yeni başlayanlara bilgi Sabır sporuna hoşgeldiniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 48 üye.
  1. mltmlt

mltmlt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben boy uzamasını durdurmak istiorm yaş 16 boy 1.90 ne yapmam gerekli lütfen yardmcı olunz

2. darkness181

darkness181 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    diezin yazisi cok güzel ben başlayali 1 hafta olmasina rağmen cogunu yaşiyorm :)
    sabredicm ve görücem

3. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Diez'in yazısı gerçekten çok hoş ve beni çok duygulandırdı.. Özellikle " tüm gün yemeleri gerekenlerinin ve atlamamaları gereken öğünlerinin verdiği strese sabrederler " bu bölüm..

Bir üni öğrencisi olarak ve akşam saat 17.00 da sınavım olmasına rağmen ve yine elimde hiç bir not olmamasına rağmen şu an pansiyonda sadece saat 16.00 öğününü beklemekteyim..

Bu sporu 5-6 aydır yapıp son 2 -3 ayını forum sayesinde düzenli ve disiplinli şekilde yapıyorum.Ve sanırım bu spor bana hayat ile ilgilide bir çok şey kazandırdı başta sabırlı bir kişi olmayı öğrendim.

wardstone bunu beğendi.
  4. the man

the man Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ben foruma yeni üye oldum çok güzel bir site. Sizlere bişye sormak istiyorum elimde 2x3kg dumbell var evde çalışıcam.Bende biraz kilo var
    (1.74 boy 78 kg) göğüs kısmındada yağlanma var ewde göğüs çalışırsam sarkma , biçimsizlik aşırı iri durma gibi sorunlarla karşılaşırmıyım? Çalışmaya başlamadan önce danışmak istedim.bu arada yaşım 16.

5. seckin73

seckin73 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    zlatann

merhaba ben vücut geliştirmeye yeni basladım baslayalı daha 1 hafta oldu bu programı uyguluorm disiplinli sekilde yaparsam gelişim ne kadar zamanda olur 3x10 set başı 30-45sn arasında dinleniorm haftada 4 gün yapıorm. https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-calisma-programi-t2943.html simdilik 2 tane 5kg dumbella calısıorm . olumlu yada olumsuz cewaplarınız beqliorm simdiden tesekkurler :)

6. RsM

RsM Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İnş teknikeri
    Yer:
    İstanbul
    diez hocamın yazısı süper olmuş yaaaa....sabır sabır sabır......

7. mc_burax

mc_burax Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Çok iyi bir yazı gerçekten. Sabır çok çok önemli bu sporda.
    Bu arada yazıda belirtildiği gibi sporumuz hakkında bilinçsizce yorum yapan çevremize kulak asmayın :)

Son düzenleme: 17 Haziran 2010
  8. trek

trek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar aranıza yeni katıldım ve her gün düzenli olarak forumu okuyorum bende bu merak 2 adet 5kglık dumble ile başladı 1ay spor salonunda çalışıp bıraktım. Sınavlar felan üstüste geldi. İçimde kalan bu ukte yeniden alevlendi ve geçen hafta evde başladım önümüzdeki ay spor salonuna kayıt olacağım.

Sorum şu:

1 hafta evde çalıştım. Her gün düzenli olarak. Omuz göğüs kol ve sırt geliştiren 5-6 Hareketten tek seferde 200-300 defa yapıp bırakıyordum ve kısa zamanda anlam veremediğim bir büyüme oldu bu kadar beklemiyordum. Sizce sebebi nedir acaba?

Bir de:
    Ayrıca bisiklet sporuyla da uğraşıyorum. Bu resimde trapezius diye gösterilen boyun yanındaki kaslarım bisiklet sürdüğümde hemen ağrıyor ve acısı çığlık attıracak kadar fena oluyor. Uzun süre kısa süre hiç farketmiyor gidona tutunuyorum 2-3 dakika sonra o kaslar çok feci yanıyor. Nedeni ve çaresi nedir? Yardımcı olabilirsiniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

