1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yeni Başlayan Bir Gelişim Hikayesi

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve msb tarafından 23 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. msb

msb Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    Yer:
    İstanbul
    Basligi okuyunca çıta gibi ince bir vucuttan kaya gibi geliskin bir vucuda gecis seruveni goreceginizi sandiniz belki ama oyle degil henuz. "Henuz" :)

Yaklasik 3 aydir duzenli olarak salona gitmekteyim. Fakat aslinda bunun oncesi de var. Eskiden 1,83 boyunda, 59 kilo agirliginda incecik bir delikanliydim. Hala ince sayilirim fakat su anda 77 kilogram agirligindayim. En azindan normal olculere yaklasmis sayilirim, giydigim seyin icini az-cok doldurabiliyorum.

Bu fotograflari bir gelisim hikayesinin baslangic sayfalari olarak gonderiyorum. Sizlerin elestirileri dogrultusunda sekillenip, 2-3 ayda bir guncellemeyi dusunuyorum.

Uzunca bir suredir bu sporla oldukca "Duzensiz" bir sekilde ilgilensem de henuz "Vucut Gelistirme"nin basinda sayilirim.

Asagida hocam tarafindan yeni yazilmis olan programim mevcut. Fakat oncesinde soylemek istedigin birkac sey var: Goguslerimle ilgili problemliyim. Ne yaparsam yapayim yeterince gelismiyorlar. O nedenle surekli olarak agir kilolarla goguse abaniyorum. Kol bolgem ise bunun tam tersi, su bardagini kaldirsam bile buyuyorlar, o yuzden orantisiz gelisimin onune gecmek adina kol calismasi yapmiyorum. Ayrica mide ve bacak da calismiyorum simdilik. Amacim 85 kiloya ulasana kadar yalnizca ust kismi buyutmek. 85 kilograma ulastigim ilk gun fotograflari guncelleyecegim.

Calisma programim 2 gunluk olup su sekildedir:

1. GUN (Gogus ve Omuz):

- Ust gogus Bench Press 4x8
    - Bench Press Makine 4x8
    - Dumbell Pullover 4x10
    - Cable Crossover 3x12

- Barbell öne Omuz Press 4x8
    - Barbell Front Raises 4x10
    - Upright Rowing 4x10

2. GUN (Sırt ve Trapez):

- Ext. Lat Pull 4x8
    - Rowing Machine 4x8
    - Tek Dumbell Rowing 3x10

- Arka Omuz Acis 4x10
    - High Pull 4x10

Her yonde elestirilerinizi bekliyorum.

Saygilar&Sevgiler.

Ekli Dosyalar:

• 4.jpg
      4.jpg
      Dosya Boyutu:
      37,6 KB
      Görüntüleme:
      766
    Son düzenleme: 23 Nisan 2009
  2. Ahmets

Ahmets Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    eski resimlerin varsa ona göre güzel bi yorum yapılabilir bak

msb bunu beğendi.
  3. msb

msb Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    Yer:
    İstanbul
    Valla hala bakiniyorum, bulunca onlari da ekleyecegim.

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    msb ve saydam bunu beğendi.
  5. yoksunyar

yoksunyar Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    eğitmen
    Yer:
    istanbul
    msb öncelikle şunu unutmaman gerekiyo: bir binayı inşa edebilmen için önce temel kazarsın ondan sonra binanın katlarını sırayla yapmaya başlarsın.sen temeli kazmadan en son katları yapmayı planlıyorsun.

6. msb

msb Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    Yer:
    İstanbul
    @yoksunyar

Aslinda tam tersi, hala temeli kazmaya calisiyorum. 85 kiloya cikmak benim icin "temel" olacak. Ondan sonra kat cikmaya baslayacagim. Henuz hala kilo alma-hacimlenme asamasindayim.

Zaten sunu da ozellikle vurguluyorum: Henuz yolun cok basindayim, hatta baslamadim bile, ama baslayacagim.

7. yoksunyar

yoksunyar Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    eğitmen
    Yer:
    istanbul
    ben temelden bahsederken bacak ve karından bahsetmiştim.programında bacak ve karın çalışmadığını sölemişsin bu yüzden kullandım o tabiri.bacaklarını geliştirmeden 85 kiloya ulaşman biraz zor o yüzden sölemiştim.

msb bunu beğendi.
  8. msb

msb Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    Yer:
    İstanbul
    Hmmm, anladim.

Kalin bacak durumundan pek haz etmedigim icin onceligi ust tarafa veriyorum diyebilirim. Fakat tabii ki bacak calismanin testosteron hormonuna, dolayisiyla da kas gelisimine etkisi vardir.

Ben de kararsizim aslinda. Su anda ust tarafi yeterince buyutmeden bacak-mide falan calismayacagim, yani oralara enerji-protein falan harcamayacagim diye inat ediyorum ama dogru mu ediyorum bilmiyorum.

9. fenerlilker

fenerlilker Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    öncelikle tebrik ederim ... ama biraz daha açabilir misin konuyu .. mesela ölçülerini yazabilirsin.önceki ölçülerin neydi ?
    ayrıca ek besin kullandınmı bu kadar kilo alırken ..?beslenmene ne kadar dikkat ediyosun .. ayrıntılı olmasada beslenme programın nasıl ?
    ama gelişimini (kilo anlamında tabikide yoksa önceki halini bilmediim icin yorum yapamıyorum) gerçektende takdir ediyorum bende kilo almak için şu anda çok uğraşıyorum.. eger ki ek besin kullandıysan bunları bizle paylaşarak bizlerde yardımcı olmuş olursun..

