Yeni Baslicam Ama Bi Kac Sorum Var >

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve DirencXP tarafından 5 Ekim 2005 başlatılmıştır.

1. DirencXP

DirencXP Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar
    oncelikle buradaki butun abilerime saygilar ve selamlar bende yakin zamanda body building sporuna baslamayi dusunuyorum ancak bi kac sorum var.

1. boyum: 1.76 Kilom: 85 anladiginiz gibi kilo fazlam var oncelikle nasıl kilo verebilirim bu konuda yardım istiyorum.

2. onceden 3 ay calismistim ancak kilom artti agirlikeri artirdim gucum artti ama hic bir kasimda 1 cm bile buyume olmadi bunun sebebi nedir.

3. zayifladiktan sonra kondisyon amaci ile yaklasik 3 ay evde calismayi dusunuyorum aklimda 2 dumbell bide benc press aleti almak var bu onuda onerileriniz bekliyorum.

2. Kausal

Kausal Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    1. sorunun cvb ı çok kolay cardio yap ve az ağırlık çok tekrar yap+ ii bi diyet

3. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Sorularinin hepsinin cevabini aslinda forumda bulabilirsin yanliz kisaca.

Kilo artma nedenin kaslarin artmasi ve yaglarin azalmasi dönmesinden kaynaklanabilir, beslenmenden kaynaklanabilir, yeterli derecede protein ve kalori alimini yukseltmemissindir.

3. soru http://www.turkforum.dk/Forum/viewtopic.php?t=2359&highlight=evde

4. Kausal

Kausal Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Despo yağlar kasa dönüşmüyo diye biliyroum :?:

5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Demek istedigim yaglarin azalmasi ve kaslarin artmasi.

6. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    1. Haftada 3-4 gün 30-45 dakika cardio, dengeli-düzenli beslenme ( http://www.turkforum.dk/Forum/viewtopic.php?t=2499 4.mesaj ), haftada 3 gün ağırlık kaldırma

2. İlk defa çalıştıysan kasların sıklaşmıştır, biraz daha devam etsen ölçülerinde bir artış olurdu.

3. http://www.turkforum.dk/Forum/viewtopic.php?t=2359

7. DirencXP

DirencXP Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar
    önerileriniz için hepinize teşekkür ediyorum.

8. Kausal

Kausal Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Ee başladın mı bari çalışmaya :)

9. onkirk

onkirk Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ?

herkese slmlar..sanırım sık sık karşınıza cıkıcam..bunun sebebi turkforum gercekten türkiyenin en iyi bb forumu..başka forumlarda bu kadar ilgi yok..burda herkes birbirine yardım etmeye çalısıyo..neyse ben de yeni baslıyo sayılırım..
    1,82 ve 74 kilo yani zayıfım..1sene çalıstım 6 ayda 81e kadar çıktım ama sonra bırakınca kaslarım saldı ve aldıım kiloları geri verdim....ben evde çalısıcam öncelikli hedefim kas kütlesi ama yağsız kütle için çok ii bi diyet programı ve ilaç desteği gerekiyo ve ben de ilk günden ilaç ve weight gainer falan almak istemiyorum..şimdi önümüz kış herşeyden çok yiyip yaza doğru yağları eritmek için diyet mi yapmalıyım yoksa yağsız kütle için mi bi diyet uygulamalıyım?cevaplarınızı bekliyorum...

10. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    forumumuza hoşgeldiniz...mevcut konuların devamına yazmak yerine yeni konu açabilirsiniz....kg almak istiyorsanız, herşeyden çok yemek yerine seçici davranıp kaliteli karbonhidrat(yulaf,bulgur,mercmek,kuru fasulye,patates,makarna,her tür sebze-meyve) ağırlıklı beslenin...abur cubur, şeker ve doymuş yağdan uzak durun...zeytinyağı,ayçiçek yağı,balık yağı mutlaka tüketin...günde 5-6 öğün yiyin...haftada 3 kereden fazla antreman yapmayın...beslenme bölümüne de bir göz atın...

11. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Re: ?

Başkasının konusunu çalmayalım, lütfen bundan sonra yeni başlık açalım. Hem bu sayede daha çok kişi sorunuzu görmüş olur.

12. mos

mos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1- yediklerine dikkat et yağ şeker tuz ve bunlarıda içinde barından hamurdan uzak dur. zaten bunu becerirsen her türlü kilo verirsin. ancak hiç almada demiyorum. gün içinde zaten antremanınla birlikte yakacağın calorinin yarısını karşılayabilirsin hiç bir sorun olmaz. ekstra olarak cardio yaparsan bu sadece daha hızlı kilo vermene sebep olacaktır. çünkü sen zaten yediklerine dikkat ettikten sonra normal antremanınla da zayıflayabilirsin.

2- iyi beslenmediysen doğal. çünkü body de hacim yapmak istiyorsan yeterli proteini almalısın. bunlardan sonra ii beslenmişsen bile zaten bu kadar kısa sürede vücudundaki değişiklikleri farkedebilmen mucize olur çünkü daha bu işin çok başındasın. body e yeterli zamanı verir vücudunun ihtiyaç duyduğu proteini de (yarısını etten almak koşuluyla) alırsan muhakkak büyüme gerçekleşecektir bundan şüphen olmasın.

3- sana kalmış bir olay. sadece belli kasları çalıştırmak istiyorsan al tabi neden olmasın. ;)

13. keloglan

keloglan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sen o ilk basladiginda vazgecmeseydin simdiye kadar devam etseydin agirliklarida arttirabilmissin alt yapin tam yavas yavas bu spora alisiyorken vazgecmissin, ilk 6 ay boydbuildge vücudun adaptasyon ayak uydurma acemilik süresidir, sonra vücut aldigi baskilarla gittikce kendini gostermeye baslar kaldiki üç ay gibi kisa bir süre çok azdi ama iyi basara saglamissin yazdigina gore bu sürede bile agirliklari arttirabilmissin sana tavsiyem en az 2 sene sab?ra çalis, yag yakayim derken kas yakmadan dengesiz beslenmeden uzak durarak çalismalara basla sonra yag yakici kardio hareketlere gecersin kosu bandi bisiklet gibi ama oncelikle amacin kas yapmaksa once iyi beslen hareketleri dogru yaptigindan emin ol zamanla agirliklar ve kuvvetler arttsin kas yavas yava? alttan deriyi iteklesin disari dogru hatlar belirginlessin sonra vücuttaki yaglari atmaya yönelikle girersin ve yaglari yakinca deriyi inceltince yaglardan temizleyip kaslarin kendini gosterir

Sayfayı Paylaş