Yeni Başlayanlarda Beslenme ve Haftalık Program Problemi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve antikcosma tarafından 23 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. antikcosma

antikcosma Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Soracağım soruda konuda 15 dakikalık araştırmada cevap bulamadağım kesimler var.18 yaşında 1,79 boyunda 56 kilo hastalık yüzünden kilo vermiş ve almak isteyen öğrenci bir adamım yiyebileceğim et miktarı ekmek peynir yumurta belli Özel besinler çok zor bulurum.. Forumdaki 1 haftalık dummbell programına başladım biraz değiştirerek doğrumu bilmiyorum. Yeni başladığım için beslenmemi ne zaman yapmalıyım. Antreman sonrası protein tozu alacak durumum yok. Ve karbonhidrat protein yağ bakımından zengin olan ve bulabileceğim çok tüketmem gereken besin varmı. Antremandan sonra ne yapmalıyım. Ve çok çelimsiz olduğumdan kollarım çok yoruluyor ama bırakmıyorum. Zorlamak hata mı? Ve benim kafam vucüda göre büyük nereye çalışmalıyım

Pazartesi 1.Gün Göğüs-kol
    Salı 2.Gün Omuz-ark kol
    Çarşamba 3.gün Bacak
    Perşembe 4.Gün Göğüs-kol
    Cuma 5. Gün Omuz-ark kol
    Cumartesi 6.gün - bacak
    Pazar- Omuz ark kol

Yalnızca 2 adet 5kg dummbelim ve 2 adet çelik el yayım var. 20bin nufüslü bir yerde yaşadığım için sadece 1 adet spor salonu var onada şu an gidemem (maddiyat). Sırt kanat hareketlerini yapamıyorum evde barfiks çubuğu olmadığından. Günde 1 yumurta 1 haşlanmış patates 1 muz 1 çikolata mutlaka yerim. Yanlış yaptığım varmı?

2. efervan

efervan Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    kardeşim hiç dinlenme koymamışsın bence yanlış. ve aldığın protein miktarı çok düşük vücuduna daha detaylı bir şekilde anlatmalısın ona göre yardımcı olunmalı sana

3. oğuzhan1909

oğuzhan1909 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Efervana katiliyorum oncelikle dinlenme koy haftada 4 gun calisma sana fazlasiyla yetecektir iyi calis ama iyi dinlen ikincisi motivasyon cok onemli kendimde gordum 1 ayda 4 kilo aldim calisirken gelistigini dusun hayal et yerken faydalarini dusun 1 koli yumurta al haftalik ye ye gec miden bulabacak ama yiyeceksin kahvaltida eti lifalif oneririm 4.5 tl 500 grami sutle ye onu ayrica ayrica pirinc al makarna al haşla haşla ye ya bunlar dert mi once HEDEFİNİ KOY SABRET VE HEDEFİNE ULASMAK İCİN HERSEYİ YAP BUKADAR KOLAY. BU FORUMDA HEDEFİNE ULASMAK İCİN HER BİLGİYİ BULABİLİRSİN BASARİLAR

Sayfayı Paylaş