Yeni başlayanlar hangi programa uymalı ??

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve muammer35 tarafından 3 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. muammer35

muammer35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    muammer
    Yer:
    İzmir
    merhaba arkadaşlar . 17 yaşındayım 1.80 boy 72 kg yim. Mezo vücut tipi özelliklerini tam anlamıyla taşıyorum . Fit vücudum var yağ kaplasa dahi kasları :D VG ye Başladım hedefim fit olmak hard degil yani mankenler gibi ( jeff seid ) gibi...
    2 hafta oldu başlayalı öğrenciyim ve haliyle düzgün beslenemiyorum bu yüzden whey aldım . 2 ölçek alıyorum . Sorunum sadece programımla ilgili . Hocama pek güvenmiyorum açıkcası bende ne yapacagımı bilmiyorum kendime programmı bulmalıyım yoksa verdiği programa devammı edeyim bilememdim ama cok sabırsızım 3 - 4 aya kadar kasların kendini göstermesini istiyorum . Haftada 5 gün gidiyorum . Programım :

- Gögüs / biceps ( pazartesi )

Bench press 4x 8
    İnc. Bench press 4x8
    Butterfly 4x8
    Plower 3x10

barbell curl 4x8
    seated dumbell curl 4x8
    dizde oturarak dumbell ( ismini unuttum ) 4x8
    Machine 3x10

Sırt / Triseps ( Salı )

Enseye çekiş 4x8
    Öne çekiş 4x8
    Karna çekiş 4x8

makara aşağı itiş 4x8
    Bar alna 4x8
    Halter ters pazu 4x8

Omuz / bacak ( Çarsamba )

yanlara açma 4x8
    ayakta öne kaldırma 4x8
    makine 4x8

2. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar,

Anladığım kadarıyla yeni başlıyorsun bu spora.
    Yeni başladığın için protein tozunu önermem sana ki bu konu hakkında forumda bir başlık mevcut orayı incelemeni tavsiye ederim. https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-baslayanlar-bolumu/yeni-baslayanlarda-supplement-proteinaminoasit-vs-kullanimi-8691.html
    Elinden geldiğince doğal beslenmen lazım ilk başlarda, bunu unutmamalısın.
    Bunun dışında programda bana göre eksiklikler var.
    Salondaki hocana güvenmeme nedenin nedir bilmiyorum; ancak forumda hocamızın yazdığı bu programı yapabilirsin https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-baslayanlar-bolumu/bodye-yeni-baslayanlar-icin-1-2-program-yapilis-sekli-8672.html

İyi günler,

3. muammer35

muammer35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    muammer
    Yer:
    İzmir
    Açıkcası gittiğim salon gym değil yani profesyonel değil. Body hocası basketbolcu diğer hoca ise boks hocası yani boksörüm bende body e geçtim. Kasların üzerini yağlarlar kaplamış vaziyette yağlar gitse bred bitt gibi olcam :D 6 pack var falan ama yağlar var üzerlerinde . Beslenme konusunda yetersizim hergün yumurta ve tavuk yiyemiyorum o yüzden protein aldım

4. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba,
    Simdi benim anlamadğım bir konu var. spor salonun yetersiz ayrıca senin hergun yemek yiyemem sorunun var. Yani temel ihtiyac proteinin en kolay alındığı tavuk yumurta gibi seyleri. Protein tozu icerek bu acığı kapatacağını dusunuyorsan yanılıyorsun. İstersen galon galon protein ic yemek yemeden birsey olmaz. Ayrıca o 6 pack hekesde var ama gorunmuyor amac zatan uzerindeki yagları goturmek. Bunun icin cok iyi bir diet lazım.

5. muammer35

muammer35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    muammer
    Yer:
    İzmir
    salonda alet var ama kime güveneceğimi bilmiyorum doğrusu dediğim gibi hoca vg ci değil birsey bilmiyor alıyo kağıtı ne varsa veriyo al sana bu uyar diyip veriyo yukarıda bahsettiğim programı verdi yeni baslamama rağmen temel prog. değilde prof verdim diyor . ne yapacagımı sasırdım biri ilgilenmesi gerek yani kişisel olarak

6. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Daha profesyonel bir salona gidin. forumda swhir sehir salon isimlerini ve yorumlarını bulabilirsiniz.

7. pendragon

pendragon Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    bence yeni başlayanlar ağırlıkları düşük tutup kendi vücut ağırlığı ile olan hareketlere önem vermeli barfix,şınav,mekik gibi

Sayfayı Paylaş