Son düzenleme: 23 Nisan 2009
    msb bunu beğendi.
  10. msb

msb Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    Yer:
    İstanbul

Olcuyle falan pek isim olmuyor ama gecenlerde meraktan koluma bakmistim. Soguk 38cm.

Beslenme programim falan da olmuyor genelde :) Ne bulursam yemeye calisiyorum. Tabii ki oncelikle karbonhidrat agirlikli olan makarna pilav ve yaninda protein icerigi saglayan et-tavuk-balik vb... Fazlaca sut tuketiyorum. Yillardir gunde nerdeyse 1 litre icerim, ama artik yagsiz kullanmaya basladim. Cunku bir yerden sonra yaglanmaya neden oluyor. Sabah kahvaltisini kesinlikle atlamam, uyanir uyanmaz protein tozu, yarim saat sonra da kahvalti. Yani bu sekilde yapmaya calisiyorum, artik oldugu kadar:)

Supplement olarak Hardline'in Progainer adli urunu gercekten etkili. Fiyat/verim acisindan da iyi. Kesinlikle tavsiye ederim. Antrenmandan once ve sonra birer porsiyon alirsan ve yaninda da iyi bir sekilde beslenirsen garanti veriyorum bir ayda en az 4 kilo alirsin! Bunun yaninda su anda ayrica Optimum Whey kullaniyorum, ki piyasadaki en iyi protein tozudur bildigim kadariyla.

Yaklasik 18 kilo aldim. Daha da 7 kilo almak istiyorum 3 ay icerisinde. Sonrasinda ise ciddi anlamda baslayacagim vucut gelistirmeye. Inan ki isteyince oluyor. Ben hayatta kilo alamayacagimi dusunurdum ama yiyince oluyor be :)

11. sozmuzik

sozmuzik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    memur
    Yer:
    ankara
    proğramın daha iyi olabilir
    en azından dumbellfly eklemelisin
    kilo alımının devam etmesi için de mutlaka bacak çalışmalısın

bence en önemli kas bacak kası ihmal etme sakın

msb bunu beğendi.
  12. msb

msb Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    Yer:
    İstanbul
    Moderasyonun istegi uzerine cekilen yeni fotograflar ve gelisim cizelgesi:

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      39,2 KB
      Görüntüleme:
      396
    • SPA51303.JPG
      SPA51303.JPG
      Dosya Boyutu:
      70,8 KB
      Görüntüleme:
      399
    • SPA51309.JPG
      SPA51309.JPG
      Dosya Boyutu:
      69,4 KB
      Görüntüleme:
      397
    • SPA51307.JPG
      SPA51307.JPG
      Dosya Boyutu:
      69,6 KB
      Görüntüleme:
      382
    • SPA51312.JPG
      SPA51312.JPG
      Dosya Boyutu:
      71,8 KB
      Görüntüleme:
      419
  13. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    öncesinin ne kadar olduğunu bilemiyorum ama 60 kiloluk resimlerde de bi altyapın olduğu belli.

kendine bi hedef koymuşsun hacimlenmek istiyorsun ama izlediğin yol yanlış bence mideyi ve bacakları koyvererek kirli bulk diye tabir edilen fazlaca yağlanarak kilogram alıyosun..

şu anda çok göze batmıyo ama bu şekilde çalışmaya ve beslenmeye devam edersen 85 kiloda "osman abi" fiziğine sahip olursun gibime geliyor.

unutma bu spor estetik sporu" ne kader iri okadar estetik " diye bir mantık söz konusu olamaz, "kilo alayımda nasıl alırsam alayım" diye bir mantıkta yanlış.

85 kiloya çıkmak istiyorsan migde ve bacak çalışmalarına agırlık vererek 1(yazıyla bir) yıllık sürece yayarak yavaş yavaş almalısın bence.

ayrıca "bacaklarım kalınlaşmasın diye bacak çalışmıyorum" mantığı nasıl bir mantıktır? kimse sana 100 kiloyla squat yap demiyorki

senin mantığına göre migde çalışınca da migdemiz kalınlaşıyo ozaman??

msb bunu beğendi.
  14. msb

msb Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    Yer:
    İstanbul
    Yorum icin tesekkur ederim fitnessist. "Osman Abi fizigi" tanimi da guzelmis : ) Bu konuda haklilik payin var tabii ki.

Fakat zor kilo alan cabuk kilo veren bir yapiya sahip oldugum icin kilo almaktan simdilik korkmuyorum. Sunu biliyorum ki 1-2 aylik diyet ve kardiyo ile uzerindeki butun fazlaliklari atabilirim. Su anda hala hacim olarak cok yetersiz goruyorum kendimi. 85 kilodaki halimin de estetik anlamda pek iyi olmayacagini biliyorum aslinda. Fakat "Sekillenme" calismalarima o noktadan itibaren baslamayi dusunuyorum.

Bacak konusunu ise gercekten dusunmeye basladim. Sanirim baslamam gerekecek.

Sayfayı Paylaş