Yeni başlayan biri kaç kg kaldırmalıdır?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve CanPMC tarafından 23 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. CanPMC

CanPMC Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yok, öğrenci
    Yer:
    Kosova,Priştine
    Merhaba arkdaşlar ben foruma yeni üye oldum. Daha önce hiç bir deneyimim olmadı. Bilinçsiz başlamak istemediğim için 2 aydır araştırma yapıyorum ve birçok forumdan güzel çalışma ve beslenme programları topladım. Kendime en uygun olanını seviye seviye sıraladım ve uygulamayı düşünüyorum. Fakat kaç kg ağırlıkla başlamam gerektiğini bilmiyorum. Elime hayatım boyunca dambıl veya bar almadım. Öyle hiç kas yok birde, zorlacakmış gibi hissediyorum. Ama motivasyonum tam. Şimdiki halimi fotoğrafa aladım başladığımda ne olduğumu diğer insanlar gibi göstermek istiyorum. Başarabileceğim konusunda korkum yok fakat doğru ağırlıklarla yapmazsam istemsiz sakatsızlık veya boşa geçen bir zaman olacağının farkındayım. Bu konuda bilgisi olmayan en azından kendi başladığı kiloyu yazsın. Bu ara 16 yaşındayım, 70 kilo.

2. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    varsayalım 3 set 12 tekrar yapıyorsundur hareketleri öyle bir ağırlık seçeceksinki son tekrarlara doğru kası iyice yorsun bu kaç kg olur bilinmez ben misal ilk başlarda biceps için 5 kg ile 11-12 tekrarı güç bela yapardım ama bu kişiye göre değişir kimisi 6 kimisi 8 kg ile yapabilir bunu sen deneyerek bulacaksın

3. CanPMC

CanPMC Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yok, öğrenci
    Yer:
    Kosova,Priştine
    Seni anlıyorum ama eğer fazla zorlanırsam hareketleri belki tam yapamam bu boşa bir çalışma olur. O yüden dengeyi yakalamak zor birşey bana göre sadece önerilerinizi almak istemedim benim düşüncem 7.5 kg bana göre iyi. Evde taşıdğım eşyalardan biliyorum onda zorlanıyorum öyle fazla tutunca ama 5kgyi uzun süre tutardım herhalde

4. G O M J

G O M J Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Mesela kol calistin 3 kiloyla. Ertesi gun agri olmazsa 4e arttir yada 5 vs. Bence 3kg ile baslayabilirsin korkcak birsey yok :)

5. faciaa

faciaa Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Bence kaldırabilicegin en ağır kiloyla gir ileriki günlerde o kilonun ağır olup olmadığını anlarsın 7.5 dene ağır geliyorsa 5 e düş

HTC One X+ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş