Yeni başlayan biri olarak tavsiyeler- bilgilendirilmeye ihtiyacım var

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Omergndz tarafından 11 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Omergndz

Omergndz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar bu işe gönül vermiş, gurusu olmuş abiler. Ben 16 yaşındayım. 1.91 boyunda 91 kiloyum. Dışardan güzel fit ortalama bir vücudum var ve vücudum hakkaten allaha şükür öyle. Fakat pek çoğumuzun çektiği gibi bende de göbek-bel ve göğüse yağlanma var. Öyle çok aşırı değil ama özellikle bel çevrem var. Şimdi kilo verme adına iyi bir spor salonuna yazıldım ayrıca potansiyeliminde çok olması üzerine vücutta geliştirecektim. Zaten vücut çalışırken kiloda veririm diye düşündüm. Yaza girdik ve benim önümde 3 ay var. Bu 3 ay gerçekten ilerleme kaydetmek için iyi bir süre olarak tahmin ediyorum. Şimdi 3 aydır haftanın 3 günü gidiyorum. 3 olmasının sebebi okul yüzünden yoruluyor olmam. Okul kapanınca onu haftada 5 gün yapmayı planlıyorum. 3 gün 15 dk kardiyo + ağırlık, diğer 2 gün ise 30 dk kardiyo ve mekik gibi hareketler yapmayı planlıyorum. Fakat zor kilo veren biriyim. Boğazımı tutamıyorum sadeece. Şekeri bir türlü tamamen çıkaramıyorum. Resmen bağımlısı gibi ihtiyaç duyuyorum tatlı şeylere. Ama cidden tamamen çıkaracağım. Ekmeği tamamen sildim zaten. Sadece kahvaltılarda 1 dilim yiyourm oda kepekli tost ekmeği zaten. Şimdi benim bu konularda biraz bilgilendirilip tecrübeli abilerimizin yardımına ihtiyacım var. Ben bu yaz hızlı gelişmek ve çabuk zayıflamak adına CLA ve L-Karnitin kullanmayı düşünüyorum. Biraz araştırdım spor ve dietle güzel sonuçlar elde edilebileceğini öğrendim. Olumsuz hiç bir şeye rastlamadım. Bazı arkadaşlarım toplaştırır diyorlar sadece o yüzden çekinsdim. Sizce ne yapmalıyım? Protein tozu için erken mi peki? Ben kilo almak içi değilde kas gelişimi ve çabuk yapılanma adına kullanmak istiyordum proteini ama erken dediler. CLA ve L-Carnitine çok istekliyim ama. Bir kez daha uzmanlara sorayım dedim. Lütfen bu konuda bilgilendirebilecek varsa benim cevaplarını esirgemesin. biraz makaleleri ve konuları okudum tabii kiforumda ama tam anlamıyla aradıklarımı bulamadım ve postların çoğu malumumuz eski. CLA ve L-Carnitine çok iyi açıklayan bir konu bile buldum ama dediğim gibi eski. Markaya gelirsek Hardline Nutrition'ın CLA ve L_Karnitin'ini almayı planlıyordum. Toz olarakta Muscletech Nitrotech Pro Series 2.2 kg çilekli. Sizce ne yapmalıyım? İnanılmaz kararsızım. Aydınlatılmaya çok ihtiyacım var. :confused::confused::confused: Umarım doğru yerde doğru bir şekilde konu açmışımdır. Herkese iyi forumlar

2. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş