışmıyor.Cümlenin başına konacak 'lütfen' kelimesi çok daha şık durur.Yazması da çok zor değil.Mestano;denemeni tavsiye ederim..
    -Ve arkadaşımız zaten 'yeni başlayanlar bölümü' nde başlık açmış,forumu incelediğini ve faydalandığını belirtmiş.Bazı şeyleri anlayamaması çok doğal..(mesela; lütfen kelimesinin önemini anlayamamak gibi..)
    -Sineksiklet;öncelikle sigarayı bırakıp,spora adım atmaya karar verdiğin için seni tebrik ederim.Bizim salonda 65 yaşında dede çalışıyor,28 yaşındaki biri hakkında kimse spor yapıyo diye olumsuz düşünemez ki;sporun yaşı olmaz,her yaşta yapılması gerekir...
    -İkinci olarak;işin hakkında konuşmak istiyorum.Eminimki bu foruma üye olanların büyük bir bölümü senin gibi çalışıyor,bir işleri var.Yani bir işte çalışıyor olman spor yapmana engel değil..Ancak işinin yükleme-indirme olduğunu belirtmişsin.Bu konuda idmanlarını yaparken dikkatli olmanı tavsiye ederim.Bundan kastım;fiziksel olarak yorgun bir şekilde işten çıkıp,ağır bir idmana kalkışmak pek doğru olmaz..Antrenmanın saatini-gününü-şiddetini kendini yıpratmayacak şekilde organize etmelisin.
    -Beslenmeye gelince;2 saatte bir gıda almak vs...Bunlar önemli olmakla beraber,olmazsa olmazlardan değil.Esas olan;yeteri kadar enerji-protein-vitamin vs.Kısacası yeterli gıda alımı.Beslenme konusunu forumda ayrıntılı bir şekilde incelemeni öneririm.Beslenme bu sporda idman kadar önemlidir.
    -İdmana gelince;bunuda forumda ayrıntılı olarak incelemen gerekir.Sana motomod şöyle ya da böyle yapmalısın demek yanlış olur.Sen inceleyecek ve kendi fiziksel yapına,idman imkanlarına vs. göre bir yol çizeceksin.Ancak tavsiyem;bir salona gidip,bu işi orada yapman..
    -Forumda yok yok.Varsa da sorduğun taktirde cevaplanmayacak soru yoktur.
    -Çalışmalarında başarılar dilerim.Sigaranın bırakılması kolaydır ama sporun tadını bir alan bir daha asla bırakamaz...

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Konuyu acan arkadasin yazma uslubu bana askerdeki cok sevdigim bir dostumu hatirlatti, kendisi muhtesem bir fizigin sahibi, tanidigim en atletik insanlardan birisiydi, dilerim sende onun gibi azimli bir sporcu olup cikarsin.
    28 yas nedir ki?
    Bu spora daha gec baslayip dunya sampiyonu olmus insanlar biliyorum, Albert Beckles, Ed Corney gibi...
    Sagliginda sorun yok, azmin de saglam olduktan sonra yapilmayacak sey yok.
    Haftada 3 gun, tum vucudu bir seferde calisacak sekilde idmanlara baslamani oneririm, yani her kas grubunu haftada 3 kere calismis olacaksin.
    Her kas icin bir hareket, 3-4 set yeterli, hatta ilk iki idman her hareketi 2 set yapsan olur.
    Tekrar sayilarini ilk ay 12-15 arasinda tutarsin, sonra 12-8 tekrara dusersin, sinir adaptasyonu olustuktugu icin.
    Saat 16.00'da isinin bitmesi super, idmandan once iki kucuk ogun yeme olanagin var, saat 21.00 gibi idmana baslayabilirsin.
    Dilerim forumda kalici olursun, boyle kucuk seyleri dert ederek birbirimizi kirmanin geregi yok.

Son düzenleyen: Moderatör: 27 Ağustos 2007
  6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bir daha tartisirsaniz ikinizde forumdan atilacaksiniz,lutfen konuya donun.

7. sineksiklet

sineksiklet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ingiltere/ Winchester
    degerli forum hocalarim

degerli hocalarim hala bir yemek programi yapmadiniz bana.vallahi hem spora devam ediyorum hem elimden geldigince ve okuduklarimdan yola cikarak saglikli yemeye calisiyorum.peki bu guzel forumda soooole kardesim sineksiklet sana ben yardimci oluyorum.olculerine ve bulundugun duruma gore sana yemek programi yapiyorum diyen bir baska sineksiklet cikacakmi?:D:D:D:D

bekliyorum,bekliyorum ve bekliyorumduh
    bak soyluyorum burayada yaziyorum:D dengesiz beslenipte dagilirsa vucut (allah korusun:D) fotograflarimi siteye koyarim korkarsinizbench_O

saka bir yana ozellikle flexor (abi) me sesleniyorum.su olaya bir el atin rica ediyorum.yok olmazsa olmaz deyin bende baska birseyler yapmaya calisayim.
    simdiden tesekurler
    ps: spora devam ediyorum:D:D:D

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    öncelikle lütfen aceleci olmayın ve forumla aşina olunki kilonuz ve yaşınıza göre günde nekadar carb. nekadar protein ne kadar yağ ve vitamin mineral almanız gerektiğine karar verin..

Daha sonra bu gıdalar nezamanlar alınır onu inceleyin..

En son imkanlarınız çerçevesinde yukardaki bilgilere göre bir beslenme programı çıkarın ve yorum almak için buraya sunun..
    işte ozaman çok daha hızlı yardım alacaksınız forumdan..

9. redknight

redknight Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    benim gorusum agar iste calisirsan fazla yemek firsatin olmasa en iyise kendine birtane yada iki adet shaker al icine birine temiz protein koy 50 gr degerineden 25 gram protein 25 gr karbonhidrat ve bunlari 2-3 saat arayla sute karisrirarak ic tek yapacagin bu bende hafta sonlari diskoda bodyguard olarak calisiyorum orda yogun oldgumda hep yanimda shaker alip o sekilde kaslar icin onu iciyorum saygilarimla dostum

Train for the maximum pump

sineksiklet bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş