Yeni başlayanların merak ettikleri

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 646 üye.
  1. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    73
    devam et ancak 15 dakikada yaktığın kalori kadar beslenmene ekle

2. Szrnstya

Szrnstya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamın aleyküm ben daha yenı açtığım için mesaj atamıyorum buraya yazayım dedım boy 181 kilo 81 alt karında yağlar var bu sporu 5 6 ay önce Aralık'larla ortalama 7 8 ay arası yaptım ama 3 ay gittim 2 ay gitmedim sonra gene 3 ay 1 ay gitmedım falan farklı sebeplerden dolayı ayan başlayalı 1 hafta oldu sizce bulk mı yapayım hacım için yoksa yağlar erisin diye definisyon mu bide anlamadığım nokta aynadan ve uzaktan karın kası az gözüküyor ama yakından göbekli sizce ne yapayım kararsızım bende olan
    Suplementler

Bcaa + glutamin xpress
    Bns DNA protein tozu whey
    Muscletech kazaein tozu
    Weider kreatin
    Hardline CLA
    Hardlinr Burner
    C vitamini
    Ve bunları ne zaman kullanmalıyım ben kendımce söyle yapmayı planlıyorum 2 ay hrm vücut toparlansın hemde yağ yaksın diye sadece burner ve cla kullanıp hafta 4 gün ağırlıktan sonra 25 dk hıtt kardiyo ve 2 ay sonra diğer suplementleri kullanma ( bundn 5 ay önce bady yapıyordum vücudun daha çabuk toparlancagı için 2 ay sonra suplementlere baslıyacagım)
    Yemek listem
    Sabah: 4 beyaz 1 tam yumurta 50 70 gram arası yulaf 1 bardak süt içine 1 kaşık fıstık ezmesı

Öğle: 200 gram ızgara tavuk bulgur/pilav lapa

Öğleden sonra 15.00 gibi: ton balıgı

Akşam: 200 grm tavuk az bulgur simli beslenmem

Tavsıyelerınoz benım ıcın çok onemlı sımdıden teşekkürler ve fotoğraf bakarak yorum yaparsanız çok sevınırım.

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      57,7 KB
      Görüntüleme:
      249
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      51,8 KB
      Görüntüleme:
      248
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      40,6 KB
      Görüntüleme:
      248
  3. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    73
    öncelikle paranı biraz boş harcamışsın o parayı beslenmeye yatırmanı tavsiye ederim şöyle kullanıcaksın caseini gece yatmadan kreatini ne zaman istersen kana karışması 14 gün sürüyor zaten bcaayı antreman esnasında proteini antremandan sonra c vitaminini de yemekten sonra alabilirsin cla ve burnerı şöyle kullan ilk diğer supplementleri kullanarak büyü4-5 ay sonra diğerlerini kesip 1 ay boyunca definasyona gir ve yağ yak bol bol kardiyo 1 saat koşu yap ondan önce kullan onları

4. Szrnstya

Szrnstya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle yazdığın yorum için teşekkür ederim ben bu konularda birazda olsa bilgiyim yani suplementleri kullanımları falan ama suan çok kararsızım öncelikle göbek eritip mi bulka girsem diye düşündüm sonuçta bulktada biraz göbek eklenirse kilolu bırıne dönüşürüm bide suplementlerin hepsi hediye geldi Doğum günümde ondan para harcamadım

5. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    73
    kan testi yaptırmanı tavsiye ederim ek olarak ben supplement olarak sadece b12 kullanıyorum o da kan testinde çıktı b12 eksikliği eksik vitaminin varsa onu ekle doktor reçete yazıcaktır zaten

6. Szrnstya

Szrnstya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bende test yaptırdığımda c vitamini eksikliği çıktı birde protein tozlarının. Arkasındaki yazıda b12 vitamini ile daha etkili olur yazıyor

7. resul908

resul908 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yardımcı olursanız sevinirim konuyu nereye acacagimi bilmedigimden ilk yere yazayim dedim yanlislik varsa editorler yardimci olsunlar lutfen
    simdi biraz karisik gelebilir uzunca yazacagim yardimci olun lutfen
    optimum gold standard whey aldim pazartesi Çarşamba cuma olmak uzere spordan sonra kullandim bir olcek ikinci kullanisimda gözlerimde kanlanma oldu baya bir agriyla ucuncu kullanisimda felaket bir sekilde kanlanma ve agri (uyutmadı) iceriginde hangi maddeden kaynakli olabilir urun kesinlikle orjinal ayrica ve weider alsam yada baska bir toz yine aynisi olurmu
    2.si sole bir durumda var pharmaton kapsul var onuda kullandigimda ayni sekilde oluyor ikinci ucuncu seferde gozler pert o yuzden onu kullanmiyordum artık bu maddelerin icinde ne var acaba yada neden boyle birsey olmus olabilir tecrubeli arkadaslar yardim edin lütfen

8. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    73
    alerji olabilir doktora gitmeni tavsiye ederim

9. Opcode

Opcode Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    4 ay içerisinde 18 kilo verdim. Belim tabi ki inceldi. Göğüslerim truvalı helenin göğüsleri gibiydi. Her şey düzeldi.

Ama göbek bölgesinde bir çıkıntı var o yapıştı oraya sanki. Bunun sebebi nedir? Nasıl aşarım bunu?

Hit kardiyo yaparak biraz incelttim.

Haftada 3 gün salona gidiyorum, bilgisayar mühendisiyim. İşim gereği her gün oturuyorum. Yemeklerde 1 dilim ıslak pasta gibi ya da 1 dilim börek gibi yiyecekler de veriliyor. Yemiyorum ama yesem çok büyük zararı dokunur mu? Her gün çıkıyor bu gibi ana yemekler sonrası.

10. pisst0n

pisst0n Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam sorma vallahi bende marttan beri yapıyorum 107 kilodan 78 kiloya düştüm göbekten gram gitme yok.

11. thehazar

thehazar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba, bugün bir spor salonuna kaydoldum.20 yaşındayım boyum 172 ve 70 kiloyum.Vucut tipi olarak endomorf olduğumu biliyorum.Omuzlarım daha önce spor geçmişimin az olmasına rağmen geniş duruyor, kalın bir boynum var ve vucudum gerçekten kalın.Kollarım bacaklarım.Çalışma amacım vucudumu normal bir hale çevirmek.Yani yağ oranım yüzde kaç bilmiyorum ama biraz yüksek, bel bölgesinde ve sırtımda yağlanma var.Vucudumda aşırı hiç bir kas ve büyüme istemiyorum, sadece önden arkadan düz durayım yeter.Çünkü yeterince geniş olduğumu düşünüyorum ve genişlemek istemiyorum, ortada sadece kendi doğal kalıbım kalsın.Boyum epey kısa, hoş olacağını sanmıyorum ki olmaz da.Forumu ve daha bir dünya makaleyi okudum ama spesifik bir durum olduğu için bir de buraya yazayım dedim.İnsanların kişisel tecrübelerine güvenmeyi daha doğru buluyorum.Beslenme ve antrenman yönünde aydınlatırsanız çok sevirim, teşekkürler.

12. Berk942

Berk942 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar bu kış aylarını spor yaparak geçirmeye karar verdim. Bugünlerde gidip fitness'a başlayacağım. Düzenli ve olabildiğince hocanın programına uygun gitmeye çalışacağım. Yaşım 17 buçuk, boyum 1.73 , kilom 79 civarı ve hafif-orta derecede göbeğim ve göğüsümde, vücudumda genel olarak yağlanma var bunun hakkında bir kaç sorum olacaktır (bilenler cevaplarsanız sevinirim)
    1. Kaç ayda göbeğimi ve yağlarımı eritirim? (Yaz'a kadar en azından fit olmak istiyorum)
    2. Yapmam gerekenler nelerdir? (Püf noktalar vs.)

13. KraventheHunter

KraventheHunter Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Uzun Olacak önden uyarıyım

Öncelikle yaşın çok genç. bence o kadar merak etmene gerek yok. eğer illa ben fazla kilomu atıcam diyorsan beslenme her şeyin başı.