9. syserhat

syserhat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    merhaba ben 16 yaşında 1.68 kilodayım hayatımda ilk defa dün fitness'a başladım:ön kol,arkakol,pazu ve omuz.Sabah kaltığımda pazum ve omzum çok ağrıyordu cok nadir haraket zorluğu çekiyorum acaba normalmi yoksa kas yırtılması gibi bi olay olmuştur?? kaldırdığım ağırlıklar 2 dumbell 4'er kg dır. dün toplam 45 dk çalıştım.acil yardımmmmm!!!!:(

10. ericantona

ericantona Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ankaragücü
    Yer:
    Ankara
    teşekkrler

11. Birkan_45

Birkan_45 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    manisa
    merhaba arkadaşlar kusuruma bakmayın yeniyim burada konu açamadım.

yaşım 19 kilo: 78 boyum: 176. body için uygun muyum şu vaziyette?

buradan sorayım dedim.

yaklaşık 1,5 aydır kendimi çok sıkmadan çalışıyorum.

ilk başlarda 10 şınav anca çekerdim şu an bir sette 40 tane çekebiliyorum

3x2 dumbell aldım dumbell fly ve klasik kol geliştirme yapıyorum.

30-40 mekik çekebiliyorum tek seferde.

sizce bu rakamlar nasıl?

kalça kısmım biraz geniş burayı şekle sokmak için ne yapmalıyım?

alakanız için teşekkür ederim...

12. masterofthehell

masterofthehell Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Elektrik Teknisyeni
    Yer:
    İstanbul
    hoşbulduk hocam , verdiginiz bilgileri büyük bi dikkatle inceliyorum takip ediyorum , uzun zaman önce amatör olarak evde yapmaya çaliştigim bu sporu artik profesyonelleştirme karari aldim ve , istanbulda bi IFBB Master choch gözetiminde başladimm , diez in dedigi gibi agrilar cevreden tepkiler bi sürü şey :) ama kararliyim devam ediyorum hocam ne derse onu yapmaya çalişiyorum elimden geldigince , 1 hafta oldu başlayali ve 6. anteremanima cikacagim , hocam yapilan hareketlerin şimdilik isinma alişma aşaması oldugunu bi beslenme ve çalişma programi yapacağimizi söyledi
    vicut ölçülerim soğukken
    176 boy
    73 kg
    kol 34
    gögüs 101
    omuz120
    sicakken hiç ölçmedim
    1 haftalik çalişmamla hocamin arttirmalariyla son yaptigim anteremanda
    10 dk bisiklet
    6*20 mekik
    Lateral Raises 4* 15 ( 2*3 kg )
    twist 5dk
    kürek 4*20 (15+15 =30kg )
    arkakol makinesinde 4*20 (5+5 10kg )
    Machine Preacher Curls 4*15
    arkakol makinesinde 4*20 (5+5 10kg )
    bana önerileriniz varmi belki görmeden yönlendirmek yanliş olur ama yinede düşüncelerinizi duymak isterim şimdiden teşekkürler iyi forumlar

13. BByaşamaktır

BByaşamaktır Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    0
    vg yaşam stilidir bunu kabnul edipte başlamak aldığınız nefese kadar sizi etkiliyecektir bu konuda sadece biraz öz güven ve sabır herşeyi zamana ve size kalmış

14. yaramyarimdir

yaramyarimdir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    body

sa arkadaslar ben 15 yasındayım. 1.60 boyum var ve 60 kilo civarındayım.yaşıtlarıma göre kısayım ve kiloluyum.sporu severim ama fiziksel görünümümü sorun ettiğim için sporla aram iyi değil biraz ailemden bahsedersek annem ve babam kısa.Amcalarımın hepsi uzun ( 1.80 in üzerindeler ) dayılarımın 2 si 1.65 civarındalar ve diger 2 si 1.85 in üzerindeler.bana sorarsanız boyum fazla uzamayacak gibi bundan dolayı işi şansa bırakmamayı düşünüyorum.bunun için body ye başlamayı düşünüyorum.body deki amacım ise uzamak ve kilo vermek ve fit bir vücuta sahip olmak.body ye başlayınca gereğinden fazla ağırlık kaldırmayı düşünmüyorum.(boyum için)
    biraz araştırma yaptım ve ilaçların olduğunu duydum.kesinlikle ilaç kullanmamayı düşünüyorum(takviye hariç)(spor sağlıklı yaşam içindir ) ayrıca sigara vb. maddelerlede işim olmadı olmaz
    sizce body nin bana yararı olurmu veya zararı olursa ne gibi ? cevaplarsanız mutlu olurum.

