Yeni Başlayan İçin Evde Program

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve An0KİN tarafından 19 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. An0KİN

An0KİN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle herkese merhaba. Uzatmadan direk konuya giricem. 17 yaşındayım. 1.78 boyunda 67 kiloyum. Düzenli olarak futbol oynadığım için vücudumun sıkı olduğunu ve atletik bir yapıya sahip olduğumu söyleyebilirim. Dayanıklı olmak ve hoş görünmek aynı zamanda da "çakı gibi" olmak için evde kendi imkanlarımla vücudumu geliştirmek istiyorum.
    Bir süredir forumda araştırıyorum ama kendime göre bir egzersiz programı henüz bulamadım. Bunda sürekli "Bilen birine danışmadan kafanıza göre yapmayın. Hiç bir verim alamazsınız. Hatta sakatlanarak zararını bile görebilirsiniz. Ya da kas yakarsınız." cümlelerini görmek de çok etkili oldu tabi.
    Sonuç olarak ben de bilen birilerinden yardım alma ihtiyacı duydum. Belki ilk mesajdan biraz yüzsüzlük olacak ama tecrubelerinize güvenerek bunu da sizden istiyorum.
    Şimdiden teşekkür ediyorum.

Forumdahttps://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-dumbell-ile-ali-ma-t8567.html konusuna rastladım.Bunları yapmayı düşünüyorum. Ancak isteklerimin bazılarını karşılamıyor. İşte bu yüzden buraya yazıyorum.Bu programın karşılamadığı isteklerimi belirteyim öncelikle;
    *Karın kaslarımı geliştirmek ve özellikle de baklavaları çıkarmak istiyorum.Üstteki baklavalar hafif görünüyor. Ancak alttakiler biraz yağdan dolayı görünmüyor.(Yazın maalesef çok fastfood tükettim ve düzenli spor yapamadım.) Öncelikle yağ oranımı düşürüp baklavaları ortaya çıkarmak istiyorum. (ortaya çıkarmak istiyorum diyorum çünkü daha önceden düzenli olarak mekik çektiğim filan oldu.Orda, içeride birşeyler olduğuna inanıyorum. :))
    **Adonis kası diye tabir edilen kası geliştirmek istiyorum.
    ***Ayrıca hepsinden de önemlisi kardiyo çalışması için program ve hareket istiyorum.

Evimde koşu bandı ve 3 kg'lık iki dumbell'im var. (Gerek duyulursa bütçeme uygun dumbell seti alabilirim.)

Ve bir de sorum olacak. Düzenli olarak arkadaşlar arasında kurduğumuz takımla çeşitli takımlara karşı fizik mücadelesi yüksek maçlar yapıyoruz. Ben bunu ciddiye alıyo ve kondisyon amaçlı düzenli olarak koşuyorum. Bunun kas yakımı gibi bi yan etkisi olur mu?

Not: Yağ yakımı için gerekli diyeti uyguluycam. Sizden istediğim bu isteklerim doğrultusunda uygun egzersiz programıdır.

Vereceğiniz cevaplar ve tavsiyeler için şimdiden teşekkürler.

2. An0KİN

An0KİN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Biran önce bir programa başlamak istiyorum.

3. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    bana hazıra kaçtın gibi geldi dostum baştan kaybedersin. araştırma yap . herşeyi bulursun bu forumda bulamayacağın bir şey yoktur sadece araştır..

4. An0KİN

An0KİN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Epeydir araştırıyorum dostum. Üyelik tarihine baktın sanırım ama direk üye olmadığımdan o yanıltmasın.

Son düzenleme: 21 Ocak 2012
  5. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz ;
    Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, mevcut başlıkları okumanız ve hangi kas grubu için hangi hareketlerin yapılabileceğini gösteren egzersizler bölümünü incelemeniz.

Daha sonra yeni başlamış iseniz forumda 3.aya kadar program kalıpları mevcut onları inceleyebilirsiniz.
    Eğer daha ileri aşamada iseniz diğer üyelerin programlarının yorumlanması için açtıkları başlıkları inceleyiniz.

Hala tereddütleriniz varsa mevcut programınızı ve diğer özelliklerinizi yazacağınız bir başlık açınız ve üyelerimizin yorumlarını almaya çalışınız.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş