Yeni Başlamadığım Halde Kollarımda Ağrı Var?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Berkay- tarafından 8 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Berkay-

Berkay- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 14 yaşındayım 1 aydır evde düzenli bir program uyguluyorum kaslarımda gerçekten gelişme hissediyorum.Bunun yanında dün de bir beslenme programı yaptım biraz forumdan edindiğim bilgilere göre biraz da annemden yardım alarak :D

10:30-Kalkış:1 yemek kaşığı elma sirkesi
    11:00-Kahvaltı:1 tam yumurta, 1 kibrit kutusu beyaz peynir, 3-4 zeytin, 1 dilim tam tahıllı ekmek ve 1 bardak çay
    14:00-Öğle yemeği:Bir porsiyon sebze yemeği ve 1 parça et tauk(Örn:1 köfte)
    16:00-Ara öğün:Bir mevsim meyvesi(Örn:1 elma, bir avuç kiraz vs. )
    18:00-Ara öğün:Bir kepekli tost veya 3-4 biskuvi
    20:30-Akşam Yemeği:1 porsiyon et-sebze yemeği, 3-4 kaşık salata, 1 bardak ayran

Nelerin doğru-yanlış olduğu hakkında bilgiye ihtiyacım var :)

Bu arada hazır konu açmışken başka konu açmadan bu konu üzerinden sorayım.

3 kg dumbell ile çalışıyodum dün 5 kg geçtim ve yeni dumbell almanın gazı ve heyecanıyla fazla zorlamadanmıdır yoksa kg artışından olan geçici bi ağrı mıdır bilmiyorum kolumun eklem kısmında bi ağrı var ama üst taraft****olumu dümdüz yapınca ağrımaya başlıyor şu an.Sebebi nedir acaba?

Şimdiden teşekkürler :)

2. iLLeqaLKinq

iLLeqaLKinq Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    kilo arttığı için olabilirde, ben şunu anlamadım sirkeyi neden içiyorsun :D kaç kilosun ve boyun kaç ?

3. ReadyMyCombo

ReadyMyCombo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kahvaltıda 1 tam yumurta yerine 3-4 yumurta beyazı ve 1 tane sarısı (istersen) yemen daha protein açısından daha yararlı olacaktır. Ağrının sebebi ise yeni bir kiloya geçmişsin normaldir antrenmanlarına uygun set ve tekrar sayısını bularak devam etmelisin. 1 hafta içinde ağrılar, kilolara alıştıgında gidecektir. Düzenli beslenme ve uygun programla devam etmelisin.

4. Berkay-

Berkay- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaglari yakmak icin :)

14 yasindayim boy 171 kilo 63 :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:16 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:13 ----------

Yardimin icin tesekkurler o zaman bundan sonra 3-4 yumurta beyazi yiyeyim programimi degistiyorum :)

Kisa sureligine tekrar sayisini biraz dusurdum alismak icin insallah gider agrilar :) Tamamen gitmesini de istemiyorum agri olmadan gelismez diyolar ama su an kolumu hareket ettirdigim an bile agriyor :)

5. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Yahu ne yağı ne saçmalıyorsun kusura bakma ama daha yaşın 14 bırak yok şu yağlı yok bunu yakmak için sen sporunu yap 17 sine kadar istediğini ye aşırıya kaçmadan bu kadar detaylı hesap yapma kafana göre diyette yapma açıkçası bu spor sana görede bence yüzme basketbol futbol türü şeylerle ilgilenmeni öneririm bir 16-17 sine gel daha sonra uğraş bu sporla bence

6. Cocoa35

Cocoa35 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    lise bitti ;)
    Yer:
    izmir
    Bence bu yaşta Basketbol veya yüzme yapmanı öneririm sana 16 17 yaşından sonra kendin karar verirsin

Sayfayı Paylaş