Yeni Başlayacağım Ama Bir Sorun Var Yardımlarınızı Bekliyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FATEMA tarafından 26 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. FATEMA

FATEMA Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Öncelikle herkeze meraba.Bende sizin gibi bu spora başlamaya karar verdim fakat benim daha önce bir sorunum var yıllardır uğraştığım,ben 1.70 cm boylarında 55 kilo civarındayım.Boyumun kısa olmasını yıllardır dert ediyorum yaptıklarımı ve harcadığım ve halada harcamakta olduğum paraları söylemek istemiyorum doktorada gittim merdivan altı ürünlerde kullandım adı duyulmuş kimyacıların ve herbalistlerin ürünlerini hatta akapunkturu dahi denendim.Fakat sonuç aynı sadece bana bu konuda 2 seçenek kaldı biri boy uzatma ameliyatı ki onunda komplikasyonları ve maliyeti çok yüksek,2.si tıpta büyüme hormonu hastalarında kullanılan yapay büyüme hormonu somatropin deniyor ve birkaç farklı isimle piyasada bulunuyor genotropin,humatrope,omnitrope vs.Şimdi merak ettiğim bu yaşta 20 yaşındayım bu iğneleri kullansam boyum uzarmı,maliyetlerinin farkındayım ama başka yapacak birşey kalmadı.Bu tür iğneleri vucut geliştirenlerdende kullananlar varmış sanırım bu somatropinlerin steroidle alakası varmıdır?Vucutta bazı uyuyan tümörleri harekete geçirme tehlikesi var birde.Yani benim sormak istediğim boyumu 20 yaşında somatropin ile uzatabilirmiyim?Yakında vucut geliştirme salonun yazılacağım ama bu boyla ne olur bilmem yardımlarınızı bekliyorum..

2. FATEMA

FATEMA Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    İlgi olmasada bilgi amaçlı yazıyorum endokrinoloji ve metabilma hastalıkları uzmanına gittim somatropin kullanacağım dedim boy uzaması için,epipiz kıkırdaklarımın filmlerini çıkarıp gösterdi kapandığını ama ben son bir senede çok az bi uzama gerçekleştiği için ısrar ettim,bu sefer dedi devlet ödemez bu boya bende maliyetini kendimiz karşılayacağız diyince bıyıkaltı gülümsedi sonra durup tümor oluşturup kanser yapma tehlikesi var dedi ben tavsiye etmiyorum dedi(gülmesinin sebebi kullanırsam bi miktar uzayacağımı biliyor).Ailemle görüşüp geleyim dedim.Sonra tanıdık doktorları aradım biri dedi iç organları kalbi karaciğeri büyütebilir uyuyan tümorleri uyandırabilir kullanma dedi diğer iki doktorda.Sonra başladım eczaneleri dolaşmaya bazıları sadece ücretini söyledi yorum yapmadı bazıları aşağıdan yukarı süzüp yok dedi(sanki eroin istedik) bazıları uzun uzun anlattı kullanma diye hatta bacak uzatma ameliyatı ol daha iyi dedi.Şimdide beklemedeyim açıkcası boy konusunda.Bu arada vg ye başlama hazırlıkları devam ediyor diyet listesi oluşturuyorum polen alacağım ve salona kayıt olacağım şimdilik evde vucudumu hazırlıyorum ufak ufak.Bunları boy konusu ile bilgi olması amaçlı yazdım.İyi günler.

Sayfayı Paylaş