Yeni Başlama Ek Besin

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve WhiteFace tarafından 6 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. WhiteFace

WhiteFace Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar kafam karışık daha 1 hafta oldu spor salonuna başlayalı fakat bi kaç şikayetim oluştu. yaşım 19 boyum 1.82 kilom 60 bu spora düzenli bi şekilde kilo almak için yazıldım. yardımlarınızı bekliyorum

1.kollarım tam açılmıyor bunun sebeninin ilk günden direk yüklenilmesi olarak düşünüyorum makineye oturttular böyle yap dediler bir haftadır bi iki gün fireyle gidiyorum fakat kollarım açılmıyor. hocam senin kollarında bi anormallik var açılması lazım diyip duruyor. fakat kollarım 30 derece kıvrımlı duruyor tam düz olmuyor. bu çok normal mi bu spora ilk defa başladım

2.kilo almak için yazıldım 1 hafta oldu hocma sorduğumda herhangi birşey almam gerekiyor mu diye bilgi amaçlı muscle tech mass tech karbonhidrat tozunu önerdi . bu doğru bişey mi ? ve fiyatıda 3 kiloluk 200 lira dedi 40 günlük bi ürün dedi. kilo aldırır ve protein ihtiyacının büyük çoğunlukta karşılar dedi bunu almam gerekiyor mu yada henüz kullanmamam mı gerekiyor yoksa bunun yerine başka bi ürün mü kullanmam gerekiyor

3.karbonhidrat tozu ve protein tozu arasında ne fark var hocam karbonhidrat tozunu önerdi protein tozu için kilo almam gerektiğini söyledi bu ne demektir?

4.1 haftadır ilk günkü gösterdiğim aletlerde takılıyorum ağırlığı kendimi zorlayacak şekilde yükseltiyorum ve aynı aletleri kulllanıyorum bunu bi kaç hafta daha devam ettirmem gerektiğini söyledi . buda doğru mu ?

5. beslenme kilo almak için gittiğmii yazmıştım beslenmeyi hocaya sorduğumda . sabahları yiyebildiğin kadar yumurta ye dedi. öğlen ve akşam tavuk eti kırmızı et ve balık eti ye dedi pilav ve makarnada tabi .. bunlara ek bişi yapmam gerekiyor mu . kiloma göre günlük 120 gram protein almam gerekiyor dedi düzenli bir şekilde kilo almak için .

6.benim için önerebileceğiniz beslenme programı çalışma programı. ek besin vs yada diğer önerileriniz var mı .. şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim kusura bakmayın vaktinizi alıyorum ama yardımlarınıza ihtyacım var .. teşekkürlerr

2. WhiteFace

WhiteFace Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz lütfen?

3. theRacist

theRacist Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    1. bu güzel bişey gelişme olduğunu gösterir zamanla düzelir onlar
    2. gainer önermiş sana hocan internette bir araştır 200 biraz çok gözüktü bana ama yine de gainer kullanmak nasıl olur bilemem pek tavsiye edeni duymadım bunun yerine senin karbonhidrat ve kalori ağırlıklı beslenmen kilo almana yeterince yardımcı olacaktır, 7-8 öğün yemeye bak günde zorla biraz kendini tokkken yemek yemeyi öğren (sen benden daha zayıfmışsın başladığında ama aynı vücut tipindeyiz spor ve yemek sayesinde 8 kilo aldım 4 ayda)
    3. yemek ye bence
    4. ilk 1 ay çok kasma, tamam kaldırabileceğinin en ağırını kaldır ama antrenmanın 30-45 dk yı geçmesin kesinlikle
    5. protein karbonhidrat, bundan sonra hayatın bunlar. senin kilona ve boyuna göre 120 gram protein diye hesap yapmana gerek yok yiyebildiğin kadar ye ne kadar protein bulursan indir miğdeye korkma
    6.ektomorf vücut tipinde-oryantasyon döneminden sonrası için geçerli bu- daha çok ana kaslara yoğunlaşmak önemli ve antrenmanın hiçbirzaman 30-45 dk yı geçmiycek, beslenmen protein ve karbonhidrat ağırlıklı olacak, aynı zamanda sağlıklı yağları ve yağ asitlerini de alman çok önemli (omega-3 gibi)

umarım yardımcı olabilmişimdir
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Mayıs 2014 ---
    opss unutmanadan her önüne geleni ye derken şekerden, çikolatadan koladan vs uzak durman hatta hayatından çıkarman gerektiğini bildiğini kabul ederek söyledim

4. WhiteFace

WhiteFace Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    valla çok çok teşekkür ederim sana ustam kafamın karışıklığı geçti verdiğin bilgileri hiç unutmycam çok teşekkürler zahmet oldu :) başka arkadaşlarında eklemek istedikleri varsa çok makbule geçer :)

5. WhiteFace

WhiteFace Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    günceldir .. 1 hafta oldu başlayalı yukarıda yazdıklarıma yardımcı olur musunuz gainer hocamın dediği gibi karbonhidrat tozu mu ? kullanmalı mıyım ?

6. WhiteFace

WhiteFace Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    güncel

7. WhiteFace

WhiteFace Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    güncell

8. özgür067

özgür067 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    aga karbonhidrat kilo almana yardımcı olur ayrıca bana kalırsa yeni başlamışsın gerek yok toza internetten araştır tavuk pilav vs vs gibi besinlerde bol miktarda var zaten kilo almana yardımcı olur şuan için bi takviye kullanman hata olur

Sayfayı Paylaş