Yeni Başlayacaklar İçin Kullanılabilecek En İyi Whey Protein Önerileri?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve • Lounger • tarafından 28 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar merhaba,

Bu sporda çokta olmasa da yeni sayılırım. Henüz 3-4 aylık bir vücut geliştirme deneyimim var ve şimdiye kadar ki bütün beslenme düzenimi ek besin desteği almadan gerçekleştirmekteydim. Fakat gerek gelişimimi hızlandırmak, gerekse de antreman sonrası açığa çıkan acil protein ihtiyacını en hızlı ve doğru biçimde karşılayabilmek adına Whey protein tozlarından kullanmaya karar verdim.

Açıkcası bu spora başlamadan önce halk arasında efsaneleşen "Sporu bırakınca sarkıtma yaptırır." ya da "Organlarına zarar verir." gibi klasikleşen sözlerden etkilenerek bu ürünlerden uzak duruyordum. Lakin birkaç aylık deneyimim ve buralarda okuyup edindiğim bilgilerinde sayesinde antreman sonrasında alınan protein türlerinin kana karışma süreleri ve herhangi bir gıdanın bu tozların yerini karşılayamayacağını düşünmemle beraber bende bu tozlara tüketmeye başlayacağım. Fakat göbeğimi tam anlamda eritememem sebebiyle göbek oluşumuna katkıda bulunmayacak bi toz almak istiyorum.

Bu açıdan bakacak olursak içerisinde yağ, şeker v.s gibi şeyler bulundurmayıp göbek oluşumuna katkısı olmayan bir protein tozu olarak hangisini ya da hangilerini önerirsiniz?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler..
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Ocak 2014 ---
    Unutmadan birde sanırım bu protein tozları arasında kolestrol değerleri daha düşük olanlar da mevcutmuş. Eğer mümkünse onlardan da bahsedebilirseniz çok sevinirim.

Çok teşekkürler..

2. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Dymatize Iso 100'u satın almayı düşünüyordum uykusuzburak adlı arkadaşın tavsiyesiyle fakat az önce ürün hakkındaki yorumları okurken iki şey dikkatimi çekti:

1. Ürünün içerisinde GDO'su değiştirilmiş soya olduğu söyleniyor. Bunun da testesteron hormonuna ve saglıgımıza olumsuz etkisi oldugundan bahsefilmekte.

2. Bir diğer hususta izole proteinlerin konsantre olanlara göre vucuttaki bazı yararlı şeyleri azalttığından bahsedilmiş. Tam olarak zarar vermesi şeklinde degil fakat vücuda yararınızdan seyleri azaltması seklinde bahsedilmis.

Bunlar ne kadar doğru acaba? Bilen arkadaslarımız varsa bizlerle paylasabilirlerse bilgilerini çok sevineceğiz.

Teşekkürler..

3. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar tekrar herkese,

Henüz bir cevap veren olmamış sanırım konuya.

Arkadaşlar öncelikle sorum 3-4 aylık bir spor geçmişine sahip olan biri olarak tercihim izlo whey mi olmalı, yoksa konsantre whey mi yada hidrolize whey mi?

Diğer sorum ise seçtiğiniz bu whey türüne göre -fiyat ve tat gözekmeksizin- performans açısından en iyi ürün hangisi olabilir sizce?

Toz satın almak istiyorum artık ve bir karar vermem lazım. Sizlerin de yardımıyla bir karara varmayı düşünüyorum. Cevaplarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler..

Sayfayı Paylaş