Yeni başlayanlar Ve İlerisini Düşünenler için

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve atakan123123 tarafından 26 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. atakan123123

atakan123123 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şişli/İstanbul
    Arkadaşlar bu konuyu yeni başlayanlar bölümüne açmamın Amacı Sadece biraz bilgi almak ve Doğru seçimi yapmak
    Ben 16yaşında Bİr lise 2 Öğrencisiyim 2Aydır Çalışıyorum.Oldukça faydasını gördüm Boyum 1.81 Kilom 85 boyuma göre birAZ fazla bu kilo vermiş halimle ki miktarımdır.
    Ben bugün bir Bir aile fertdimin Üye olduğu spor salonuna bilgi almaya gittim.Profesyonel insanlarla konuştum.Bana öncelikle kilo vermelisin Kg. başına protein falan filan genel bilgiler söyledi fakat, Yaşımın erken olduğunu söyledi.Bunu söyleyen kişi 3kere türkiye 1.si olmuş Şimdi soy adını unuttum Ama ismi benim adaşım Atakan... Kendisinin 17-18 yaşında başladığını söyledi 11senedir spor yapıyormuş üçgen vicut dediğimiz Yapıya kavuşmuş bir insan Şimdi Ben bu insanın tavsiyelerine uymalımıyım Tam karar vermedim.Ama 2 ayda Spora çok alıştım kondisyonumun arttığının farkındayım 3 şınav zor çekerken Şuan 7-8şınav çekebiliyorum bu zamanlada artacakdır.
    Şimdi birinci endişem Boy uzamasını engellermiyim Ya da İleriki yaşlarda sorun çıkaracak bir durum olabilir mi?
    2.olarak iste Gençken iyi güzel amennada Yaşlılıkta Çok kötü oluyormuş sanırım bu Vicut geliştirme olayı Yani Araştırırsanız sizde göreceksiniz?
    Cevaplarınız ve yardımınız için şimdiden teşekkürler

2. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    boy uzamasını omurgaya yük bindiren hareketler engelleyebilir onun haricinde bi sorun teşkil etmez. ama için rahat olsun diyosan vücut ağırlığın ile çalışabileceğin programlara yönelebilirsin. yaşlılıkta sorun olmaz. neden dersen spor yapmayan birisi yaşlandığı zaman çok fit mi duruyo çok dinç mi duruyo. hayır. onunda derisi buruşuyo seninde. e o zaman gençliğini güzel geçir bu sporla en azından gençliğinde yaşadıkların yanına kar kalır. şunuda unutma ki doğal yollarla vücut yaptığın zaman asla extradan bir sarkmaya, buruşukluğa maruz kalmayacaksın yaşlandığında. sağlıklı sporlar diliyorum

atakan123123 bunu beğendi.
  3. Body_

Body_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    yaşlılıkta aslında daha iyi olur olur daha dirençli bir kalp daha sağlam bir vücut.

Steroid felan kullanmazsan tabii. Protein tozuna sonraladan ihtiyacın olur ama bence protein tozu da zararlı. Arkadaşım sen en iyisi full tavuk yumurta ye doğaldan şaşma.

4. alphaplus

alphaplus Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    spor yapan insanların kalbi daha güçlü olur. üçgen vücuttan önce sağlığın için bu sporu yapmalısın. boy konusunda bir sorun olmaz gelişimini engellemez zaten boyun oldukça iyi bence.

5. atakan123123

atakan123123 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şişli/İstanbul
    Hepinize teşekkür ederim sanırım biraz zayıf layıp Düzeinli bir şekilde sporuma devap edeceğim.Demekki tüm mesele doğal yollarda yeterince vicut yapmaktan geçiyor.
    İlginiz için çok teşekkürler

Sayfayı Paylaş