1. Ne kadar sürede eritebileceğin sana bağlı. diyetini sıkı takip eder ve antrenmanlarını aksatmadan devam edersen daha hızlı sonuç alırsın. öncelikle beslenme alışkanlıkların önemli extra yağ içermeyen protein ve sebze ağırlıklı bir diyete başlamanı tavsiye ederim. yağdan tamamıyla kaçman gereksiz. bu yaşta her şeye ihtiyacın var ama ekstra dışarıdan yağ almadan protein kaynaklarının içerisindeki yağlar yeterli olacaktır.
    Örnek Olsun diye yazıyorum
    Sabahları 2-3 haşlanmış yumurta,lor peyniri,söğüş salata

Öğlenleri Protein+Carb Bir Beslenme: Haslanmış Tavuk Gögüş+az bulgur pilavı+salata gibi

Eğer Antrenmana Yemeden Gideceksen en az 1 saat önce: 2 Yemek Kaşığı Yulaf+1 Orta Muz+1 Tatlı Kaşığı Bal+Light Süt YA DA
    Antrenmandan yarım saat önce 1 fincan sade nescafe+muz

Antrenman Dönüşü Yatış Saatinden en az 3-4 saat önce ise: Tam buğday ekmeğe yapılmış tavuk,et,balık+sebze sandviç işini görür.
    Aralarda acıkma hali oluşursa 4-5 badem,ceviz gibi şeylerle geçiştirebilirsin. salatalarına istersen 1 tatlı kaşığı kadar z.yağı koyabilirsin
    Ve mümkün olduğunca su 3 lt az olmaması iyi olur.

2. Püf nokta şu yağ yakımı için cardio ya da ağırlık yolunu tercih edebilirsin. ama tavsiyem cardio ya biraz daha fazla zaman ayır en başlarda. bu sayede kondisyonun artacaktır. fazla kondisyon göz çıkarmaz :)
    Çalışma sistemini iyi organize et ağırlık antrenmanlarında az ağırlık ve çok tekrar en faydalı yağ yakımı sağlar sana hem de hareketleri öğrenirsin. 4x10-12 setler iyidir.ağırlık arttırmana gerek yok. ağırlık arttırıp hareketten çalmak en kötüsü. zamanla anlarsın arttırman gereken anı. çalışma programını mümkünse 2 gün antr.2 gün off+1 gün cardio+1 gün ağırlık ant.+1 gün off olarak düzenle. her antrenman öncesi ve sonrası 15-20 dk kürek faydalı olur. her antrenmanında farklı bölgelere yoğunlas. ilk gün triceps+biceps sonraki gün omuz+sırt sonra bacak+karın olabilir. bu arada bacak çalıştığın günlerde kahvaltına 1 dilim ekmek ekleyebilirsin yada bulguru 1 tabak yapabilirsin. Hepsinin özü mesele gerekenden daha az kaloriyi vücuduna almak ve bunu yaparkende performansını düşürecek akdar almamak 300-400 kalori az alman yeterli olur. yazılacak çok şey var o yüzden genel bir soru yerine tane tane sorarsan daha faydalı olur arkadaşlar.

14. Mekasizkral

Mekasizkral Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar.
    Ben supper mass garnier kullanıyorum.10 gun oldu için etkisini görmeye basladim.spora gidecek vaktim yok fakat evde ağırlık çalışabilecek malzemelerim var kol göğüs ve karın kaslarini geliştirebilmem için nasil bir çalışma yapmalıyım yardımınızı rica ederim

15. sufistike

sufistike Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yeni başladım, 20 dk bisiklet ortalama hız 25km, 20 dk koşu bandında çalışıyorum (6km yürüyüş 10km koşu şeklinde) 10dk yapıp 1 2 dk dinlenip tekrar başlıyorum zayıflamak için buna ek-değiştirmek ya da başka bir tavsiyeniz var mı?

16. Majör64

Majör64 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Ağırlık çalışıp üstüne kardiyo yapmanı öneririm. Ayrıca vücudumuz ağırlık çalışmasın da daha çok kalori yakar.

17. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    971
    Ödül Puanları:
    123

Zayıflamanın en kolay ve basit yolunu harika bir şekilde anlatmış

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    210
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    bünyenin bir yöne adapte olması önemli. eğer ilerde vücut çalışmaya dönmeyeceksen ve hayat boyu koşu sporunu yapacaksan devam ... sürekli arttırarak.

19. BaD BoY

BaD BoY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Vücut geliştirme sporu bana çok zor ve eğlencesiz spor geliyor. Vücut geliştirmeye harcayacağım -vücudum güzel olsun düşüncem yok- zamanı başka şeylere ayırırım daha iyi deyorum. Bu nedenlerden dolayı istikrarlı şekilde yapamayacağımı hemen bırakacağımı düşünüyorum.

Sizce de çok zor mu yoksa belli süreden sonra o denli zorluk kalkıyor mu?

20. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    B6 ile tüketimi tavsiye ediliyor

Sayfayı Paylaş