Yeni başlayacağım kardio ve beslenme hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve nowayoutt tarafından 24 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. nowayoutt

nowayoutt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle merhabalar 2 yıl önce konu açmıştım kilom ve spor salonu hakkında o zaman bazı nedenler dolasıyla spor salonuna gidememiştim.2012 Temmuz'da 104 kilo iken 2013 Şubat'da 114.5 kadar çıktım,sonra buna dur dedim ve öncesinde 1.5 ay yürüme sonra 3 4 ay P90x ve 1 ayda insanity workout yaptım 6 7 ay gibi bir sürede 28 29 kilo verdim 4-5 aydır da kilomu koruyorum yanılmıyorsam 85-87 arasında gidiyor.Bunları yaparken beslenmeyi kendi kafamdan yapmıştım şeker,kola,beyaz ekmek gibi şeyleri tamamen çıkarmıştım hayatımdan ara sıra ödüllendiriyordum kendimi sadece o kadar.Bu sıralar yine saldım kendimi daha fazla salıp kilo almaya başlamadan önce spor salonuna yazılayım dedim vücudum hala yağlı bu yüzden öncelikli amacım bu yağları yakmak olacak.Kendi kafamda bir şeyler belirledim fakat sizin de görüşlerinizi almak istiyorum hem antrenman hemde beslenme hakkında.Düşündüğüm şey 1- 1.5 ay haftada 4 5 gün kardiyo ve 1 günde ağırlık çalışması sonrasında ise kardiyoyu azaltarak ağırlık çalışmalarını arttırmak tabi bu kadar kardiyo için güzel bir beslenmem olmalı bunun için de forumda yeni başlayanlar için beslenme programından yardım alarak bir şeyler yaptım fakat eksik bir şeyleri var hala uzatmadan yazayım onu da;
    Sabah(Saat 8):2 tam yumurta,2 yumurta beyazı+50 gr lor peyniri+1 dilim kepek veya kepek yerine 2 3 kaşık kuru üzümle karışık yulaf
    Ara öğün(Saat 10):Fındık,badem veya ceviz bu üçünden biri birde meyve
    Öğlen(Saat 12):100 gr haşlanmış tavuklu ve biraz lor peynirli 2 dilim kepek ekmeği arasında sandviç ve meyve veya ceviz
    Ara öğün(Saat 2):Meyve veya kuruyemiş
    Akşam(Saat 5):100-150 gr haşlanmış tavuk ve baklagil veya yemekte ne varsa
    Beslenme pek düzgün olmadı fakat 16.00 a kadar okuldayım anca böyle bir şey yapabilirim antrenmanı ise akşam 6-6.30 gibi düşünüyorum antrenmandan hemen sonra ise meyve suyu veya orta boy muz diye düşündüm 1 saat sonra ise 50 60 gr lor peyniri olabilir diyorum ama sizlerin yorumu önemli şimdiden teşekkürler.

2. realthugs

realthugs Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Yazdigin beslenme programi güzel. Gec saatte faxla yememeye dikkatvet. Ve bir sorum olucak. 29 kilodan sonra kilonu nasıl korudun

3. nowayoutt

nowayoutt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam ilk 2 ay kadar normal diyeti biraz daha salarak devam ettim şınav barfiks gibi evde yapılabilecek hareketleri deniyordum ip atlıyordum evde ta ki şikayet gelene kadar :D Sonra ki 2-3 ay da diyet baya gevşedi şınav barfiks falan da bıraktım anca cumadan cumaya okulda 1 2 saat basketbol oynuyordum orda terliyordum.

4. nowayoutt

nowayoutt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yardım arkadaşlar

Sayfayı Paylaş