15. glayor

glayor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    çok güzel söylemişsiniz çok hoşuma gitti elinize sağlık

hsnfrk bunu beğendi.
  16. danıel

danıel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    İSTANBUL
    Sabır ve disiplin sporu kesinlikle.
    Hayatımın her alanına olumlu etkisi oldu bu disiplinin.

17. hsnfrk

hsnfrk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Forumu bugun okumaya başladım yaklaşık 6 saattir bir araştırma içerisindeyim fakat sizden öneri istiyorum bi yazıda ilk hedefi koyun daha sonra çalışmaya başlıyın diye okudum hata yapmadan size danışıyım dedim açıkcası ben spor a bugun başladım fakat daha onceki senelerde parça parça toplam 4 5 ay yapmişimdir butun hareketleri biliyorum ve üstümde kararsızlık var fiziksel olarak kilolu gozukuyorum(Yada kompleks yapiyorum kendi kendime). kardiyo ya mı giriyim yoksa hacim başlayıp daha sonra kardiyo mu yapiyim yada ikisini ayni andami yapiyim biturlü çıkış yolu bulamadım.Kendi çapımda diyet yapiyorum daha doğrusu yurt dışında eğitim aldığım için diyet konusunda danışabilecegim birisi yok o yüzden yaglı yiyceklerden kaçınıp gunce 6 öğün yemeye başladım .Tatile gitme süresini 4 5 ay olarak göz önüne alırsak Sizce bu yaz için umutlanmiyimmi yoksa bi öneriniz mi var şimdiden çok teşekkür ederim yazdıklarınızı cok dikkatle okudum araştırıp bulamadıysam hatam affedile :) ( aklima takilmisken soruyum dedim zamaninda yanliş çalışma sonucu trapezlerim çok çıktığı kanısındayim sizce normalmi resmi siteye ekliyorum )Arkadaslar bıde belımde zayıflıgı hıssedıyorum mesela gögüs calisirken agrı belime vuruyor bunu şınav çekerek düzelticegimi söyleyen bir arkadaşım var doğrumudur.
    Fiziksel Özellikler
    Boy 1,78
    Kilo 91
    Yaş 21
    Gögüs 100
    Göbek 103
    Kol 32

Uploaded with ImageShack.us[/QUOTE]

18. hsnfrk

hsnfrk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap vericek kimse yokmu

19. bilyac

bilyac Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ben 32 yaşındayım 4 yıl öncesine kadar düzenli spor yapıyordum, atletizim basketbol bisiklet.
    iş yogunlugumdan dış mekan sporlarına ayırıcak zamanım olomadıgından vücüt geliştirmeye işine giriştim.

eşimin kuzeni vücüt geliştirme ve fitnes atrenörü, şuanda onun hazırladığı 1 aylık programı calışmaktayım, başlangıç için bana 5kg lık dambıllardan aldırdı, 2 ayın ordasındada daha büyük setletden alıcaz 50kg ve daha üzeri ayarlanabilir olanlardan.

bodyforum dan çok şey ögrendim kuzenin anlatılarıylada destekliyorum.
    1.70 boy ve 74 kiloyum
    ben vücüt geliştirmeye baslayalı 1 ay oldu bu sürede 1.5 kg aldım ama göbegi eritmeye çalısıyorum sanırım göbegi eritmek zor olucak..
    sabredib göricez bakalım göbegimi :D

20. salih1453s

salih1453s Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Merhaba!
    Bende kolit hastalığı var.evde kendim çalışıyorum ama pek düzenli olmuyor bende salona gitmeye karar verdim.cuma başlıyorum ben aynı zamanda basketbol da oynamak istiyorum ben 2 defa salona başlayıp bıraktım ama bu sefer bırakmam evime yakın bir salon var 10 dk kadar oraya başlıcam ama çok güçsüzüm nasıl bir program uygulamalıyım

Sayfayı Paylaş