Yeni başlayana birkaç öneri ve sorularına cevap...:) (Resimli)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve jukw tarafından 19 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. jukw

jukw Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bugün itibariyle spora başladım. Birkaç sorum var , tabiki salondaki hocamla da konuştuk biraz ama sizin de fikrinizi almak istedim. Bayadır hayatımda spor yoktu , gez toz , abur cubur , alkol vs. le zaman geçiyordu. Artık spor yapma zamanıdır diyip başladım ve gerçekten kararlıyım.

Boy : 1.74
    Kilo : 76
    Kas ölçülerim konusunda bir fikrim yok ama dumbbelldan kaynaklı biraz sırt ve kol var , tamamen kassız bi adam değilim yani :)

öncelikle vücut resmi ekte.

1) Amacım abartısız ama kendini belli edicek kadar göğüs kası ve six pack. Sonrasında da yine abartısız bi omuz ve sırt. Çok dar omuzlarım ve sırtım yok sanırım ama daha kaslı ve dik omuzlar isterim tabiki. Bunun için çalışma sıklığımın ne olması ve bu amaca ulaşmamın ne kadar süre gerektirdiğini merak ediyorum.

2) Önce 1-2 ay cardio ağırlıklı çalışıp , yağları yaktıktan sonra mı kas çalışmaya başlamalıyım , yoksa tam tersi mi? Öneriniz ne olur? Açıkçası bu işin çok kolay olmayacağını biliyorum ama hangisi daha kolay ve çabuk olucaksa onu tercih ederim tabiki.

3) Bir de göğüste yağlanma problemim var görüldüğü gibi. Jinekomastiden şüpheleniyordum ama 3-4 aydır hafif koşu ve yediklerime az da olsa dikkat etmemle 10 kilo civarı bir kilo kaybım oldu ve göğüslerde de ciddi bir küçülme oldu , yağ yaktıkça göğüslerin de kaybolması ümidi doğdu haliyle. Göğüs yağlarını eritmek için önerileriniz neler?

Şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarınız için , emin olun açıklayıcı yorumların çok faydası olacak.

Ekli Dosyalar:

2. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    1)Düşündüğün vücut gözümde canlanıyor fakat bu genetik, azim, çaba ve beslenme ile ilgili. 4 aya yakın sürede istediğin bir vücuda yaklaşırsın sonrasıda işte sana kalmış
    2)Sen bilirsin dayanabilirim diyosan aynı anda yap. Yok ben dayanamam dersen ayrı yap o sana kalmış
    3)Jinekomastinin çözümü yağ eritmek falan değil malesef cerrahi müdahale şart. Bunun nedeni orda sırf yağ birikmiyo, yağ nedeniyle bi nebze östrojen de birikiyo olması.

3. jukw

jukw Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben istediğim vücut için 6-7 ayı gözden çıkarmıştım , söylediğin süre rahatlattı açıkçası...:D teşekkür ederim yorumun için. Bu arada jinekomastiden emin değilim tabi ama göğüsleri benim gibi olup sonra tamamen yok eden birçok örneği gördüm , onun için de biraz ümitliyim açıkçası.

4. Ademaydogan

Ademaydogan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Usta senın goguslerle benımkıler nerdeyse aynı 3. ayımdaım ve duzenlı yapmaya calısıorum goguslerım nerdeyse senle aynı ust kısımlar kas ama bende =) alt gogus bayagı yaglı ve yumusak =)

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Temmuz 2010
  5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer konular açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Arama Kelimeleri : göğüs,kardio,cardio,omuz, yağ, yağ yakımı

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş