Yeni başlayan birisi için yardım rica edebilir miyim ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Roger that! tarafından 26 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Roger that!

Roger that! Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar,

Boyum 1.95 kilom 70 kg. Vücut geliştirmeyi 2000-2002 senesinde bir kaç ay aralıklarla yapmıştım. İlk girişim 62 kg idi, sonra zamanla kilo aldırıcılar (Ensure Weight Gainer) ve çok fazla yemek yeme ile 78 kg a kadar çıktım. Metabolizmam çok hızlı çalışıyor fakat hipertiroid hastası değilim (eskiden vardı, son testlerde sonuçlar normal çıkıyor son 5 senedir). Yaşım 29

Spora başlamayı düşünüyorum tekrardan. Şimdilik şu ürünleri aldım

Muscletech Masstech Weight Gainer 5 LBS Strawberry
    Twinlab Likid Amino 1 litre

Elimde creatine de var toz olarak ama gainer içinde creatine zaten var ekstradan almama gerek var mı ? Ayrıca yağ oranı düşük bir vücuda kaslanarak kilo aldırmak için ekstradan Glutamine almam gerekir mi ? Ya da ekstradan ne alabilirim ?

Ayrıca yatmadan önce BCAA veya Amino asit..vs kullanmak gerekli midir ?

2. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Antrenmanlarında cok sert yapmadıkça ve belirli bir düzeye gelmedikçe gece yatmadan bcaa falan almana gerek yok..Zaten elinde twinlab likid amino varmış onu kullan iyi bi üründür.Kaslanarak kilo almak için glutamin den ziyade,öncelikli olarak kilon *1.5 - 1.6-1.7-1.8 gr protein almalısın.Bol bol yumurta,et,tavuk,süt iç ekstradan bişeyler almak istiyosan Whey protein al derim. :)

3. Roger that!

Roger that! Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    BCAA bildiğim kadarıyla temel amino asitlerle ile kombine edilerek kullanılması gereken 3 amino asidi içeriyor. Benim derilerim çok ince, antrenman esnasında bilhassa pazularımın derisi çok geriliyor ve ağrı yapıyor özellikle weight gainer aldım ki kilo alabileyim diye, siz nasıl bir kullanım önerirsiniz bu supplementler için ?

Bir de ben 62 kg ile başladığımda spor hocası bana günlük 120 gram protein almam gerektiğini söylemişti ama ?

Son düzenleme: 26 Aralık 2010
  4. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    Doğru söylemiş kilon başına 1.5,2 gr protein düşüyor :)

Sayfayı Paylaş